Kosmetyki do włosów Olaplex – moja opinia po przetestowaniu

Kosmetyki sygnowane marką Olaplex są niezwykle popularne, chociaż nie każdy zna tajemnicę tych kultowych już kosmetyków. Czy warto w nie zainwestować? Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością? Co to jest tak naprawdę ten Olaplex?

olaplex co to jest

Olaplex co to jest?

Choć nazwa Olaplex jest znana większości kobiet, to nie każda wie co kryje się pod tą tajemnicza nazwą. Dlaczego kosmetyki Olaplex stały się ulubieńcem kobiet z całego świata? Mówiło się o tajemnej ich recepturze, która na początku była po prostu owiana tajemnicą. Teraz już wiem, że sekretem tych kosmetyków jest opatentowany składnik – polimer Dimaleinian Bis-Aminopropyl Diglikol, który odpowiedzialny jest za naprawianie zerwanych wiązań chemicznych (mostków dwusiarczkowych). Nie znajdziecie go w żadnym innym kosmetyku, dlatego też kupowanie produktów inspirowanych formułą Olaplex może okazać się po prostu stratą pieniędzy. 

O kosmetykach Olaplex mogę mówić z własnego doświadczenia, gdyż miałam okazję przetestować zarówno kurację Olaplex w formie zabiegu fryzjerskiego, jak i stosować kosmetyki Olaplex w domowej pielęgnacji. Moją opinię o kosmetykach Olaplex znajdziecie w artykule “Wszystko o regeneracji OLAPLEX + moja relacja z zabiegu“. I faktycznie, są to produkty, których skuteczność zauważa się już po pierwszym zastosowaniu. Polecam zarówno korzystanie z zabiegów fryzjerskich powiązanych z regeneracją Olaplex podczas farbowania włosów, jak i korzystanie z szamponów i odżywek podczas domowej pielęgnacji włosów (lubię odżywkę N°5 Bond Maintenance Conditioner odżywka wzmacniająca nawilżające i nadająca blask).

System rekonstrukcji włosów Olaplex obejmuje opatentowany, wspomniany przeze mnie wcześniej składnik aktywny, który działa na poziomie molekularnym w celu wykrycia złamań w włosach spowodowanych uszkodzeniami chemicznymi, termicznymi i mechanicznymi. Możesz użyć Olaplex w celu naprawienia uszkodzonych włosów lub dodać go do mieszanki używanej do farbowania włosów, aby w pełni zabezpieczyć włosy. Moim zdaniem kosmetyki Olaplex to must have dla dziewczyn, które często farbują, prostują włosy, suszą i kręcą. Czyli oddziałują na włosy gorącymi temperaturami, co jak wiemy uszkadza strukturę włosa. Mało jest produktów, które skutecznie namierzają i niwelują te uszkodzenia tak realnie, nie tylko jako obietnica marketingowa. 

olaplex opinia

Jakie kosmetyki znajdziemy w serii Olaplex?

Jeżeli będziemy wykonywać zabiegi z Olaplexem w salonie fryzjerskim, to zdecydowanie faworytem będzie BOND MULTIPLIER. Dodaje się ten kosmetyk do farb podczas zabiegu farbowania włosów. Dzięki niemu zniszczenia podczas zabiegu są o wiele mniejsze. Ja z kolei uwielbiam produkt OLAPLEX 4-IN-1 MOISTURE MASK i właśnie ten produkt miałam nakładany podczas mojej profesjonalnej regeneracji włosów w salonie fryzjerskim. To intensywnie nawilżająca, odbudowująca maska do stosowania w salonie.

Natomiast w domu warto mieć w swojej łazience OLAPLEX No.0 INTENSIVE BOND BUILDING HAIR TREATMENT. Ta odżywka odbudowuje wiązania, wzmacnia i chroni ich strukturę. Co ciekawe pielęgnacja włosów z Olaplex zalecana jest jako kompleksowy zestaw z innymi produktami. Generalnie dopiero połączenie kilku kosmetyków z serii Olaplex pozwoli nam osiągnąć te spektakularne efekty odżywionych oraz odbudowanych włosów. Warto mieć również kosmetyk Hair Perfector. Ta odżywka wspaniale kondycjonuje włosy po zabiegach koloryzacyjnych, rozjaśniających w salonie. Kondycjonuje włosy po zabiegach prostowania lub poprawiania skrętu Wzmacnia włosy, poprawia ich kondycję. Używałam wielu produktów do włosów z serii Olaplex i szczerze polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge