Test lakierów do ust, które dają efekt lustrzanego odbicia

Lakier do ust to naprawdę wyjątkowy sposób na makijaż ust. Kiedy znudzą się nam już typowe szminki i błyszczyki, warto wypróbować efekt “mokrego make-upu” i sprawdzić jak na naszych ustach będzie wyglądał taki lakier. Okazuje się, że dzięki niemu nasza twarz może być wspaniale rozświetlona!

Lakier do ust

Czym jest lakier do ust? Tego typu kosmetyki łączą w sobie zalety szminki – intensywny kolor i błyszczyku – połysk i lśniący blask. O ile szminka nigdy nie będzie taka lśniąca jak błyszczyk, a błyszczyk tak mocno napigmentowany jak szminka, tak lakiery do ust łączą te dwie cechy produktów do malowania ust. I to jest ich wielka zaleta! Poza tym to ciekawa alternatywa w momencie, kiedy szminki i błyszczyki trochę się nam już znudziły i mamy ochotę wypróbować coś zupełnie nowego.

lakier-do-ust-2

Lakiery do ust dostępne są już od jakiegoś czasu na rynku kosmetycznym. Co jakiś czas słyszę o tym, że jakaś marka wprowadziła je do swojego asortymentu. Właśnie wpadła do mnie cała seria lakierów do ust My Secret dostępnych w Drogerie Natura i postanowiłam je dla Was przetestować oraz ogólnie podjąć temat lakierów do ust. Wszak może jeszcze nie każda z Was wie o istnieniu takiego właśnie produktu do malowania ust.

lakiery-do-ust-drogerie-natura

my-secret-lakiery-do-ust

Jakie są moje wrażenia po użyciu lakieru do ust My Secret? Po pierwsze – zapach. Owocowy, bardzo przyjemny! Jestem bardzo wrażliwa na zapach produktów do malowania ust, niestety marki często za bardzo je perfumują albo dodają jakieś dziwne oryginalne substancje zapachowe, przez co używanie takich szminek czy błyszczyków staje się niemożliwe. Kolejny plus za łatwość rozprowadzania, co ułatwia żelowa konsystencja. Trzeba nałożyć dwie lub trzy warstwy, aby uzyskać pełny efekt lustra na ustach. Nie mniej jednak efekt jest naprawdę wspaniały! Moje usta jeszcze nigdy nie były tak rozświetlone! Tak naprawdę to rozświetliła się cała twarz!

lakier-usta-3

Lakier do ust to na pewno nie jest kosmetyk do codziennego stosowania. Na pewno czuje się to, że usta są pomalowane. Jednak na wyjście, na randkę, na ważny wieczór, imprezę, sylwestra czy każdą inną większą okazję lakier do ust sprawdzi się znakomicie! Na pewno zwraca się o wiele większą uwagę z takimi lustrzanym makijażem. Efekt lakieru utrzymuje się całkiem długo.

lakier-do-ust-efekt

Lakier do ust – efekt “mokrego makijażu”

Przy temacie testowania lakierów do ust warto jeszcze poruszyć tematu o tak zwanym “mokrym makijażu” lub inaczej nazywanego makijażu “be glossy”. Istnieje jeszcze inna, koreańska wersja takiego makijażu tak zwany “dewy make-up“. Dewy make-up to jeden z najpopularniejszych i chyba najbardziej spektakularny koreański makijaż. Jego nazwa („dewy”) pochodzi od angielskiego słowa „dew” oznaczającego rosę.

Mokry makijaż dosyć słabo wygląda w świetle dziennym, jednak rewelacyjnie sprawdza się w makijażu wieczorowym. Potrafi naprawdę radykalnie wydobyć wszystkie atuty urody i ożywić oraz rozświetlić twarz. Taki make-up posiada również działanie odmładzające. Trzeba również uważać, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków, bo w tym przypadku o to nie jest trudno.

lakier-do-ust-secret

shocking-lip-my-secret lakiery-usta-2 lakiery-do-ust lakiery-do-ust-my-secret lakier-do-ust lakier-usta
lakier-do-ust-my-secret-2

lakier do ust – My Secret dostępny w Drogerie Natura

Comments

  1. avatarAgnieszka says

    Też słyszałam o tych lakierach ale ciągle mam obawy przed ich używaniem. Na razie pozostają mi błyszczyki a lakiery jeszcze niech sobie poczekają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge