Robot sprzątający – sprawdziłam, czy warto wydać pieniądze [TEST]

Sprzątający robot to coraz częśćiej spotykany sprzęt w domach, choć opinie na jego temat bywają podzielone. Jedni twierdzą, że to ich “najlepszy przyjaciel”, a inni nie do końca zadowoleni są z pracy, jaką wykonuje robot. Skąd te różne opinie? Postanowiłam sprawdzić to na własnej… podłodze.

robot sprzątający ecowacs

Robot sprzątający – kit czy hit? 

Jak to możliwe, że ten “grubszy talerz” jest w stanie porządnie odkurzyć i umyć podłogę? Na dodatek wie, gdzie zawrócić, pamięta gdzie sprzątał, no i kawy jedynie zrobić nie potrafi. Stoi za tym wszystkim innowacyjna technologia w dziedzinie smarthome. Nie jest przypadkiem, iż ten rodzaj odkurzacza nazywa się “robot”. To jest inteligentna maszyna, która potrafi naprawdę wiele w kwestii sprzątania. Skoro to taki nowoczesny sprzęt, dlaczego pojawiają się komentarze średnio zadowolonych Klientów? Ponieważ nie każdy z nich jest wartościowy i godny polecenia. Mój robot, naprawdę genialny, o czym zaraz Wam napiszę znalazłam w sklepie Komputronik.  W Komputronik można urządzić właściwie cały dom w kontekście smarthome, tak słyszałam, że chyba mają największą wiedzę i największą ofertę w tej dziedzinie. Jaki jest najlepszy robot sprzatający?

Ceny robotów sprzątających od 469 zł –> Komputronik.pl

Czas, nasz czas, jest bezcenny. Jeżeli więc istnieją urządzenia, które mogą nam tego czasu dać więcej, które mogą wyręczyć nas w różnych, codziennych pracach, to ja biorę je “w ciemno”. Szczególnie kiedy ma się dzieci, to czas dla nich jest na wagę złota. Odkurzanie podłóg, mycie podłóg to nasza codzienność. To praca, która nigdy nie ma końca. Dlatego świadomość, że ktoś może zdjąć z nas całkowicie ten obowiązek jest naprawdę przyjemna. Mój robot bardzo szybko sprząta, odkurza i od razu myje podłogi. Robotów jest wiele, tańsze, droższe, wybór należy do Was. Jak już wspominałam mój robot pochodzi ze sklepu Komputronik, i tam też znajdziecie duży wybór robotów sprzątających w dobrych cenach. Tam możecie znaleźć najlepszy robot sprzątający dopasowany do swoich potrzeb i budżetu.

robot sprzątający najlepszy

Jaki model robota sprzątającego trafił w moje ręce?

To sprzęt firmy Ecovacs, a model to DEEBOT N8 PRO. Czym się wyróżnia spośród innych? Ponieważ jest robotem sprzątającym do jednoczesnego odkurzania i mopowania podłogi. Pomyślcie jaka to oszczędność czasu! Jedna wycieczka robota i macie czyste, umyte już podłogi. Wielki plus tego robota to duża siła ssania, przy uwaga, bardzo cichej pracy urządzenia. Robot wie, kiedy trafia na dywan i nie mopuje go, rzecz jasna. To naprawdę inteligentna bestia do sprzątania, szybkiego sprzątania, co ważne. Ciekawostką jest fakt, że jak ktoś ma duży dom i dużo roboty, to robot po wyładowaniu sam pojedzie do stacji dokującej, doładuje baterie i ruszy dalej do roboty. Dacie wiarę? Co więcej, nawet schody nie będą mu straszne, bo czujniki sprawią, że robot nie spadnie ze schodka. Nie dziwię się, że wiele osób twierdzi, iż jest to jeden z najlepszych robotów sprzątających.

W kwestii dywanów oraz ich czyszczenia – tutaj całą robotę robi zwinna szczotka, a także tryb Max+. Ten duet usuwa nawet zanieczyszczenia, które dosłownie wbiły się w dywan (halo, rodzice małych dzieci, jesteście tutaj?). Mówią o nim “N8 Pro to idealny robot sprzątający dla wszystkich właścicieli kotów i psów, którzy chcą usunąć sierść z różnych rodzajów powierzchni.”. Odkurzacz, jak na robota przystało, potrafi tworzyć szczegółowe i precyzyjne mapy podłóg. Dla DEEBOT N8 PRO nawet długie ścieżki sprzątania nie są problemem.DEEBOT gwarantuje w ten sposób niezauważalne i dokładne czyszczenie.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, intuicyjna. Robot czyści dokładnie, szybko, jestem bardzo zadowolona. Cała moja podłoga składa się z paneli drewnianych dębowych (z wrębami). Robot radzi sobie z nimi naprawdę świetnie! Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 110 minut, a ładowanie do pełna trwa 240 minut. Robotem można sterować również przez aplikację. Dla mnie to osobiście zbędna rzecz, mnie satysfakcjonuje fakt, że robot zrobi za mnie robotę, nie mam potrzeby go sprawdzać i podglądać na aplikacji, ale dla wielu osób może to być istotne, dlatego warto o tym napisać. 

DEEBOT N8 PRO odkurzacz DEEBOT N8 PRO robot DEEBOT N8 PRO

Ceny robotów sprzątających od 469 zł –> Komputronik.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge