Farbowanie włosów – garść przydatnych informacji! [TRIKI]

Myślisz o tym, by pofarbować włosy po raz pierwszy? A może farbujesz włosy od dłuższego czasu i masz obawy, czy tego typu produkty nie niszczą struktury włosa? Pytań związanych z farbowaniem włosów jest wiele, ale na każde można znaleźć odpowiedź. 

Pierwsza koloryzacja najlepiej u stylisty!

Już za chwilę przekażemy Ci garść ważnych i przydatnych informacji, dzięki którym farbowanie włosów w domu przebiegnie bez niespodzianek. Sprawdź je koniecznie! Jest dużo prawdy w stwierdzeniu, że nikt nie wykona tak profesjonalnej koloryzacji włosów, jak fryzjer. Tym bardziej warto się do niego udać, jeśli myślisz o pofarbowaniu włosów po raz pierwszy. Modne kolory, chwilowe trendy? To nie zawsze musi być kolor odpowiadający indywidualnym upodobaniom i preferencjom urody. Dlatego nie sięgaj po pierwsze lepsze opakowanie farby pod wpływem impulsu. Fryzjer doradzi Ci kolor pasujący do Twojej urody, ale też taki, który faktycznie ma szansę na kompletne odwzorowanie.

Przy każdym kolejnym farbowaniu możesz wspomóc się profesjonalną farbą z drogerii. Zapytaj stylistę, które z produktów poleca i jak wykonać farbowanie włosów krok po kroku w domu. 

Farbowanie włosów – zawsze na suche, nieumyte włosy! Podstawa udanej stylizacji!

Zauważyłaś, że styliści nakładają farbę zawsze na suche włosy? To zasada, która pozwala na dogłębne wniknięcie farby w strukturę włosa oraz wykonanie farbowania zgodnie ze wszystkimi zaleceniami.

Suche, nieumyte włosy lepiej absorbują farbę, dając spektakularne efekty. Na mokrych, czystych włosach farba nie będzie się trzymała. Dlatego niezależnie od tego, czy farbujesz włosy w domu, czy u stylisty, nie przejmuj się nigdy tym, że nakładasz produkt na włosy, które nie prezentują się najlepiej. Po nałożeniu farby i odczekaniu odpowiedniego czasu Twoja fryzura ponownie zyska piękny wygląd.

Najpierw regeneracja, potem farbowanie! Zadbaj o włosy!

Chcesz pofarbować włosy ponieważ Twoja fryzura znacząco się pogorszyła? A może walczysz z przesuszonymi, puszącymi się końcówkami, które nie prezentują się tak zdrowo, jak kiedyś? Niestety, zabieg farbowania może wyłącznie pogorszyć stan włosów, dlatego zanim go wykonasz, najpierw przeprowadź intensywną pielęgnację. Zacznij od nałożenie odżywki głęboko regenerującej lub maseczki, która wniknie w głąb włosów. Następnie systematycznie spryskuj włosy mgiełką odżywczą, a Twoje włosy zregenerują się szybciej, niż myślisz. 

Etapy farbowania włosów – zachowaj wszystkie wskazówki z opakowania!

Koloryzacja w domu wcale nie musi być trudna, ale warto zachować wszystkie etapy farbowania włosów. Przede wszystkim odpowiednio zabezpiecz dekolt i twarz przed zabrudzeniem farbą, a następnie nakładaj produkt dokładnie tak, jak opisuje to producent. Pamiętaj, że inną kolejność i zasady farbowania należy wykonać w przypadku włosów z siwizną, jak również w koloryzacji odrostów. 

Jeśli zachowasz kolejność i standardy opisane na opakowaniu to jest duża szansa, że włosy otrzymają świeży i głęboki odcień na długo. Już wiesz, jakie są podstawowe zasady farbowania włosów? Zastosuj się do nich, a efekty farbowania pozytywnie Cię zaskoczą.

świąteczny makkeup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge