Łóżeczko tipi dla dziecka – wady, zalety, test, cena [BON RABATOWY]

Mój synek niebawem skończy 2 lata, dlatego też testujemy różne sposoby na samodzielne spania. Tym razem sprawdzaliśmy łóżeczko w stylu tipi, gdzie śpi się trochę jak na podłodze. Takie łóżka polecane są w ramach metody Montessori. Dziecko jest bezpieczne i nie spanie z wysokości, a mama może być spokojna.

łóżeczko tipi

Łóżeczko tipi dla dziecka – jak się sprawdza?

Czym się kierować przy wyborze łóżeczka dla dziecka? Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Dzieci mają różne upodobania, często trudne do odgadnięcia. Tym razem testujemy łóżeczko w stylu tipi. Wielkim plusem takiego łóżeczka jest fakt, że… dziecko z niego nie spadnie. Podobno nie ma matki, której dziecko przynajmniej raz nie spadłoby z łóżeczka. To taki żarcik, jednak coś w tym jest. Łóżeczko w stylu tipi wpisuje się w styl wychowania dziecka w duchu Montessori. Dzięki temu, że łóżeczko jest na podłodze, dziecko może bez przeszkód wchodzić na nie, schodzić, czuć swoją niezależność i samemu decydować o sobie.

Łóżeczko tipi w promocji znajdziecie na Selsey.pl

Uwaga! Kod rabatowy: majowe-11 daje Wam 11% zniżki na cały asortyment w sklepie Selsey.pl!  Kod ważny przez cały maj

Wielką zaletą tego łóżeczka jest jego bardzo solidne wykonanie. Montaż łóżeczka był bardzo prosty i intuicyjny. Konstrukcja składa się w całości z drewna sosnowego wysokiej jakości. Dzięki temu, że drewno nie jest lakierowane, zachowuje ono swój surowy, naturalny charakter, dodając wnętrzu świeżości i nowoczesności w skandynawskim stylu. Można je zaaranżować na wiele różnych sposobów i stworzyć dziecku jego wymarzoną krainę, nie tylko do spania, ale również i do zabawy. 

łóżeczko dla dziecka na podłodze

Jakie są zalety takiego łóżeczka tipi?

Bardzo fajne jest to, że dziecko sobie wskakuje i schodzi z niego z poziomu podłogi. Dzięki temu łóżko jest tak jakby częścią pokoju i z pewnością o wiele lepiej służy do zabawy aniżeli zwykłe łóżeczko. W takim łóżeczku dziecko może swobodnie siedzieć razem z rodzicami, co również sprzyja wspólnemu spędzaniu w nim czasu. W kwestii wymiarów mebla, można idealnie dopasować go wedle swoich potrzeb. Możliwości wyboru długości i szerokości jest naprawdę wiele.

Kolejna wielka zaleta łóżeczka tipi jest taka, że z łatwością można stworzyć z niego…. super bazę! Wystarczy przykryć łóżeczko kocem i w kilka sekund tworzy się tajemnicza jaskinia. Dzieci kochają takie zabawy i tworzenie tego typu skrytek. Jak więc widzicie, łóżeczko tipi nie służy jedynie do spania, ale może spełniać wiele innych funkcji w życiu dziecka.

Oczywiście warto podkreślać również bezpieczeństwo dziecka podczas spania, które nie ma możliwości upadku na podłogę. Prawie każde dziecko chyba zaliczyło taką kraksę, a tutaj niweluje się tego typu niebezpieczeństwo. Poza tym podczas nauki samodzielnego spania rodzic może z łatwością przyjść do dziecka, gdy to budzi się w nocy. Nie ma konieczności wyciągania dziecka z łóżeczka, można bez problemu zmieścić się na nim i uśpić dziecko. 

tipi łóżeczko pokoik dla dziecka retro tipi łóżeczko dla dziecka łóżeczko dla dziecka montessori

Łóżeczko tipi w promocji znajdziecie na Selsey.pl

Uwaga! Kod rabatowy: majowe-11 daje Wam 11% zniżki na cały asortyment w sklepie Selsey.pl!  Kod ważny przez cały maj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge