7 powodów, dla których warto polecieć na… Majorkę! [MÓJ TRIP]

Veni. Vidi. Vici. Majorkę odwiedziłam po raz pierwszy około 3 lata temu. Pojechałam tam dlatego, że mieszka tam moja przyjaciółka, która tak bardzo zakochała się w tej wyspie, że zamieszkała na Majorce na stałe. Sprawdziłam więc co takiego ma w sobie ta hiszpańska wyspa, że co roku przeżywa takie oblężenie turystów.

moja opinia wakacje na majorce

zdjęcia z mojego pobytu na Majorce w 2017 r., majorka opinie 2020

Moja opinia o wakacjach na Majorce

O Majorce napiszę Wam z mojego doświadczenia. Spędziłam tam niecały miesiąc, co pozwoliło mi dobrze poznać wyspę oraz ocenić wakacje w tym miejscu. Czas na wyspie spędziłam u mojej przyjaciółki Oli, która prowadzi najbardziej znanego polskiego bloga o Majorce mallorca4you.pl. Wyspa ta zawsze wydawała mi się taka egzotyczna i zbyt odległa, aby spędzić tam wakacje. Gdyby nie Ola, sama pewnie nie odważyłabym się wybrać tam na wakacje. Moja wizja Majorki była podobna do tego, jaką opinię ma Ibiza. Wydawało mi się, że Majorka to jedna wielka imprezownia. Coś jak nasze polskie Władysławowo. Bardzo się myliłam.

Majorka okazała się niezwykle malowniczą i w większości miejsc spokojną wyspą. Owszem, istnieje tam kilka imprezowych zagłębi, ale ich nie odwiedziłam. Spędzałam czas na różnych plażach, w porcie oraz wycieczkach po różnych miejscach. Cała wyspa ma tylko 100 km szerokości, więc jest niezwykle przyjazna do zwiedzania. Miałam wrażenie, że wszędzie jest tam blisko, a podróż gdziekolwiek zawsze wiązała się z podziwianiem bajecznie pięknych widoków. Na wyspę poleciałam prywatnie i samodzielnie kupowałam bilety, ale możecie tam również polecieć z jakimś znanym biurem podróży np. Itaka

dlaczego warto pojechać na majorkę

zdjęcia z mojego pobytu na Majorce w 2017 r., majorka opinie 2020

7 powodów, dla których warto polecieć na… Majorkę

  1. Duża ilość małych, zacisznych i klimatycznych plaż
  2. Połączenie morza i gór na jednej, małej wyspie
  3. Bardzo dogodny transport z Polski, lot trwa około 3 godziny, bilety można kupić nawet za mnie niż 100 zł
  4. Przepiękne miasteczka, hiszpańskie uliczki i co najważniejsze – nie ma tłoku!
  5. Dużo ciekawych imprez sezonowych, festyny, fiesty
  6. Tętniące życiem porty, które nie są pijacką imprezownią, można w nich wieczorem miło i kulturalnie spędzić czas
  7. Duża ilość atrakcji na małej powierzchni wyspy

majorka moja opinia

zdjęcia z mojego pobytu na Majorce w 2017 r., majorka opinie

Majorka opinia o wyspie

Na Majorkę można polecieć tanimi liniami lotniczymi, co oznacza, że bilet w jedną stronę może kosztować nawet mniej niż 100 zł. Cena biletów na pewno zachęca do wakacjowania na tej hiszpańskiej wyspie. Dopóki sama tego nie sprawdziłam, obstawiałabym, że bilety na Majorkę zapewne są hiper drogie. Okazało się, że jest wręcz odwrotnie. Przy tak atrakcyjnych cenach biletów opłaca się polecieć na Majorkę nawet na dłuższy weekend.

Na Majorce byłam w lipcu, czyli w szczytowym sezonie. Nie wiem w sumie czy tak dobrze trafiłam, ale nie było ani dzikich tłumów, ani korków na ulicach. Podróżowanie autem było bardzo przyjemne i bezproblemowe. Większość aut na Majorce jest w kolorze białym, co wygląda naprawdę elegancko na ulicach. 

Wakacje spędziłam w miejscowości Port d’Alcudia. To bardzo sympatyczne miejsce, spokojne, rodzinne. Co ciekawe, życie nocne tam nie istnieje. Nikt nie chodzi wieczorami po spożyciu alkoholu, nie ma krzyków rozbawionych turystów. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo wyobrażałam sobie, że na takiej Majorce to co najmniej jest tak, jak w naszych polskich nadmorskich miejscowościach. 

Majorka to wyspa niezwykle rodzinna, przyjazna, sympatyczna. Zdecydowanie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Bardzo chciałabym wrócić na Majorkę z moim synkiem, jak tylko troszkę podrośnie. Czy Majorka ma jakieś minuty? Szczerze, to nic nie mogę sobie przypomnieć w tej kwestii. Raczej byłam cały czas pozytywnie zaskoczona. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to warto poszukać w sieci jeszcze szerszych opisów wakacyjnych wojaży na Majorkę, wystarczy wpisać do wyszukiwarki np. majorka opinie turystów, można natknąć się na wiele ciekawostek.

majorka opinia

Zdjęcia z mojego pobytu na Majorce w 2017 r., majorka opinia

Comments

  1. avatarIza says

    Może warto ostrzegać turystów przed złodziejami którzy nagminnie i zuchwalsko okradają turystów. ? Na wyspie nie ma sprawnie działającej policji i złodzieje robią co chcą. Gdyby turyści nie przyjeżdżali na Majorkę może by to coś zmieniło. Ja nigdy tam nie pojadę , Każdy ze znajomych którzy tam byli, mieli złe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge