Najmodniejsze stroje kąpielowe na sezon lato 2022 [TRENDY]

Zakup stroju kąpielowego jest teraz na zakupowej liście większości kobiet. Trendy modowe zmieniają się z roku na rok i w sklepach pojawia się coraz więcej ciekawych modeli oraz połączeń kolorystycznych. Jakie stroje kąpielowe będą najmodniejsze w sezonie na lato 2022?

źródło zdjęcia: astratex.pl

Modne stroje kąpielowe na lato 2022

Mam wrażenie, że w świecie strojów kąpielowych cały czas lansuje się noszenie strojów dwuczęściowych, bez względu na wiek, wagę czy wygląd ciała. Stroje jednoczęściowe są owszem, bardziej bezpieczne, jednak sporo zakrywają i nie pozwalają na pełniejsza ekspozycję ciała na słońce. Dlatego projektuje się coraz więcej takich fasonów, które pozwalają na maskowanie pewnych niedoskonałości lub dodatkowych kilogramów. Szczególnie popularne są takie stroje kąpielowe, które pozwalają na zamaskowanie dolnej części brzucha. Oponka na brzuchu to kompleks wielu kobiet, dlatego bardzo chętnie sięgają one po kostiumy pozwalające ukryć te fałdki.

W kwestii trendów, dużo można było podejrzeć na pokazach mody dotyczących tylko i wyłącznie mody kąpielowej takie jak np. Miami Swim Week. Z reguły wystarczy obejrzeć jeden taki pokaz, aby zorientować się jakie będą najmodniejsze stroje kąpielowe w tym sezonie. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku pokazów modowych związanych z modą kąpielową wpuszcza się na wybieg również modelko o większych rozmiarach aniżeli XS. Wszystko po to, aby pokazać stroje kąpielowe dla kobiet o różnych kształtach oraz figurach. Dzięki temu lansuje się nie tylko bikini na cienkich paseczkach, ale również nieco bardziej zabudowane fasony. 

źródło zdjęcia: astratex.pl

Modny kostium kąpielowy wiosna-lato 2022

Obserwując trendy na wybiegach można stwierdzić, że… sznurki to jeden z największych trendów w modzie plażowej na 2022 rok. Bardzo popularne będą góry od kostiumów z dodatkowymi paseczkami do przewiązania pod biustem. W modelach można zaobserwować również sznurki łączące górę i dół. Najczęściej jednak paski widzimy jako zastępstwo boków dołów i ramiączek gór. Takie paseczki dają możliwość tworzenia fantazyjnych przewiązań, które na przykład mogą mieć zadanie odwracanie od pewnych niedoskonałości ciała. 

Drugi model, który królował na wybiegach to kostium z górą bez ramiączek. Mnie osobiście taki bandaż na górze nie przekonuje, ale wiem, że wiele kobiet dobrze czuje się w takim minimalistycznym modelu. Na pewno jest to ciekawa propozycja dla kobiet z mniejszym biustem, ponieważ na takiej górze umieszcza się na przykład falbanki lub inne dodatki, które optycznie powiększają biust, przyciągają uwagę. 

Jeśli zaś chodzi o strój kąpielowy jednoczęściowy to modne będą te w jednolitym kolorze pomarańczowym i żółtym albo w panterkę. Generalnie ten kolor i ten deseń to największe kierunki na sezon letni 2022. Jednoczęściowe stroje kąpielowe są coraz częściej wypierane przez… monokini. Ten model stroju kąpielowego jest wprawdzie w jednej części, ale posiada duże wycięcia w okolicy brzucha. Dzięki połączeniu z dołem pozwala jednak na chociaż częściowe zakrycie dolnej części brzucha i lepsze samopoczucie kobiety w takim wydaniu. Muszę przyznać, że widziałam wiele pięknych modeli monokini, możliwe, że sama skuszę się na taki fason w tym sezonie.

Ciekawostką jest fakt, że w tym sezonie modne będą również stroje kąpielowe robione na… szydełku. Moda na takie zestawy przyszła chyba z egzotycznych wysp i teraz stała się częściej naszych europejskich trendów. Oczywiście nie zabraknie w tym sezonie również kostiumów kąpielowych w kwiaty cze różne wzory geometryczne. Modne są również różne zawieszki na kostiumach, tak zwane charmsy.

źródło zdjęcia: astratex.pl

Comments

  1. avatarsylwia says

    Świetny wpis. Sama ostatnio kupiłam piękny strój kąpielowy w Tkalni w Pabianicach i myślę, że wpisze się w najnowsze trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge