5 super aplikacji, które podrasują zdjęcia i profil na Instagramie

Instagram przeżywa teraz swoje złote czasy, coraz więcej osób zakłada tam swoje konto. Codziennie dodawanych jest setki tysięcy nowych zdjęć. Jeżeli posiadasz swoje konto na Instagramie lub planujesz je założyć – dowiedz się jakie aplikacje błyskawicznie poprawią wygląd zdjęć. Dzięki tym trikom Wasze fotografie będą o wiele bardziej atrakcyjne! Poznaj aplikacje do poprawiania zdjęć i lepszego planowania postów!

jak obrabiać zdjęcia na instagramie

Jakie aplikacje poprawią zdjęcie na instagramie?

Obecnie chyba każdy mniej lub bardziej obrabia swoje zdjęcia za pomocą różnych aplikacji bądź opcji dostępnych bezpośrednio z telefonu. Ja również korzystam z wielu różnych rozwiązań, dzięki którym niektóre fotografie stają się o wiele bardziej atrakcyjne. Wybrałam 5 najciekawszych moim zdaniem aplikacji, dzięki którym Wasze zdjęcia będą o wiele ciekawsze! Wspomnę również o aplikacji, która pomoże Wam w ciekawy sposób rozmieszczać swoje posty na Instagramowym wallu. I właśnie od tej aplikacji zacznę mój przegląd aplikacji związanych z Instagramem.

Warto też wspomnieć o telefonach, które posiadają świetne aparaty i oprogramowanie do robienia ładnych zdjęć. Ja robię zdjęcia telefonem Iphone 6S, choć szukam już czegoś z dużo większymi możliwościami foto i video. Jednym z ciekawszych modeli jest Sony Xperia XZ2, widziałam sporo pochelbnych opinii na temat tego telefonu. Wiele osób poleca mi też Samsunga Galaxy oraz Huawei (oczywiście wszystkie modele w najnowszych wersjach). Wpisujcie w komentarzu jakie posiadacie modele telefonów z dobrym aparatem. A tym czasem… zapraszam na przegląd ciekawych aplikacji!

PLANOLY

Ta aplikacja pozwala na zachowanie spójności zdjęć na instagramie. Na chwile obecną Instagram nie posiada wglądu odnośnie tego jak nowe zdjęcie będzie komponować się z resztą jeszcze przed jego publikacją, Jak wiecie, profile na Instagramie opierają się często właśnie o specyficzny układ zdjęć, dlatego też warto zadbać o taką estetyczną stronę swojego profilu.

Darmowa wersja aplikacji pozwala na zaplanowanie trzydziestu zdjęć w miesiącu. Poza tym, Planoly pokazuje podstawowe statystyki naszego konta. Liczbę wszystkich polubień i komentarzy, porównanie dwóch tygodni pod względem ilości dodanych zdjęć, komentarzy i polubień, średnią ilość polubień i komentarzy pod zdjęciem oraz najlepsze zdjęcia z poprzedniego tygodnia. W wersji płatnej statystyki zostały rozszerzone również do zestawień miesięcznych i rocznych. Na koniec podstawa tej aplikacji, czyli planowanie postów. 

planoly aplkacja do rozmieszczenai zdjęć na instagraie

źródło zdjęcia: planoly.com

ADOBE PHOTOSHOP FIX

Czy zdarza Wam się sytuacja, w której na Waszym pięknym zdjęciu znajdzie się jakiś niechciany element? Na przykład podczas sesji w parku zauważacie, że w tle na każdym zdjęciu pojawia się niezbyt atrakcyjny… kosz na śmieci. Czy takie zdjęcia będą już do wyrzucenia? Nie! Wszystko dzięki aplikacji Adobe Photoshop Fix. Pędzlem możecie tu miejscowo rozjaśnić lub przyciemnić zdjęcie, wyostrzyć wybrane elementy, zmienić nasycenie i kolor, wygładzić i co najważniejsze…. zrobić korektę punktową przy pomocy łatki lub stempla. To bardzo przydatna funkcja!

adobe photoshop na smartfona

żródło zdjęcia: AppOnFly.com

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

To jedna z lepszych i bardziej popularnych aplikacji do obróbki swoich zdjęć na Instagramie. Dzięki niej można zapisać swój personalizowany filtr na Instagrama. Dzięki temu możecie mieć pewność, że wszystkie fotografie będą obrabiane w ten sam sposób. Poza tym aplikacja daje dostęp do siedmiu kategorii gotowych filtrów, a do tego pozwala tworzyć własne. Tak więc jeśli robicie zdjęcia w podobnym stylu i zawsze obrabiacie je tak samo, zapisane ustawienia pozwolą Wam nadać te same efekty jednym kliknięciem i wyregulowaniem intensywności filtra. 

adobe-photoshop-express-main

FACETUNE

Kilka kliknięć i cera jest wygładzona, a uśmiech wybielony! Takie cuda osiągniesz dzięki aplikacji Facetune. Co ciekawe, ta aplikacja używana jest przez większość  makijażystek, pewnie dlatego, że potrafi nadać charakter każdemu makijażowi. W aplikacji tej znajdziesz również takie opcje jak punktowe wybielenie “whitening” czy możliwość podkreślenia detali. Teraz perfekcyjne selfie jest w zasięgu Twojej ręki.

facetune-retusz-zdjec-800x445

VSCO

To jedna z pierwszych aplikacji do obróbki zdjęć, którą zainstalowałam na swoim telefonie i cały czas mi służy. VSCO została stworzona do nakładania filtrów. Poza standardowymi suwakami do zmiany wszystkich najważniejszych parametrów znajdziemy w niej także możliwość importu i eksportu zdjęć (działa to podobnie jak w Lightroomie), a także kopiowanie całej edycji z jednego zdjęcia na inne. Żaden Instagram, Snapseed, ani inne narzędzie nie ma presetów takiej jakości, jak VSCO.

vsco aplikacja

Jakie aplikacje poprawią zdjęcie na instagramie – już wiecie!

Comments

  1. avatar says

    VSCO czasami mnie tak wciągnie, że mogę godzinami siedzieć i przerabiać fotografie – wtedy nie ma dla mnie świata 🙂 Trzeba też pamiętać, że takie dopasowywanie się wszędzie nie musi być przymusem, a powinno być przyjemnością 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge