Koszulki męskie nowoczesnego dżentelmena – styl smart casual

Czy koszulki męskie nadają się do stylizacji półformalnych? Oczywiście! Musisz jedynie przełamać ich luźny charakter pozostałymi elementami ubioru. Nie każde wydarzenie wymaga strojenia się w smoking, dlatego warto przyswoić zasady stylu smart casual. Dowiedz się, jak wykorzystać koszulki męskie w różnych stylizacjach.

Biała koszulka męska – uniwersalny dodatek do każdej stylizacji

Nie każdy T-shirt możesz założyć pod marynarkę, jednak styl smart casual daje dużą swobodę w doborze poszczególnych elementów. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne, czarne lub białe koszulki, ale swobodna elegancja to nie tylko nudne barwy. Jak w każdym stylu, tutaj również odpowiednie dopasowanie barw i dodatków ma ogromne znaczenie. Czym się kierować, tworząc stylizację smart casual?

Czarny T-shirt męski bez nadruku w serek Bolf

Na co dzień rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy wypada włożyć garnitur, krawat i koszulę zapiętą na ostatni guzik. Coraz częściej akceptowane są stylizacje półformalne, nawet w operze czy na weselu. Zwolennikom tradycyjnej elegancji może być trudno to zaakceptować, ale fani wygody już otwierają szampana. Biały, bawełniany T-shirt świetnie zastąpi koszulę pod marynarką. Wiele osób nawet nie dostrzeże, że nie masz na sobie w pełni eleganckiego outfitu. Tymczasem Tobie będzie znacznie wygodniej. Komfort docenisz zwłaszcza latem, kiedy w pełnym garniturze jest z reguły za gorąco.

Biała koszulka przyda się w szafie każdego mężczyzny również do codziennych stylizacji. Biel pasuje niemal do wszystkiego. Dobrze sprawdzi się w połączeniu z jeansami, chinosami czy spodniami dresowymi. Biały T-shirt możesz nosić z bardziej jaskrawymi kolorami lub wykorzystać w monochromatycznych stylizacjach. Uniwersalnością dorównuje mu jedynie czarna koszulka, chociaż latem biel sprawdzi się lepiej ze względu na odbijanie promieni słonecznych.

Modne męskie T-shirty w niskich cenach? Proszę bardzo!

Markowe T-shirty potrafią kosztować kilkaset złotych, co nie zawsze idzie w parze z jakością. Jeśli nie przywiązujesz wagi do rozpoznawalnego logo, postaw na koszulki męskie od Denley. Nie rozczarujesz się, a zapłacisz kilkukrotnie mniej. Potrzebujesz uzupełnić garderobę o koszulki w różnych kolorach? Wybór jest ogromny.

Idealne do stylu smart casual będą białe, szare i czarne T-shirty, jednak warto zastanowić się także nad koszulką polo. Dzięki kołnierzykowi – chociaż nie połączysz jej z krawatem – dobrze zastąpi elegancką koszulę. Coraz popularniejsze staje się też noszenie T-shirtów pod rozpiętą koszulą. Wystarczy połączyć je ze spodenkami chino i butami żeglarskimi. Koszula może być gładka lub we wzory. Obie wersje będą wpisywały się w zasady smart casual.

Biały T-shirt męski bez nadruku w serek Bolf 

Modne koszulki – T-shirty na lato

W kategorii T-shirtów niektóre trendy nie zmieniają się od lat. Wspomniane czarne i białe koszulki będziemy nosić zawsze. Obecnie modne są także jaskrawe kolory m.in. pomarańczowy, żółty czy niebieski. Wszystko za sprawą mody inspirowanej stylem lat 80. i 90., kiedy żywe barwy były numerem jeden.

Czy kolorowe koszulki mogą występować w smart casualowych stylizacjach? Tak, o ile połączysz je z casualową marynarką w nietypowym kolorze. Tweedowy garnitur we wzory także będzie dobrym pomysłem. Jeśli decydujesz się na wyrazisty T-shirt, pozostałe elementy muszą zostać utrzymane w podobnym stylu. Bez wątpienia stanowi to wyższy poziom w tworzeniu smart casualowych stylizacji, ale nie jest niewykonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge