Masaż relaksacyjny olejowy – dlaczego warto się na niego wybrać

Masaże relaksacyjne cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Są to bowiem zabiegi przynoszące szereg cennych korzyści dla dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu. Można zdecydować się na terapie różnego typu. Do szczególnie lubianych i chętnie wybieranych zaliczają się zwłaszcza masaże olejowe.

masaż relaksacyjny

Masaż olejowy relaksacyjny – jak przebiega?

Dlaczego warto się na nie zdecydować? Komu są dedykowane? O tym przeczytacie w dzisiejszym tekście. Masaż olejkowy to zabieg, podczas którego terapeuta wykorzystuje nie tylko dotyk i standardowe techniki masażu klasycznego (jak ugniatanie, rozcieranie, rozciąganie). Równie ważne jest zastosowanie naturalnych olejków, które poprawiają płynność ruchów na ciele masowanego, odżywiają skórę, a także wykazują działanie aromaterapeutyczne. Pomagają rozluźnić ciało oraz przynoszą ukojenie dla ducha, zmniejszając zgubne oddziaływanie stresu na organizm.

Forma masażu olejkowego bywa różna. Do chętnie stosowanych zaliczają się:

  • klasyczny masaż olejowy (na całe ciało lub wybrane jego części),
  • masaż stemplami ziołowymi (saszetki z ziołami nasączane naturalnymi olejkami),
  • masaż gorącymi kamieniami (również nacieranymi olejkami).

Zabieg realizuje się oczywiście na odkrytym ciele, co wpływa korzystnie na przenikanie cennych składników odżywczych w głąb skóry.

Kto powinien zdecydować się na masaże olejowe relaksacyjne?

Masaże olejkowe, realizowane również przez gabinety masażu na: https://gabinetymasazu.pl, to przede wszystkim zabiegi o działaniu relaksacyjnym. Stanowią wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień cierpią z powodu permanentnego stresu, związanego z pracą czy innymi obowiązkami. Chętnie decydują się na nie pacjenci prowadzący siedzący tryby życia, by dodatkowo wspomóc organizm i pozbyć się szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, jak:

  • napięcie mięśniowe,
  • ból głowy, pleców, kończyn,
  • zaburzenia snu,
  • przemęczenie,
  • brak koncentracji.

Masaże olejowe nie tylko wpływają kojąco na ciało (odżywiając skórę równocześnie), ale też oddziałują na ducha – wyciszając lub pobudzając zmysły, w czym niezmiernie pomaga zastosowanie olejków eterycznych.

Efekty masaży relaksacyjnych – dlaczego warto?

Korzyści płynące z masaży olejkowych można podzielić na kilka kategorii. Przede wszystkim zabiegi pomagają rozładować stres i związane z nim dolegliwości (napięcie, ból), przynoszą przyjemność i relaks. Ale też delikatnie zwiększają elastyczność mięśni i stawów oraz zakres ruchów kończyn.

Co więcej, masaże stymulują krążenie krwi i przepływ limfy w organizmie. A to dodatkowo wpływa na dotlenienie tkanek, usunięcie obrzęków i zastojów chłonki oraz przyspieszenie metabolizmu i usuwania toksyn z organizmu.

W końcu stymulacja manualna i zastosowanie naturalnych olejków korzystnie wpływa na kondycję skóry. Jest ona głęboko nawilżona i odżywiona. Masaż wygładza, ujędrnia ją, pomaga pozbyć się niechcianego cellulitu i zmarszczek. Ponadto oddziaływanie na tkanki prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, by skóra na dłużej zachowała młodzieńczy wygląd.

Przyjemne i pielęgnujące masaże relaksacyjne

Profesjonalne masaże olejkowe to sposób na relaks i skuteczne zadbanie o ciało i ducha. Dzięki nim da się wspomóc kondycję skóry, zminimalizować efekty stresu i poprawić ogólne samopoczucie. Mogą się na nie zdecydować dorośli, dzieci, seniorzy, a nawet kobiety w ciąży (jeśli tylko nie występują u nich inne przeciwwskazania). Warto zatem zastanowić się nad włączeniem takich zabiegów do swojej regularnej rutyny pielęgnacyjnej – dla zdrowia, dobrego nastroju i pięknego wyglądu.

masaż olejowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge