5 powodów, dla których warto kupować naturalne kosmetyki

W mojej łazience od dawna już goszczą głównie kosmetyki naturalne. Wraz ze wzrostem świadomości, zmieniłam również sposób patrzenia na pielęgnację różnymi produktami. Zrozumiałam, że najbardziej kluczowym elementem jest skład danego kosmetyku. Kosmetyki naturalne czy warto?

jakie najlepsze kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki czy warto?

W kwestii dbania o swoje ciało najlepiej patrzeć holistycznie. Wszystko jest ważne, zarówno skład kosmetyków, jak i producent, zapach, składniki aktywne, oddziaływanie na nas. Jednak kluczowym dla nas powinien być skład danego kosmetyku, ponieważ to my sami zapraszamy do naszego ciała różne substancje, które swoje oddziaływanie będą miały po dłuższym czasie użytkowania. Zarówno te dobre składniki, jak i te szkodliwe. Ludzie często nie przykładają wagi do składu kosmetyków, ponieważ używanie tych ze złym składem “nie boli”, nie daje bezpośrednio żadnych nieprzyjemnych doznań. Jednak nasze ciało z każdym użyciem gromadzi w sobie te szkodliwe substancje, i w końcu po jakimś czasie da o sobie znać.

Dlatego też warto patrzeć na kosmetyki szeroko, nie na zasadzie kupienia ładnego opakowania i marketingowej obietnicy. Bezwzględnie, najważniejszy powinien być dla nas skład danego produktu. Warto inwestować w naturalne kosmetyki, tym bardziej, że obecnie istnieje cała masa sklepów, które w swoim asortymencie posiadają naturalne produkty (taki jak na przykład https://unlapin.pl). Wybór jest ogromny i bardzo łatwo jest przerzucić się na używanie kosmetyków naturalnych. Będziemy się z nimi czuć o wiele bardziej bezpiecznie i komfortowo. Zrozumiemy to z czasem, kiedy w pełni przestawimy się na naturalne produkty i zrozumiemy szkodliwość wielu substancji, które producenci bezpardonowo dodają do kosmetyków.

Co więcej, kosmetyki naturalne są dużo bardziej przyjazne dla naszej skóry i cery, a w związku z tym minimalizuje się ryzyko różnych alergii czy odczynów skóry. Nasze ciało doskonale wie, co jest dla nas dobre. Dlatego też o wiele lepiej reaguje na produkty z przyjaznym dla organizmu składem. Największym zagrożeniem dla osób o wrażliwej skórze i alergików są sztuczne substancje zapachowe, barwniki i agresywne substancje myjące, takie jak SLS. Używając kosmetyków naturalnych nie zafundujemy swojej skórze podrażnienia, celem ich jest wręcz łagodzenie i działanie kojące. 

najlepsze kosmetyki naturalne

5 powodów, dla których warto kupować naturalne kosmetyki

  1. Przyjazny skład, który bardzo często na samej górze uwzględnia kluczowe składniki aktywne. Warto zwrócić uwagę, że w kosmetykach mocno komercyjnych te aktywne składniki np. kwas hialuronowy czy oleje, witaminy, znajdują się na samym końcu składu, a to oznacza, że jest ich najmniej w całym produkcie. Za to na początku są tak zwane zapychacze typu gliceryna i stanowią one bazową część kremu. Nie tędy droga moi drodzy, skład zawiera całą tajemnicę powodzenia używania danego kosmetyku. Nie wierzmy we wszystko, co mówią reklamy. Nauczymy się czytać składy i rozumieć ten z pozoru skomplikowane nazwy.
  2. Prawdziwe działanie, a nie tylko marketingowa obietnica. Konwencjonalne kosmetyki, często bardzo mocno reklamowane, często zwalczają tylko objawy, nie przyczyny. Czyli zamiast pokonywać dany problem, maskują go tylko działaniem agresywnym, chwilowym i krótkotrwałym. Przykład? Wysuszają błyszczącą strefę T, „wygładzają” zmarszczki powierzchownie wypełniając je silikonami itp. Producenci kosmetyków naturalnych w większości przypadków mają zupełnie inne intencje. Starają się, aby dany produkt pokonywał trwale dany problem. Wspomagają procesy fizjologiczne zachodzące w naszej skórze i mobilizują ją do regeneracji. Warto przygotować się na to, że na efekty działania naturalnej pielęgnacji trzeba poczekać nieco dłużej, ale za to możemy liczyć na rzeczywistą i długotrwałą poprawę stanu naszej skóry. Pielęgnacja jest typowo holistyczna, stosując kosmetyki naturalne poprawiamy ogólny stan zdrowia zamiast działać miejscowo, a poprzez to lepiej wyglądamy
  3. Dobre, przyjazne ceny. Obecnie mamy tak duży wybór kosmetyków naturalnych ze świetnym składem, że każdy dopasuje produkty do swoich możliwości finansowych. Kosmetyki można kupować już od cen 10 – 20 zł. Tak, to możliwe. Wystarczy przejrzeć oferty różnych sklepów z kosmetykami. Generalnie pielęgnacja naturalna oznacza również to, że “im mniej, tym lepiej”. Lepiej mieć kilka dobrych, porządnych produktów do codziennej pielęgnacji, aniżeli półki zastawione słabej jakości kosmetykami.
  4. Nie szkodzimy sobie. Unikamy stosowania szkodliwych substancji, jakie często zawierają składy kosmetyków, nie będących naturalnymi. Konserwanty, parabeny, parafiny i oleje mineralne., ftalany, triclosan, SLS i SLES, glikol propylenowy. PEGI-i, aluminium, silikon, talk oraz wiele innych. To czysta chemia! Nie zapraszajmy jej do swojego ciała.
  5. Ekologiczne opakowania i brak testów na zwierzętach. Używanie kosmetyków naturalnych to cała idea, część stylu życia. Nie pozostajemy bierni na to, co dzieje się na świecie. Dlatego też producenci kosmetyków naturalnych z reguły starają się stosować ekologiczne opakowania, nie korzystają również z testów na zwierzętach (w większości zapewne przypadków).

naturalne kosmetyki opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge