Od kiedy wdrożyć kosmetyki antyzmarszczkowe?

Czy wiesz, w którym momencie wdrożyć pielęgnację antyzmarszczkową? Jak rozróżnić typowe dla upływu czasu drobne zmarszczki mimiczne od tych głębszych, które można już niwelować kosmetykami? W którym momencie życia zaleca się wdrożenie całej pielęgnacji antyzmarszczkowej?

jakie kosmetyki na zmarszczki

Od kiedy zacząć używać kosmetyków na zmarszczki?

Zmarszczki to na pewno nie jest powód do stresu, tego możemy być pewne. Nie zatrzymamy czasu, nie zmienimy tego, w jaki sposób starzeje się nasza skóra czy cera. To naturalne procesy, ale dzięki technologii kosmetycznej są one możliwe do spowolnienia, a nawet czasowego usunięcia. Czy musimy walczyć z czasem? Nie. Jednak jeśli młodszy i bardziej promienny wygląd ma poprawić naszą samoocenę oraz samopoczucie to jestem całym sercem za tym, aby wykorzystywać dobrodziejstwa naszych czasów, takie jak skuteczne kremy na zmarszczki. Nigdy wcześniej świat kosmetologii nie był tak mocno rozwinięty jak teraz. Pojawia się więc pytanie kiedy jest ten najlepszy czas, aby wdrożyć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

Według badań naukowców tym momentem jest wiek, w którym zaczyna maleć liczba włókien kolagenowych. Dzieje się to w momencie około 25 roku życia. Włókna kolagenowe stanowią pewnego rodzaju “rusztowanie” dla naszej skóry. I z czasem staje się ono coraz mniej stabilne, stąd pojawiają się zmarszczki. Także jest to idealny czas, aby zapewnić skórze nie dość, że dostawę kolagenu, to jeszcze innych składników mających skuteczny wpływ na spłycanie zmarszczek. Oprócz samych kosmetyków, opracowano również szereg antyzmarszczkowych zabiegów kosmetycznych. Mamy do dyspozycji cały wachlarz możliwości związanych z pielęgnacją, której celem będzie “walka” ze zmarszczkami.

Co ciekawe, istnieje naprawdę wiele rodzajów zmarszczek. Zmarszczki mimiczne są indywidualne dla każdego z nas. Pojawiają się w okolicy ust i oczu, tam nasza skóra jest najcieńsza, najbardziej delikatna. Te zmarszczki tworzą tak naprawdę wygląd naszej twarzy, są niczym nasz znak specjalny. Na nie wpływu nie mamy. Z kolei posłoneczne zmarszczki to takie, które najczęściej można dostrzec na szyi i dekolcie. Skóra w tych obszarach może wyglądać niczym pognieciony pergamin. Podobnie na dłoniach oraz na stopach. Tak się dzieje, gdy nie używamy kremów z filtrem, a po opalaniu skóra nie otrzyma ekstra dużej dawki nawilżenia. Jeszcze inny typ zmarszczek to te, które pogłębiają się podczas… snu. Jest to związane ze zjawiskiem określanym jako „pillow face”. Przyciskanie twarzy do poduszki może powodować późniejsze pogłębienie się zmarszczek np. bardziej na prawej stronie twarzy.

jakie kremy na zmarszczki

Co wpływa na zmarszczki?

Jak się okazuje, nie tylko czas ma wpływ na pojawianie się zmarszczek. Istnieje wiele czynników, na które już my sami mamy wpływ. Jeden z czynników to pozwalania sobie na używki. Niestety, ale palenie papierosów, spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na cały nasz organizm. Skóra osób korzystających z używek starzeje się szybciej, jest mniej nawilżona, gorzej się regeneruje.

Inny czynnik, bardzo istotny w naszych czasach to… smog. Osoby żyjące w dużych miastach, mniejszych miejscowościach oraz na przedmieściach są skazane na bardzo szkodliwe działanie smogu. Niestety, ale działanie smogu jest niczym bierne palenie papierosów. W takiej sytuacji zaleca się używanie specjalnych kosmetyków antyoksydacyjnych, które będą stanowić pewnego rodzaju barierę przed szkodliwymi toksynami z powietrza. W sklepach często jest już nawet specjalny dział, taki jak kremy antysmogowe. I jeszcze jeden z tych bardziej istotnych czynników to promieniowanie UV. Jeżeli ktoś nie używa żadnych kosmetyków chroniących przed tym promieniowaniem, skóra będzie starzeć się szybciej.

kosmetyki antyzmarszczkowe

Comments

 1. avatar says

  Świetny artykuł, a temat rzeka.. To jedno z tych pytań, na które nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od tego, jakie zmiany zachodzą w naszej skórze.

  Przy wyborze takich kosmetyków o których piszesz, warto zwrócić uwagę na składniki aktywne, takie jak retinol, kwas hialuronowy czy peptydy, które mogą pomóc w redukcji zmarszczek i poprawie elastyczności skóry.

  Warto również konsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, którzy mogą pomóc dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb i typu skóry. Niezależnie od wieku, kluczową zasadą jest regularność i cierpliwość – rezultaty stosowania kosmetyków antyzmarszczkowych mogą być widoczne po kilku tygodniach lub nawet miesiącach, więc nie warto się zniechęcać po krótkim okresie.

  Dobrze piszesz również, że pielęgnacja skóry to nie tylko kwestia zewnętrznych produktów, ale także zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety, unikania palenia i nadmiernego spożycia alkoholu oraz regularnej aktywności fizycznej. To wszystko ma wpływ na kondycję naszej skóry.
  Alicja Gawrysiuk ostatnio opublikował..Jak nakładać bronzer?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge