Sposoby ogrzewania domu piec na ekogorszek – czy warto?

Kolejny dom, kolejna metamorfoza. Tym razem przyszło mi zmierzyć się z zupełnie inną formą ogrzewania, jaką jest piec na ekogroszek. Nie ukrywam, że miałam sporo wątpliwości co do takiego rozwiązania. Jednak ten system był już zamontowany w domu, który kupiłam. Jak sprawdza się piec na ekogroszek? Jak wybrać najlepszy ekogroszek?

jak-rozpalic-piec-na-ekogroszek

Jakie są zalety pieca na ekogroszek?

Po kilku miesiącach używania mogę stwierdzić, że jest to stosunkowo niedroga forma ogrzewania domu. W moim przypadku ogrzewałam jedynie parter domu o wielkości około 75 m2 i kiedy już dom się rozgrzał do przyjemnej temperatury około 22 stopni, to spalanie ekogroszku było naprawdę małe. Generalnie ilość spalanego materiału zawsze jest indywidualna, gdyż wpływa na nią bardzo dużo czynników, między innymi jakość oraz grubość ocieplenia domu, mostki termiczne, wentylacje, posiadanie wiatrołapu i tym podobne. Nie da się jednoznacznie określić jaki jest koszt ogrzewania domu, ale można przyjąć jakieś średni wartości w tej kwestii. Od osób doświadczonych wiem, że kluczowe jest wybranie porządnego ekogroszku o wysokiej wartości energetycznej. Wtedy mamy pewność, że węgiel będzie suchy, wysokiej jakości i po prostu sprawdzi się podczas procesu ogrzewania domu.

Najlepszy ekogroszek w dobrej cenie zdobyłam w sklepie EneoWegiel.pl

Postawiłam na ekogroszek najwyższej jakości, właśnie ze sklepu EneoWegiel.pl. Zapewne dlatego też piec wykazuje tak dobre spalanie podczas utrzymywania temperatury i tak niewielkie spalanie. Nie jestem ekspertem od pieców na ekogroszek, ale posiłkuję się opiniami osób, które się na tym znają i potrafiły ocenić spalanie na podstawie ilość znikającego ekogroszku z kosza i jakości popiołu. Dlatego jeżeli szukacie sprawdzonego dostawcy ekogroszku, to szczerze mogę polecić ten właśnie sklep. I co więcej, sklep oferuje najlepszy ekogroszek i uwaga… transport gratis na terenie całej Polski. Oferta obowiązuje na cały asortyment. Ceny ekogroszku w tym sklepie wahają się między 990 zł a 1690 zł. Skład węgla ENEO nieprzerwanie od 2013 roku dostarcza do klientów paliwa kopalne najwyższej jakości. Szeroki asortyment węgla: orzech, kostka, miał, ekogroszek, węgiel brunatny. Wszystko w najlepszej cenie na rynku.

ekogroszek najlepszy

Najlepszy ekogroszek jaki powinien być?

Jak już wspominałam, warto wybierać wysokokaloryczny ekogroszek o wartości opałowej około 28 MJ/kg. Ten ekologiczny opał posiada doskonałe parametry, które gwarantują bezawaryjną pracę pieca i zapewniają efektywne ogrzewanie przy niskim zużyciu. Najlepszy ekogroszek ze sklepu EneoWegiel.pl charakteryzuje się niską zawartością popiołu (max do 5%) i spiekalnością (max do 10 RI), co wpływa na czystość procesu spalania i minimalizację emisji zanieczyszczeń.

Ekogroszek ze sklepu EneoWegiel.pl jest pozyskiwany z zasobów węglowych w Polsce, gdzie przestrzega się zasad odpowiedzialnego wydobycia. Wydobyty węgiel jest selekcjonowany i rozdrabniany. Po tym etapie przechodzi przez proces czyszczenia, który usuwa zanieczyszczenia i substancje organiczne. Węgiel jest klasyfikowany i sortowany ze względu na rozmiar ziaren i wartość opałową. Ostateczny ekogroszek jest pakowany i dostarczany do klientów. Proces ten ma na celu zapewnienie wysokiej jakości paliwa o minimalnej emisji zanieczyszczeń. Wysoka kaloryczność tego węgla umożliwia efektywne ogrzewanie przy niskim zużyciu, co przekłada się na oszczędności finansowe. Palenie ekogroszkiem również przyczynia się do zmniejszenia emisji substancji szkodliwych, co jest korzystne dla środowiska.

Wysokokaloryczny Ekogroszek 28 Mj/kg ze sklepu EneoWegiel.pl to gwarancja najwyższej jakości. Każdy z towarów posiada certyfikat jakości, który potwierdza zgodność z odpowiednimi standardami. Dzięki temu masz pewność, że korzystasz z najlepszego paliwa, które zapewnia efektywne i ekonomiczne ogrzewanie przy minimalnej emisji zanieczyszczeń. Wiele wartościowych informacji znajdziecie również na Facebooku EneoWegiel.pl.

jaki wybrac ekogroszek

Ekogroszek polski

dostawa ekogroszku pod mój dom

Najlepszy ekogroszek w dobrej cenie zdobyłam w sklepie EneoWegiel.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge