Największe wydarzenia sportowe i kulturowe tej zimy w Polsce

Poznaj trzy najistotniejsze wydarzenia sportowe i kulturowe zimy 2022 roku, którymi z pewnością będzie żyła cała Polska, a Europa i Świat. Te wydarzenia zbierają setki tysięcy ludzi zarówno na trybunach jak i przed telewizorami. Wiele osób czeka na nie przez wiele miesięcy.

Najbardziej wyczekiwane wydarzenia tej zimy

Zima dla wielu Polaków jest trudnym okresem, który wymaga siedzenia w domu i skrycia się przed panującym na zewnątrz chłodem. To również czas, kiedy w sporcie i show-biznesie panuje przestój. Koncertów i występów jest mniej, a sportowcy najczęściej mają przerwę w rozgrywkach. Co cztery zimy można liczyć na Igrzyska Olimpijskie, a każdy Sylwester w Polsce wiąże się z dużymi imprezami organizowanymi dla dziesiątek tysięcy odwiedzających i milionów przed telewizorami. Jak będzie wyglądał 2022 rok? Okazuje się, że dość nietypowo. Nie tylko Casino Verde cechuje się nieprzewidzianymi zwrotami akcji. Tej zimy Polacy pooglądają piłkę nożną!

Pierwszy zimowy Mundial — Katar 2022

Zorganizowanie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze było bardzo kontrowersyjnym pomysłem. To kraj, w którym występują bardzo silne upały, a piłka nożna jest sportem niszowym. Za podjęciem decyzji oczywiście stały potężne pieniądze stojące za katarskimi szejkami.

Ze względu na zbyt wysokie temperatury latem (standardowy okres organizowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej), zdecydowano się zrobić coś bez precedensu. Przeniesiono turniej na listopad i grudzień 2022. Pomimo tego, że turniej zakończy się jeszcze przed tym, zanim w Polsce nastąpi astronomiczna zima, to warto wspomnieć o tej sytuacji, ponieważ większość osób rozpatruje zimę w znacznie obszerniejszych ramach czasowych.

Przebieg i charakterystyka turnieju

Pierwsze mecze grupowe zostaną rozegrane 20 listopada, a ostatnie odbędą się 2 grudnia. Już 3 grudnia zaplanowano pierwszy mecz fazy pucharowej, która 18 grudnia zakończy się meczem finałowym z na stadionie Lusajl Stadium, co ostatecznie zakończy cały turniej.

W wydarzeniu wezmą udział 32 drużyny z pięciu regionów świata. Wśród nich znalazła się również Polska, która trafiła do grupy z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. Grupa jest bardzo trudna, ale nie należy się tym za bardzo przejmować, bo kiedy Polacy są faworytami, to często zawodzą. Jeżeli będą zmuszeni wydrzeć pierwsze lub drugie miejsce z rąk Argentyny, lub Meksyku, to być może w końcu pokażą pełen potencjał tej, co by nie mówić — naszpikowanej  gwiazdami kadry. Arabia Saudyjska jest tutaj skazana na porażkę i gdyby zajęła wyższe miejsce niż czwarte, to będzie ogromnym zaskoczeniem.

Wszystkie grupy prezentują się następująco:

 • A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia;
 • B: Anglia, Iran, USA, Walia;
 • C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska;
 • D: Francja, Australia, Dania, Tunezja;
 • E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia;
 • F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja;
 • G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun;
 • H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa.

Pomimo tego, że będzie to okres zimowy, to przewidywana temperatura na termometrach w momencie rozgrywania meczów będzie wynosiła około 24 stopni Celsjusza, czyli będzie praktycznie idealna dla piłkarzy. Dlatego można liczyć na bardzo dobre widowisko, które z pewnością urozmaici polską monotonię mokrego i chłodnego okresu przełomu jesieni i zimy 2022.

Sylwester 2022

Koncerty sylwestrowe w Polsce zawsze cieszą się ogromną popularnością. Praktycznie w każdym domu, w którym ktoś nie zdecyduje się wyjść na imprezę, z pewnością będzie uruchomiony telewizor z koncertem sylwestrowym organizowanym przez największe krajowe telewizje.

Pomimo tego, że organizatorzy nie tworzą niczego oryginalnego i często co roku sprowadzają te same gwiazdy, od czasu do czasu można liczyć na coś oryginalnego. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że Polacy po prostu lubią taki format i dopóki oglądalność będzie się zgadzała (a w 2021 się zgodziła), to znowu będzie można obserwować występy tych samych gwiazd.

Najczęściej pojawiający się artyści, którzy występują na imprezach sylwestrowych w Polsce to między innymi:

 • Thomas Anders;
 • Maryla Rodowicz;
 • Zenon Martyniuk;
 • Sławomir;
 • grupa imitująca Abbę;
 • Shaun Baker;
 • Bayer Full;
 • Milano;
 • Classic;
 • Cleo.

Wśród tych artystów od czasu do czasu pojawiają się nawet mega gwiazdy światowego formatu jak Luis Fonsi (w 2020 roku) i Jason Derulo (w 2021). Dlatego, jeżeli komuś podoba się taki format zabawy, to koncerty sylwestrowe z pewnością będą największym tego typu wydarzeniem tej zimy w kraju.

Skoki Narciarskie

Oglądanie skoków narciarskich już od dwóch dekad jest jedną z obowiązkowych czynności w zimowe weekendowe wieczory. Nawet jeżeli ktoś nie interesuje się skokami, to w tle często po prostu słychać skoki, bo one po prostu wdarły się do naszej kultury i ten stan z pewnością utrzyma się jeszcze przez co najmniej kilka lat — zwłaszcza że Polacy co roku osiągają mniejsze lub większe sukcesy.

Dlatego transmisje skoków narciarskich będą jednymi z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy. Gdyby jeden z Polaków ponownie zaprezentował taką formę jak Adam Małysz i Kamil Stoch w czasach swojej świetności, to można być pewnym, że pod względem oglądalności transmisje ze skoków narciarskich przebiją nawet Mundial 2022 w Katarze.

Inne zimowe wydarzenia

Oczywiście w zimie odbędzie się także wiele innych interesujących wydarzeń. Jednak nie będą one miały ogólnopolskiego zasięgu i raczej skupią wokół siebie osoby interesujące się konkretnymi sprawami. Koncertami międzynarodowych gwiazd zainteresują się jedynie ich fani. Inne dyscypliny sportowe z pewnością będą atrakcyjne, a Polacy niejednokrotnie będą stawać na podium, ale pod względem zainteresowania nie mają najmniejszych szans w porównaniu ze skokami narciarskimi. Pozostaje kwestia przytoczonego Mundialu, który ma miejsce raz na cztery lata i zawsze przyciąga uwagę nawet tych osób, które nie interesują się piłką nożną.

Dlatego tej zimy Polacy z pewnością zwrócą uwagę przede wszystkim na te trzy wydarzenia i gdyby zapytać o nie dowolną osobę, to prawdopodobnie będzie miała na ich temat coś do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge