Zaproszenie dla kreatywnych osób, które kochają modę

Laboratorium Mody Kreatywne Podkarpacie 2018 to wyjątkowe wydarzenie mody organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie SAPU promujące młodych polskich projektantów mody oraz kreatywne osoby z regionu Podkarpacia. Co ciekawe, ładnych kilka lat temu studiowałam w Krakowskiej Szkole Artystycznej i brałam udział w corocznym pokazie dyplomowym Absolwentów KSA.

Laboratorium Mody Kreatywne Podkarpacie 2018

Laboratorium Mody | Kreatywne Podkarpacie 2018

Już 10 czerwca w centrum G2A Arena w Rzeszowie odbędzie się pokaz mody „Laboratorium Mody” oraz wystawa fotografii „Fashion Story”. Jest wiele powodów, dla których warto wziąć udział w tym modowym evencie. Przede wszystkim to wspaniała okazja do tego, aby bliżej poznać zakres możliwości Krakowskiej Szkoły Artystycznej, która od lat rozwija kreatywne talenty z całej Polski oraz z krajów zagranicznych. 

Minęło już 7 lat, kiedy to przeprowadziłam się do Krakowa specjalnie w celu rozpoczęcia nauki w Krakowskiej Szkole Artystycznej na kierunku Projektowanie Mody. Miałam okazję uczestniczenia w wielu kreatywnych zajęciach, które rozwinęły moje podejście zarówno do mody, jak i fotografii mody. Wiedza, którą zdobyłam bardzo pomogła mi w rozwinięciu mojego bloga. Zdecydowanie polecam branie udziału w tego typu kreatywnych wydarzeniach jak 

Kreatywne Podkarpacie” to nowy projekt, który ma na celu promocję kreatywnych artystów z Podkarpacia zajmujących się się tworzeniem mody i fotografii.

–> Dołącz do Wydarzenia na Facebooku

Pierwsza odsłona projektu odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godz. 15.30 u partnera wydarzenia – centrum G2A Arena w Rzeszowie. Wydarzenie jest realizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU i Szkołę Kreatywnej Fotografii, cenione placówki edukujące projektantów mody i fotografów z Polski oraz całego świata.

– Wydarzenie ma na celu promocję młodych talentów związanych z modą i designem z Podkarpacia. Chcemy pokazać, jak wiele kreatywnych osób pochodzi z tego regionu i potrafi w bardzo ciekawy sposób przekładać jego tradycję i specyfikę na modę oraz fotografię – mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych, do których należą Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkoła Kreatywnej Fotografii.

Kreatywne Podkarpacie

W czasie finału Kreatywnego Podkarpacia w pięknej przestrzeni sali amfiteatralnej G2A Arena zobaczymy kolekcje młodych projektantów z Podkarpacia, absolwentów SAPU – Anny Marii Zygmunt, Magdaleny Orzeł (wyróżnienie w konkursie Złota Nitka), Marty Pilas oraz Sebastiana Florka. Zostaną zaprezentowane także projekty aktualnych studentów SAPU, którzy pochodzą z kilkunastu krajów świata i tworzą artystyczne ubrania nawiązujące do haute couture. Wystawa „Fashion Story”, realizowana przez Szkołę Kreatywnej Fotografii, będzie prezentować zdjęcia młodych fotografów mody, którzy pochodzą m.in. z regionu Podkarpacia.

Oto kilka zdjęć z Laboratorium mody z zeszłego roku.

Więcej zdjęć i relacje w zakładce https://www.ksa.edu.pl/szkola-mody/pokazy-mody

 Pokaz dyplomowy KSA

Kalina Kocemba KSA

Pokaz dyplomowy KSA

Kalina Kocemba KSA

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge