Metamorfoza salonu w starym 70-letnim domu na wsi – jak wyszło?

Salon jest miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu, dlatego dla mnie priorytetem było… światło! Światło oraz jasne kolory, dzięki którym pomieszczenie non stop jest pogodne i pozytywne. Małe okna w wiejskiej chacie zamieniłam na maksymalnie duże, a dom urządziłam w ciepłych, pastelowych barwach.

metamorfoza domu na wsi

dom na wsi metamorfoza trwająca od marca 2020 r. do marca 2021 r.

Dom na wsi metamorfoza

Czasem, a nawet często mniej znaczy więcej. Dotyczy to również aranżacji wnętrz. Zawsze wolałam mieć coś jednego, konkretnego. I podobne podejście mam w kwestii urządzania domu. Nie przepadam za dziesiątkami dodatków, niedbale rozrzuconych po całym domu, o wiele lepiej czuje się, gdy otacza mnie swojego rodzaju prostota. Tylko nie taki typowy minimalizm, ale pewnego rodzaju układ i porządek we wnętrzu. I taki styl udało mi się osiągnąć. W moim salonie czuje się naprawdę wspaniale, oczywiście głównie wtedy, gdy mam porządek (a przy małym dziecku bywa różnie, szczególnie gdy do salonu Julek przyciągnie połowę swoich zabawek).

Może to dziwne, ale… nie lubię kolorów. Zarówno w kwestii ubrań, jak i w temacie aranżacji wnętrz. Moje ulubione barwy to kolory ziemi i wśród nich czuje się jak ryba w wodzie. Nie znajdziecie u mnie ani jednej czerwonej, fioletowej czy żółtej rzeczy w domu. Nawet niebieskiej nie ma, jeśli już, to pastelowe baby-blue. Kocham wszelkie odcienie beżów i brązów. Według mnie w ich otoczeniu jest tak ciepło, przytulnie i nienachalnie, jeśli tak można to ująć. 

Przerobienie starej, drewnianej, 70-letniej wiejskiej chaty na przyjemny i wygodny domek było sporym wyzwaniem, ale udało się. I nie zamieniłabym tego remontu na budowę od zera. Dlaczego? Bo taki remont to jest coś innego, ciekawego, wyzwanie, satysfakcja, emocje, adrenalina. Budowa od zera wydaje mi się przy tym totalnie nudna i kojarzy mi się z papierologią i dziesiątkami zezwoleń. A przy remoncie? Nic takiego nie istnieje, a jedyny papier jaki gdzieś zgłosiłam to zgłoszenie dobudowy ganka jako obiektu do 35 m2. To wszystko.

plakaty beżowe grafiki

dom na wsi metamorfoza trwająca od marca 2020 r. do marca 2021 r.

Narożnik na wymiar w kolorze baby-blue

Sercem salonu jest błękitny narożnik, który na wymiar wykonała rodzinna firma MODERNODESIGN. Projekt salonu możecie zobaczyć w moim poprzednim artykule gdzie opisałam metamorfozę wnętrza starego domu. Zanim jeszcze powstała cała wizualizacja domu, wiedziałam, że będzie tam miejsce na jakiś mebel w gołębim kolorze. Postawiłam na narożnik i teraz już wiem, że była to świetna decyzja. Dzięki niemu wnętrze jest ciekawe, przyjemne w odbiorze i pięknie komponuje się z 70-letnimi belkami. Narożnik jest idealnie wymierzony od jednego okna do drugiego.

Meble projektowane na wymiar – zobacz ofertę i ceny Modernodesign.pl

Meble od MODERNODESIGN wykonywane są tylko i wyłącznie na indywidualne zamówienie. Nic tu się nie dzieje seryjnie, każde zamówienie to odrębny projekt, odrębna historia, pełne spersonalizowanie mebla. Tak, aby był “tylko nasz”. Jak wybrać kolor na odległość? Kurierem otrzymałam dziesiątki wzorników, z których mogłam dokonać wyboru. Różne materiały, faktury, specyfikacje danych powierzchni. Wybór ogromny, ale dzięki temu można w 100% dopasować mebel do swoich potrzeb. 

Dlaczego warto postawić na takie meble “hand-made”, które nie tworzy masowo fabryka? Ponieważ ryzyko jakichkolwiek wad jest tutaj o wiele mniejsze. Każdy element jest dopracowany, ponieważ cały mebel wykonuje człowiek. I właśnie dlatego postawiłam na meble wychodzące z rodzinnej pracowni MODERNODESIGN. Gdzie każdy element jest perfekcyjnie dopasowany, ręcznie przykręcany. Wady? Jako takich nie ma, jedynie dla niektórych barierą może być nieco wyższa cena mebli. Warto również zastanowić się dwa razy w kwestii funkcji spania. Postawiłam na narożnik bez możliwości rozłożenia, a w praktyce, przy małym dziecku okazało się to mało funkcjonalne. 

salon z galerią plakatów

dom na wsi metamorfoza trwająca od marca 2020 r. do marca 2021 r.

Oświetlenie z elementami złota od Altavola Design

Kolejną piękną dekoracją salonu jest designerska lampa od Altavola Design (non stop ktoś mnie o nią pyta, skąd ta lampa, skąd ten żyrandol, generalnie budzi ona ogromne zainteresowanie). Seria lamp APPLE inspirowana jest owocem jabłoni. Klosze o obłych kształtach wykonane są z mlecznego szkła. W połączeniu z metalem patynowanym subtelnym, złotym kolorem tworzą królewską formę. Ciekawostką jest fakt, że jabłko bywa utożsamiane nie tylko z długowiecznością i miłosnymi rytuałami, ale także z władzą i bogactwem.

Piękne lampy ze złotem znajdziecie na Altavola-Design.pl

Taki żyrandol to ja rozumiem! Nie dość, że robi wrażenie, nie dość, że pięknie komponuje się z całością, nie dość, że jest niezywkle oryginalny, to jeszcze może przyciągać bogactwo. Takie lampy to ja biorę w ciemno! Troszkę żartuję, ale suma sumarum rzadko kiedy można spotkać tak nietypowe, a zarazem imponujące oświetlenie. Ekskluzywne lampy z kolekcji Altavola Design to prawdziwe perełki designu i zarazem małe dzieła sztuki. Na blogu możecie również przeczytać moją opinię o Altavola Design.

żyrandol altavola design lampa altavola design

Chcesz wiedzieć więcej o moim remoncie? Zobacz moje relacje na blogu:

Obserwuj cały remont na moim Instagramie

Dołącz do mojej grupy na Facebooku “Remont starej drewnianej chaty – koszty, porady, inspiracje, zdjęcia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge