2 niezbędne urządzenia w kuchni – blender i mały parowar

Tym wpisem ruszam z nowym działem na moim blogu! Kocham gotować, a ponieważ mój blog nie jest już blogiem stricte o modzie, a blogiem lifestyle’owym, to pozwoliłam sobie na dodanie nowej kategorii do moich wpisów. Nie będzie nudno! To mogę Wam obiecać. Na pewno nie znajdziecie tutaj typowych przepisów! W zamian za to ulubione dania znanych osób oraz ich biografie, ciekawe urządzenia do gotowania i wiele innych kulinarnych “perełek”.

Moje 2 niezbędne urządzenia w kuchni

Zacznę od pokazania Wam dwóch urządzeń, bez których nie wyobrażam sobie kreatywnego, szybkiego i zdrowego gotowania. Czy połączenie tych trzech cech w kuchni jest możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy po prostu poznać kilka ciekawych trików, zainspirować się kuchniami świata, dowiedzieć się o istnieniu kilku ciekawych gadżetów do kuchni i nagle przechodzimy w inny wymiar gotowania! To wcale nie jest trudne, ale trzeba się tym bliżej zainteresować.

Blender to coś, czego używam niemalże codziennie. Robie nim smoothies, wymyślne dipy czy zupy w postaci kremów. Mam wrażenie, że ostatnio wpadłam w manię blendowania i mam ochotę zmiksować nim połowę rzeczy, które leżą w lodówce. Mam nadzieję, że chociaż posiadacze blenderów odrobinę mnie w tym zrozumieją.

Blender zielony

Drugie urządzenie jest moim wielkim odkryciem. Parowar to bardzo pożyteczny wynalazek, ale z reguły jest wielki, zajmuje dużo miejsca, i ma sporo elementów do mycia. Szczerze, to zawsze mnie to zniechęcało do korzystania z tego urządzenia, choć wiem, że dzięki niemu można przygotować naprawdę zdrowe jedzenie. I tak o to na stronie Westwing.pl trafiłam na małe cudo. Jest to  maszynka do uwaga: podgrzewania bagietek, parowania warzyw oraz jajek i w końcu parówek, bo pierwotnie jest to… maszynka do robienia domowych hot-dogów. A tak naprawdę to mały parowar i podgrzewacz w jednym. Sprytne!

Maszynka do hot dogów

 

 

 

 

Comments

 1. avatarImpuls says

  Ostatnio oszalałem na punkcie parowaru i zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie jestem pewien czy iść w garnki, czy kupić coś na prąd?

 2. avatarJPotter says

  Mam blender, parowar miałam kiedyś – i właśnie przygotowuje się do zakupu kolejnego, oczywiście na prąd. Raczej nie wyobrażam sobie życia bez gotowania na parze, mam delikatny żołądek i mało czasu- to rozwiązuje wszystkie moje problemy.

 3. avatar says

  Bez blendera nie wyobrażam już sobie gotowania i zachodzę w głowę, jak mogłam się wcześniej obejść bez tego urządzenia. Ale parowar? Chyba słaba ze mnie gospodyni bo do tej pory o nim nie słyszałam. Widzę jednak, że prezentowany przez Ciebie model nie zajmuje zbyt dużo miejsca w kuchni, więc może się kiedyś skuszę 😉

  Zapraszam na http://confection24.com

 4. avatarIgor Nowak says

  A ja muszę przyznać, że kompletnie nie masz szczęścia do blenderów. W tym roku kupiłem już 2, i ostatni zepsuł się kilka dni temu. Pierwszy rzeczywiście był z dolnej półki, ale za drugi zapłaciłem już sporo. A jaki Ty używasz? Jak długo?

 5. avatarTomasz Tomaszewski says

  Tym parowarem to trzeba się będzie zainteresować. Obiło mi się o uszy gotowanie na parze, ale dotychczas kojarzyłem go z bardziej niezręczną maszynką wymagającą instalacji itp. Taki parowar wydaje się nie drogi i poręczny. Blender natomiast to znany wszem i wobec przedmiot kuchenny, więc tutaj większość pewnie go posiada

 6. avatarnastka 88 says

  Bardzo podoba mi się Twój blog! 🙂 Rzeczywiście te dwa urządzenia w kuchni są niezbędne, a zwłaszcza dla kobiety, która dba o linię i zdrowo się odżywia. Zapraszam także na moją stronkę, pozdrawiam!

 7. avatarLife_stylówka says

  Również nie mogę się w kuchni bez blendera, nie wyobrażam sobie bez niego życia, bo kocham koktajle i zupy kremy 🙂

 8. avatarIdealne Wnętrze says

  Poza takimi idealnymi urządzeniami ja jeszcze polecam pewne dekoracje. Mam na myśli firanki kuchenne, które są dostępne na tej stronie. Na prawdę ciekawe propozycje i wszystkie zasłony wykonane z wysokiej jakości materiału 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge