Falbanki, marmurki, troczki czyli… najmodniejsze pościele w 2021 roku!

Pościel to jedna z piękniejszych dekoracji sypialni. Aktualnie już odchodzi się od chowania pościeli do szuflad czy pod łóżko, ale eksponuje się je na widoku. Dlaczego? Ponieważ są tak piękne! Zresztą teraz, w czasie pandemii spędzamy o wiele więcej czasu w łóżku, nawet z laptopem podczas “home office”.

pościel kremowa

źródło zdjęcia: eurofirany.com.pl

Najmodniejsze pościele w 2021 roku

Trendy w branży pościelowej zmieniły się, moim zdaniem, diametralnie. Powoli odchodzi się już od pościeli nafaszerowanych kolorami, a uwagę kieruję się w stronę minimalizmu, kolorów ziemi oraz powrót do natury. Najmodniejsza pościel spełnia marzenia o sielskim poranku, beztroskim rozkoszowaniu się chwilą w otoczeniu kojarzącym się z harmonią i balansem. Życie w biegu, jakie stało się znakiem naszych czasów wreszcie zaczęło na tyle doskwierać mieszkańcom Ziemi, iż zaczynają oni mocno zwalniać i starać się mieszkać w domu lub mieszkaniu emanującym spokojem.

Dlatego wśród najmodniejszych pościeli nie znajdziemy już szaleństwa faktur, wzorów i kolorów, ale pościel w jednolitych barwach ziemi, ozdobioną falbankami czy troczkami. Ponownie docenia się pościele lniane. Wzory i faktury również są bardzo modne, ale już nie łąka pełna kolorowych kwiatów, ale wzory np. marmurowe albo skandynawskie. Na modę bardzo mocno również wpływa świat social mediów oraz “piękna, instagramowa rzeczywistość“. Tam zdjęcia pościelowe są na liście najczęściej publikowanych, nie dziwne więc, że mają wpływ na kreowanie trendów.

Gdzie warto kupować pościel? Powiem Wam tylko tyle, że warto dobrze poszukać. Nie jeden sklep już mnie zaskoczył swoimi wzorami, czasem nawet taki niepozorny, nienowoczesny. Ciekawe propozycję mają marki, tworzone przez pojedynczych projektantów. Wiele pięknych pościeli można znaleźć również w dużych sklepach, polecam sprawdzić pościel na eurofirany.com.pl. Mnie najbardziej wpadły w oko modele z falbankami, albo takie proste, minimalistyczne w odcieniach zgaszonej bieli, z koronką i zakładkami. Trochę takie w stylu rustykalnym.

pościel rustykalna

źródło zdjęcia: eurofirany.com.pl

Pościel w barwach ziemi

To chyba najmocniejszy trend pościelowy tego sezonu. Odnosi się on nie tylko do samych pościeli, ale też całej aranżacji sypialni. Na pewno wpływ na to ma również fakt, iż cały czas kierujemy się teraz w stronę eko. I dotyczy to nie tylko wyglądu samej pościeli, ale i materiałów, z jakich została wykonana. Nasza świadomość jest już coraz większa, dlatego zdajemy sobie sprawę z wpływu materiału pościeli na jakość snu. Pod poliestrem nie wyśpimy się tak dobrze, jak pod lnianą czy bawełnianą pościelą. Barwy Ziemi i naturalne tkaniny to trend numer jeden w świecie pościelowym.

Królują aktualnie wszelkie odcienie brązu i beżu, a także szarości i zgaszone biele. Dzięki nim pościel wpływa na nas kojąco. I takie wszak powinno być jej zadanie. Istotne jest również to, że o wiele lepiej większość z nas czuje się w pomieszczeniach jasnych. Dlatego jasna, delikatna pościel również oddziałuje na nas w bardzo pozytywny sposób. Otaczając się kolorami Ziemi, czujemy się częścią natury, a to daje nam wspaniałe samopoczucie.

pościel w stylu rustykalnym

źródło zdjęcia: eurofirany.com.pl

Roślinne nadruki na pościelach modne w 2021 roku

Osoby, które jednak nie przepadają za zbyt gładką pościelą i lubią, gdy “coś się na niej dzieje”, warto odesłać do trendu florystycznego. Motywy roślinne rządzą w świecie pościeli na ten sezon. Dlaczego? Jak nie trudno się domyślić, jest to cały czas spójne ze stylem życia eko oraz dążeniem do natury. Cały czas modne będą tropikalne wzory, ale również kwiatowe łąki, przywodzące na myśl pola i zabawy na wsi, kojarzące się nam z czasem dzieciństwa. Warto stawiać na takie printy jak liście, kwiaty, drzewa lub inne rośliny.

Falbanki, koronki i troczki jako najmodniejsze ozdoby pościeli

Kiedyś ozdobą pościeli był sam nadruk. Producenci nie skupiali się na innych dodatkach. W roku 2021 nareszcie powrócono do dawnych sposobów ozdabiania pościeli falbanami, koronkami oraz troczkami. Dzięki nim pościel nabiera rustykalnego, sielskiego klimatu. Kojarzy nam się z dzieciństwem, z wyjazdami do babci na wieś. Takie pościele są aktualnie top on the top. Prywatnie dodam, że są to moim zdaniem najpiękniejsze, najbardziej klimatyczne rodzaje pościeli. W połączeniu z naturalnymi materiałami otrzymujemy prawdziwe “eldorado do spania”.

koronkowa pościel

źródło zdjęcia: eurofirany.com.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge