Maseczki do twarzy – których używać, aby mieć super efekty?

W pewnym wieku wręcz koniecznością staje się zwiększone dbanie o swoją cerę. Istnieje wiele sposobów na to, jak zatrzymać trochę czas i spowolnić jego działanie. Obecnie jest naprawdę wiele kosmetyków, w tym tak lubiane maseczki, które świetnie “cofają czas”.

maseczki na twarz

źródło zdjęcia: naturalnieozdrowiu.pl

Co nam dają maseczki na twarz?

Każda z nas zapewne na co dzień stosuje ulubione kremy do twarzy, jednak ich działanie jest nastawione na działanie długofalowe. Z kolei maseczka to skoncentrowana ilość składników aktywnych, którą powinno się robić raz na jakiś czas, w zależności od rodzaju maseczki. To taki dodatkowy “boost” dla naszej cery. Co ciekawe, pamiętam jeszcze czasy, kiedy na takie super odżywiające zabiegi z maseczką w roli głównej chodziło się głównie do kosmetyczki. Aktualnie w sklepach mamy ogromny wybór maseczek, które możemy samodzielnie i w domowych warunkach nałożyć na twarz.

Niesamowita jest różnorodność tych produktów jak maseczki do twarzy (np. w Gemini.pl). Wśród nich można znaleźć na przykład bardzo popularne czarne maseczki żelowe (ściągane z twarzy), albo maseczki, które zaczynają tworzyć pianę z bąbelków na twarzy. Widziałam nawet maseczkę chmurę, która robi na twarzy… prawdziwą, puchatą chmurkę. Te najbardziej dziwne przykłady maseczek pochodzą oczywiście z rejonów Chin, Japonii, Korei. Azjatki poświęcają bardzo dużą ilość czasu na dbanie o swoją cerę, znany jest rytuał 10 kroków pielęgnacji twarzy po całym dniu.

Koreanskie-maseczki-na-twarz_article

źródło zdjęcia: radiozet.pl

Dlaczego warto używać maseczek do twarzy? Ponieważ są one niczym koncentrat i w przeciwieństwie do typowych kremów, dzięki nim możemy szybko uzyskać dany efekt. Sucha cera? Nie ma problemu, stosujemy hiper nawilżającą maskę w płachcie i za 15 minut nasza cera jest super nawilżona i odżywiona. Brak blasku? Nie ma problemu, stawiamy na maskę z prawdziwym złotem i za chwilę czujemy się jak gwiazda z reklamy. Oczywiście trochę z przymrużeniem oka, niemniej jednak efekty stosowania maseczki są po prostu do razu zauważalne i to jest chyba ich największa zaleta. 

Oprócz tych maseczek do kupienia w sklepie, istnieje również cała masa przepisów na zrobienie maseczek domowym sposobem. Niemnie jednak raczej mniejszość kobiet z nich korzysta, bo większość woli gotowe rozwiązania, które nie wymagają poświęcania czasu na przygotowanie kosmetyku. Nie ma co ukrywać, któż z nas nie cierpi na zbyt krótki dzień? Nie dziwne więc, że kosmetyki gotowe już do użycia są tymi najbardziej popularnymi. Sama również rzadko kiedy robię coś domowym sposobem właśnie dlatego, że nie mam na to wolnych kwadransów. 

Ile kosztują maseczki do twarzy? Te na jedno użycie można kupić już od… 2 zł. Ceny tych droższych mogą przekraczać 100 zł i więcej. Wszystko zależy od składników aktywnych oraz oczywiście od marki. Jeżeli nieco zagłębimy się w tematykę składów kosmetyków to będziemy wiedziały, które maseczki będą najlepsze dla nas, najbardziej wartościowe. 

źródło zdjęcia: naturalnieozdrowiu.pl

Jakie są rodzaje maseczek do twarzy?

W sklepach mamy bardzo duży wybór maseczek do twazry. Obecnie te najbardziej popularne to maski w płachcie, nakładane bezpośrednio na twarz, niczym chusteczkę (tylko z otworami na oczy i nos). Szybka aplikacja, szybkie działanie. To kobiety lubią najbardziej. Modę na maseczki w płachcie wprowadziły Azjatki, to one stały się pionierkami stosowania najprzeróżniejszych, najbardziej wymyślnych masek na twarz. Od nich ten trend przeszedł na Europę i trwa do dziś. Zanim do sklepów weszły maseczki w płachcie, bardzo popularne były maski peel-off. Nakłada się je w postaci żelu, a zdejmuje jak płachtę.  

Niezwykle lubiane przez kobiety są maseczki żelowe, również bardzo łatwe w rozprowadzeniu oraz niezwykle delikatne maseczki piankowe. W kwestii maseczek dogłębnie oczyszczających najbardziej popularne są tak zwane maseczki “błotne”, w ich składzie znajdują się m.in.: kaolin, bentonit, tlenek cynku, czy wyciągi z ziół. Te maseczki mają świetne działanie, jedyny ich minus, to ich zmywanie, trochę trzeba się natrudzić, aby maskę całkowicie zmyć z twarzy, sprawdzałam to na sobie nie raz.

Istnieją również maseczki tak zwane całonocne. Z reguły są one bardzo gęste, a składniki aktywne są znacznie bardziej skoncentrowane niż w tradycyjnych kremach czy maseczkach. Na pewno warto raz na jakiś czas zafundować sobie taki zabieg z maseczką działającą w ciągu nocy. Jak wiemy, to właśnie w nocy następuję najbardziej intensywna regeneracja skóry oraz całego naszego organizmu. Warto więc wykorzystać ten czas właśnie na zastosowanie maseczki.

maseczka-na-twarz domowa

źródło zdjęcia: naturalnieozdrowiu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge