Mam już pierwsze, profesjonalne wizualizacje 3D, ukazujące wnętrze domu po zrobieniu podłóg i ścian. Muszę przyznać, że to niesamowite uczucie, wejść tak w wyobraźni do swojego domu, kiedy na co dzień widzę jeszcze kupę gruzu, stare belki i prace remontowe. Jesteście ciekawi jak dom będzie wyglądał w środku po remoncie?
remont starego domu drewnianego zdjęcia przed i po
Remont starego domu
Minęły już 2 miesiące od momentu, kiedy podjęłam się wyzwania i postanowiłam wyremontować tak “na lux” starą, drewnianą chatę. Taką, co na pierwszy rzut oka sypie się i nadawałaby się teoretycznie tylko do wyburzenia. Na moim blogu pokazuję Wam kolejne etapy remontu. Na dowód, że można z takiej “rudery” zrobić naprawdę piękne mieszkanie. I wcale nie jest tak, że taniej i lepiej byłoby wybudować od zera. Po pierwsze, na pewno by trwało to o wiele dłużej, aniżeli taka gruntowna przebudowa. Po drugie, jeżeli drewniana konstrukcja domu jest w dobrym lub bardzo dobrym stanie to mamy już gotowe fundamenty, ściany oraz krokwie, strop i dach. Oszczędność czasu na budowę tej konstrukcji, oraz pieniędzy.
Z pewnością jest różnica między starym drewnianym domem takim typowo wiejskim, a zabytkowym, który podlega pod konserwatora zabytków. W takim przypadku remont czy przebudowa łączy się się załatwianiem wielu pozwoleń i formalności. Prywatnie wolałabym sobie odpuścić tego typu nieruchomość i poszukać czegoś bez całej tej biurokracji. Takich wiejskich drewnianych domów do remontu jest całe mnóstwo w Polsce, tylko moim zdaniem są one mocno niedocenione i często… zapuszczone. A to przecież diamenty, które trzeba tylko odsłonić i odpowiednio oszlifować. Remont starego domu z drewna wcale nie musi trwać latami, nie musi też kosztować “miliony monet”.
Zobacz: Wizualizacja efekt końcowy remontu starego domu drewnianego
Remont starego domu od czego zacząć
Zanim kupicie stary dom drewniany do remontu, koniecznie trzeba sprawdzić stan drewna, krokwi, dachu. Ich budowa lub rekonstrukcja mogą pochłonąć ogromne koszty. W moim przypadku konstrukcja z bal, krokwie, dach… wszystko zachowało się w świetnym stanie. Ewentualne ubytki w balach, które zjadł kornik będą uzupełnione pianką niskoprężną. Pewnie wiele osób się zastanawia, jak to możliwe, że po 70 latach dom w całości nie został zjedzony przez korniki? Ano dlatego, że kiedyś drewno były mocno żywiczne. Tam gdzie jest żywica, kornik nie wejdzie, bo jest to za twarda dla niego powierzchnia. Dzięki temu dom jest tylko delikatnie nadgryziony w kilku miejscach.
Ciekawym jest fakt, że drewno z takiego starego domu może być o wiele trwalsze, aniżeli drewno, które teraz zakupimy w tartaku. Dlatego szukając wymarzonego drewnianego domu do remontu koniecznie trzeba sprawdzić w jakim stanie jest drewniana konstrukcja. Jeżeli uda się Wam zakupić dom w takim stanie jak mój, to remont i delikatna przebudowa mogą iść w tak szybkim tempie jak u mnie. Wszystkie te poniższe prace zostały wykonane w około… jeden miesiąc! Warto zajrzeć do mojego poradnika odnośnie tego jak policzyć koszty remontu. Jeśli intryguje was odpowiedź na tą kwestię – remont starego domu od czego zacząć – rzućcie okiem na prace, które u mnie już zostały wykonane. W około 1 miesiąc!
W punktach wypiszę Wam jakie etapy remontu są już za mną:
- odsłonięcie konstrukcji czyli zerwanie wszystkich płyt ze ścian oraz z sufitu, zerwanie starej podłogi aż do samego piachu, rozbicie pieca kaflowego oraz wyburzenie komina
- zdjęcie starej elewacji, impregnacja bali oraz bejcowanie
- wyburzenie ganku
- zdarcie powierzchni wapna ze ścian, oczyszczenie belek
- impregnacja stropu
- wylanie betonu na całości tzw. “chudziaka”
- wyburzenie ścian działowych
- wykopanie fundamentów pod nowe ściany oraz pod danek i taras, przygotowanie do zalewania betonem
- zalanie betonem fundamentów wewnątrz, oraz na zewnątrz
- rozpoczęcie murowania ścian w środku
Remont starego domu blog o remoncie
Jak wiecie od kiedy rozpoczęłam remont na bieżąco możecie śledzić wszystkie poczynania zarówno na moim blogu, ale na Instagramie oraz na grupie na Facebooku. Na Insta Stories prawie codziennie pokazuję Wam postępy remontu, a na grupę na Facebooku również prawie codziennie wrzucam aktualne zdjęcia z placu budowy. Dodaję również video, abyście mogli zobaczyć na żywo jak to wygląda.
Obserwuj cały remont na moim Instagramie
Dołącz do mojej grupy na Facebooku “Remont starej drewnianej chaty – koszty, porady, inspiracje, zdjęcia”
Docierają już do mnie głosy, że coraz więcej osób myśli o ucieczce z miasta i znalezieniu swojego domu na wsi. Cieszy mnie to, bo zdaję sobie sprawę, że niektórzy potrzebują sporej dawki motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu. Od dziecka mieszkałam w rodzinnej kamienicy z podwórkiem, potem na studiach i po studiach w bloku. I choć mieszkanie w bloku jest wygodne, to wiem, że mnóstwo osób marzy jednak o wolności. Jak się okazuje, jest ona w zasięgu ręki każdego z Was. I mam nadzieję, że mój blog remontowy Wam to udowodni.
Remont starego domu zdjęcia przed i po
Nie mogłam doczekać się momentu, w którym wirtualnie wejdę do mojego domu. Na co dzień, gdy widzę etapy remontu, nie potrafię sobie wyobrazić efektu finalnego. Nie wyobrażam sobie projektowania takiego domu bez pomocy architekta wnętrz. Sama nigdy bym nie zaplanowała funkcjonalnego układu pomieszczeń czy korzystnego ustawienia mebli. O tym, że z takiego starego domu można zrobić wspaniały, luksusowy domek wiem z… programów telewizyjnych o remontach! Obejrzałam ich naprawdę wiele i dzięki temu wiem, jak wspaniale można przeprowadzić metamorfozę nawet najgorszej na pierwszy rzut oka rudery.
Czytaj: Remont starego domu drewnianego krok po kroku
Już niebawem zobaczę mój dom w pełni wyposażony, na co czekam z niecierpliwością. Teraz cieszę się tym, co widzę na poniższych wizualizacjach. Jasna przestrzeń, wielkie okna, dom skąpany w dziennym świetle. Klimatyczne, stare belki na sufitach połączone z nowoczesnymi meblami. Drewniana, dębowa podłoga, po której będzie biegał mój synek. Wielki taras, na którym będzie można zjeść śniadanie i weranda, idealna do przywitania dnia, afirmacji i wypicia porannej kawy (zbożowej w moim przypadku).
Jak widzicie na moich zdjęciach, ściany się już wznoszą, fundamenty zalane również na zewnątrz, pod ganek, werandę i taras. Każdego dnia zmienia się krajobraz tego domu. Każdego dnia remont wchodzi na nowy etap, co cieszy mnie ogromnie. Jak tylko synek zaśnie, przeglądam zdjęcia różnych wiejskich posiadłości, inspiruję się wnętrzami, czytam o impregnatach, cegłach i dowiaduje się na czym polega ocieplanie wełną mineralną. Nie sądziłam, że kiedyś będę tak bogata w budowlaną wiedzę. Jednak to wszystko jest naprawdę fascynujące. Remont starego domu drewnianego to wspaniała przygoda!
remont starego domu drewnianego zdjęcia przed i po
Remont starego domu zdjęcia przed i po – wizualizacje 3D by goldenroom.pl
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rok 2013 rozpoczął się dla mnie naprawdę medialnie. Pierwszy...
Bordowe rurki są moim nowym shoppingowyn łupem! Zarówno kolo...
Jak wiecie od jakiegoś czasu na moim blogu pojawiło się spor...
aha says
I po to oczyszczanie belek, żeby je potem pomalować na biało? To nie jest szlifowanie diamentu tylko jego kaleczenie. Uwydatnić to sztuka, zmasakrować żaden wyczyn. Jak na razie widzę to drugie. Szkoda domu.
Szymon says
Taki ładny, drewniany, stylowy dom zepsuć nowoczesnym wyglądem. Teraz to tylko zwykły dom bez stylu i charakteru. Szkoda, że ludzie bezmyślnie niszczą takie perełki 🙁
poll says
Dom z odsłoniętych pięknych balii………i przybudówką z pustaków……..”jak wół przy karocy”….wnetrza ładne – w stylu wielkopłytowym…..szkoda