Kreatywne klocki magnetyczne – idealny prezent dla dziecka

Szukacie pomysłu na prezent dla dziecka? Najmodniejszym prezentem są obecnie klocki magnetyczne. Konstrukcyjne pastelowe klocki magnetyczne Connetix w 2022 otrzymały Nagrodę Dzieci w konkursie na Zabawkę Roku, a z kolei Magna Tiles to klocki #1 w USA. Mam dla Was gotowy przepis na idealny prezent dla dziecka w różnym wieku.

kreatywne klocki magnetyczne

Kreatywne klocki magnetyczne

Sklepowe półki uginają się od kolorowych zabawek, ale nie zawsze są to zabawki, które zajmą dziecko na dłużej niż kilka minut. Moim oraz Julka najnowszym odkryciem są kreatywne klocki magnetyczne, które pozwalają na budowanie najróżniejszych zestawów, kombinacji, miast, krain, w zależności od rodzaju klocków. Klocki łączą się ze sobą dzięki przyciąganiu magnetycznemu. Wprowadzają dziecko w świat nowej formy zabawy, w odróżnieniu od zwykłych klocków. Klocki magnetyczne uwalniają wyobraźnię i kreują w dziecku zmysł techniczny. Wspaniale rozwijają wyobraźnię przestrzenną i jest to jedna z ich największych zalet.

Obserwując reakcję Julka podczas zabawy klockami magnetycznymi zachwyca mnie mocne zaangażowanie, jakie pojawia się w momencie zabawy. Dziecko jest podekscytowane, że potrafi tak sprawnie i szybko wznosić kolejne konstrukcje. Julkowi bardzo podoba się zabawa łączenia ze sobą klocków za pomocą magnesu. Dawno nie widziałam u niego takiego zafascynowania nową zabawką, jakie wyzwoliło w nim budowanie różnych konstrukcji z klocków magnetycznych.

Wielki wybór klocków magnetycznych – lefleo.pl

Magnesy, z których składają się klocki pozwalają dzieciom budować wysokie konstrukcje i budynki, które nie rozpadną się tak łatwo. Klocki dystrybuowane przez sklep lefleo.pl wykonane z najwyższej jakości materiałów. W sklepie dostępne są przeróżne zestawy magnetycznych klocków konstrukcyjnych. Zawierają one różne kształty, elementy w różnych kolorach. Z pewnością klocki magnetyczne to idealny pomysł na prezent dla dziecka, zarówno pod kątem zbliżających się Świąt, jak i bez okazji. Dodam, że klocki magnetyczne Connetix (zobacz ich ceny) zdobyły tytuł Zabawki Roku 2021, która jest najważniejszym wyróżnieniem w branży zabawek w Polsce, a w 2022 w konkursie Zabawka Roku pastelowa wersja klocków zdobyła Nagrodę Dzieci. Są one kompatybilne z kreatywnymi klockami magnetycznymi Magna Tiles (zobacz ceny), również dostępnymi w sklepie lefleo.pl. Dodam, że są one zabawką #1 w USA.

Warto również wspomnieć o tym, jak wyjątkowy jest już sam proces projektowania i produkcji kreatywnych klocków magnetycznych Connetix Wszystkie klocki Connetix:

  • Mają unikalny design – wklęsły, w kształcie krzyżowym – który sprawia, że są bardziej odporne na zarysowania oraz niezwykle pięknie przepuszczają światło.
  • Nietoksyczne, bez BPA, ftalanów i zrobione z wolnego od miedzi plastiku ABS.
  • Bezpieczne i trwałe, dzięki wysokojakościowemu nitowaniu oraz użyciu ultradźwięków do łączenia plastikowych części (ultrasonic welding).
  • Mają silne magnesy, co zwiększa możliwości i stabilizuje konstrukcje.

najlepsze klocki magnetyczne

Zestawy klocków magnetycznych

Pierwszym zestawem, jakim miał okazję bawić się Julek to kreatywne klocki magnetyczne Connetix 62 el. Rainbow Starter Pack (zobacz cenę). Fantastyczny 62-elementowy zestaw magnetycznych klocków konstrukcyjnych idealnie sprawdzi się na początek wspaniałej, kreatywnej przygody z układaniem i projektowaniem w twórczym świecie Connetix. W komplecie znajdziemy kilka rodzajów magnetycznych płytek o różnych kształtach i rozmiarach w 6 kolorach. Dzięki wmontowanym w krawędzie bardzo silnym magnesom, klocki można łatwo i stabilnie łączyć, budując duże, fantazyjne konstrukcje, takie jak wieże, zamki, ogrody, rakiety kosmiczne, niezwykłe stworzenia, a nawet trójwymiarową tęczę.

Klocki Connetix dzięki specjalnemu wyprofilowaniu są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania, niż inne klocki magnetyczne. Ciekawa, półprzezroczysta struktura sprawia, że przypominają kolorowe szkiełka,, wspaniale przepuszczają światło, rzucając piękne, wielobarwne cienie. Zestaw startowy świetnie komponuje się ze wszystkimi innymi zestawami Connetix. Idealne do zabawy zarówno dla dzieci w wieku 2 lat, jaki 5 czy 6 lat. Jeżeli w rodzinie jest rodzeństwo w tym przedziale wiekowym, to spokojnie może to być zabawka dla dzieciaków w różnym wieku. 

klocki magnetyczne dla 3latka

Drugim zestawem, jakim Julek miał okazję się bawić to kreatywne klocki magnetyczne z dinozaurami Magna Tiles Dino World XL (zobacz cenę). To świat dinozaurów w wymiarze XL. Magnetyczne dinozaury, kreatywne magnetyczne klocki, a nawet pudełko – wszystko to idealnie odwzorowuje jurajski świat, włącznie z roślinnością w postaci magnetycznych drzewek. Jeżeli masz w domu małego fana dinozaurów to na pewno ten zestaw będzie świetnym wyborem. 

Klocki Magna Tiles powstały w Japonii i obecnie są najbardziej znanymi klockami magnetycznymi w USA. Marka Magna Tiles istnieje od 25 lat, zdobyła wiele prestiżowych nagród i była polecana m.in. przez New York Times. Klocki produkowane są przez rodzinną firmę i projektowane w duchu STEM, z myślą o rozwoju najmłodszych.

klocki magnetyczne polecane

Kreatywne klocki magnetyczne idealne na prezent

Jeżeli szukacie wartościowego pomysłu na prezent dla dziecka, to zdecydowanie polecam Wam klocki magnetyczne ze sklepu lefleo.pl (zobacz ceny i wybór). To zabawka, która zajmuje dziecko na długi czas, a każdy rodzic wie, jak trudno znaleźć takie zabawki. Z reguł dziecko nie poświęca zabawkom dłużej niż kilka minut, czasem kilkanaście. Julek tak się zafascynował klockami magnetycznymi, że podczas jego zabawy mogę np. posprzątać dom, odpisać na wiadomości i wypić ciepłą kawę. Kto jest rodzicem, ten wie, co mam na myśli.

Rodzic, którego dziecko dostanie w prezencie kreatywne klocki magnetyczne, z pewnością będzie wdzięczne za tak wartościowy podarunek dla swojego dziecka. Jeżeli zależy Wam, aby podarować komuś coś porządnego, czym dziecko będzie bawić się latami, co ma szansę stać się jego ulubioną zabawką, z całym sercem polecam kreatywne klocki magnetyczne. Polecam Wam to, widząc reakcję mojego syna na zabawę klockami magnetycznymi. Jest nimi naprawdę i szczerze zachwycony.

jakie wybrac klocki magnetyczne klocki magnetyczne dla dziecka klocki magnetyczne gdzie kupic klocki magnetyczne najlepsze klocki magnetyczne

Wielki wybór klocków magnetycznych – lefleo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge