10 nietypowych gadżetów, które ułatwiają codzienne życie w kuchni

Czy gotowanie musi trwać godzinami? Czy sprzątanie kuchni zawsze jest dla Ciebie wyzwaniem? Życie można sobie znacznie ułatwić dzięki sprytnym gadżetom kuchennych. Istnieje również wiele trików, które pozwalają znacznie zaoszczędzić czas. Warto je poznać i podwójnie polubić czas spędzony w kuchni!

nietypowe gadżety kuchenne

źródło zdjęcia: designlibero.com

Sprytne i nietypowe gadżety do kuchni

Gdyby tak policzyć ilość czasu, jaki spędzamy w kuchni, wielu z Was byłoby mocno zaskoczona. Podobno Polacy rocznie spędzają w kuchni około 1000 godzin. Często jest to czas spędzony na dosyć nudnych albo żmudnych czynnościach. Okazuje się, że dzięki różnymi, ciekawym i przydatnym gadżetom wiele rzeczy można zrobić szybciej albo po prostu wykonać coś o wiele ładniej. Muszę przyznać, że zanim zaczęłam pisać ten artykuł, o wielu takich gadżetach nie miałam pojęcia. Czego to człowiek nie wymyśli, aby ułatwić sobie pracę!

Co ciekawe, wiele z tych przedmiotów jest niezwykle prostych w działaniu, a i często kosztują niewiele. Nie zawsze trzeba skomplikowanych urządzeń naszpikowanych elektroniką, aby dany gadżet okazał się bardzo pomocny. I to właśnie tego typu gadżety chciałabym Wam pokazać. W kuchni głównie skupiamy się na przygotowywaniu jedzenia. Wiele osób zwraca uwagę na to, aby jedzenie było atrakcyjne. Szczególnie wtedy, kiedy zapraszamy gości. Od takich zadań również są specjalnie zaprojektowane urządzenia. 

Szeroki wybór gadżetów do kuchni znajdziesz na: https://www.pieknowdomu.pl/wyposazenie-kuchni/gadzety-do-kuchni.html

Wiele osób przywiązuje również wagę do tego, aby przygotowywane jedzenie było zdrowe. I w tym zakresie również istnieje wiele rzeczy, które pozwalają na przygotowanie o wiele bardziej wartościowego jedzenia. Wiele z nich zapewne znacie jak chociażby garnki do gotowania na parze (duży wybór tutaj: https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/garnki-do-gotowania-na-parze-1129.html), ale w świecie kuchennych gadżetów jest ich o wiele więcej. Czasem dobrze jest nieco zmienić swój klasyczny, dobrze już nam znany sposób przygotowywania posiłków na rzecz poznania czegoś nowego.

ciekawe gadżety do kuchni

źródło zdjęcia: pysznosci.pl

Gadżety do owoców i warzyw

W tej kwestii pomysłowość twórców gadżetów jest naprawdę ogromna. Dzięki z reguły małym, niepozornym urządzeniom obróbka owoców i warzyw staje się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Gadżety służą na przykład do szybkiego pozbywania się pestek z owoca, albo do eleganckiego i szybkiego podzielnia ich na części. Inne potrafią w nietypowy sposób wycisnąć z nich sok, ale w inny sposób aniżeli typowy sokownik (duży wybór sokowników tutaj: https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/sokowniki-238.html). Nie brakuje również pomysłowych “sprzęcików”, dzięki który można pokroić owoce albo warzywa w ciekawe, a nawet fantazyjne kształty. Jeżeli lubimy dla kogoś gotować i lubimy na kimś robić wrażenie wyglądem potraw, to tacy pomocnicy są obowiązkowi w kuchni.

Warto jest wspomnieć o takim małym gadżeciku, który po wbiciu w owoc pozwala na zrobieniu z niego sprayu. W szczególności wykorzystywany do cytryn. I jeszcze przy tej okazji koniecznie muszę wspomnieć o temperówkach do warzyw. To pomysłowy gadżet dzięki, któremu w prosty sposób pokroimy warzywa w długie nitki lub plastry. Możemy dzięki niemu zrobić np. modny w ostatnich czasach warzywny makaron. Nadaje się zarówno do mniejszych warzyw np. marchewki, rzodkiewki jak i większych np. cukinii czy kabaczka. Bardzo fajna rzecz! 

jak podzielić owoc na ładne cząstki

spray do ctryn

temperówka do warzyw

Gadżety pomocne przy organizowaniu żywności i kuchni

Na pierwszym miejscu stawiam zdecydowanie mini podręczną zgrzewarkę (można kupić ją już od 20 zł). Dzięki niej bardzo szybko szczelnie zakryjesz różne torebki, paczki z jedzeniem, zapakujesz szczelnie np. kasze, ryż, mąkę itp. Przydatna na wiele różnych sposobów. Kosztuje tak nie wiele, a w kuchni może mieć naprawdę wiele różnych zastosowań. Inny ciekawy gadżet to szczypce do usuwania szypułek i ogonków np. z pomidorów albo truskawek. Maleńki gadżet, ale kiedy na naszym zadaniem będzie przygotowanie wielu sztuk pomidorów czy obranie truskawek, może okazać się nieoceniony.

podręczna zgrzewara

Gadżety ułatwiające życie codzienne

Moim absolutnym faworytem wśród tych gadżetów jest… podgrzewany nóż do rozsmarowania masła.  Nóż opracowany na zlecenie brytyjskiej sieci piekarni Warburtons nagrzewa się do temperatury 41,8 stopni Celsjusza. Oczywiście po to, by bez problemu posmarować kromkę chleba masłem. Cena takiego noża to około 100 zł. Kupilibyście coś takiego? Na pewno jest to fajny pomysł na prezent. Inny ciekawy gadżet to silikonowa deska do krojenia, która w razie potrzeby może zostać zwinięta i dzięki temu łatwo jest np. przesypać produkty do garnka.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze kilka słów odnośnie przygotowywania kuchennych aranżacji stołu. Aktualnie bardzo modny jest trend eklektyczny, czyli nie musimy trzymać się jednego stylu porcelany, modnie jest ustawić na stole zastawę w różnych rodzajach, kolorach. Warto wiedzieć, że sklepy oferują również możliwość kupowania talerzy na sztuki (duży wybór pięknych modeli tutaj: https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/talerze-na-sztuki-351.html), dzięki czemu możemy skomponować sobie wyjątkowy komplet.

podgrzwany nóż do masla gizmodo

podgrzewany nóż do masła

Comments

 1. avatarWiola says

  Może nie do końca do kuchni, ale jak nam się przydaje podgrzewacz do jedzonka dla naszego bombla, to główka mała 😉 Było kilka tygodni bez, teraz już mamy invio z truelife, zwykły pojedynczy. SUPER sprawa. a nikt mi nawet o tym nie wspomniał jak dopytywałam :O

 2. avatarGabi says

  U mnie pomocników jest wiele
  1 robot kuchenny – uwielbiam pieczenie
  2 robot sprzątający z mopowaniem 🙂 <3 ROOMBA <3
  3 Zmywarka <3<3
  Bez tego nie ma życia 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge