Pokój dla chłopca – jak go zaaranżować niewielkim kosztem?

Na początku dziecko przebywa głównie z rodzicami. Jednak bardzo szybko zaczyna potrzebować swojego miejsca do zabawy i nauki. Jak zaaranżować pokój tak, by spełniał jego oczekiwania, a także był bezpieczny i funkcjonalny? Jaki jest pomysł na szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza?

tapeta do pokoju dla dziecka

tapety i fototapety do pokoju dziecka od Tappy.pl

Bajkowy pokój zabaw – jak go zaaranżować?

Każdy, kto jest rodzicem, wie, jak pojawienie się malutkiego człowieka przewraca świat do góry nogami. Nowy członek rodziny niesie za sobą nie tylko zmiany w codzienności mamy i taty, ale także w urządzeniu wspólnej powierzchni życiowej. Biorąc się za przygotowywanie pokoju dla naszej pociechy, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka.

Duży wybór fototapet dla maluchów w każdym wieku znajdziemy tutaj: https://tappy.pl/oferta/fototapety/. Inne potrzeby będzie miał noworodek, a inaczej dziecko, które już uczęszcza do szkoły.  Niemowlę potrzebuje mniejszego łóżka oraz przewijaka, natomiast starsze dziecko musi mieć stolik do rysowania czy biurko do nauki. Dobrze by było, by stały one w miejscu, do którego dociera naturalne światło, co ma dobry wpływ na wzrok, więc najlepiej umieścić je przy oknie.

Ważną kwestią jest także przechowywanie. Komody i szafy powinny dawać możliwość dziecku samodzielnego ubierania się i zabawy. Nie umieszczajmy zabawek ani książek wysoko na półkach, gdyż może spowodować to chęć wspinania się dziecka po meblach. Pamiętaj, by zawsze szafy i komody przytwierdzać do ściany. Dzięki temu nie będziesz się obawiać przygniecenia dziecka.

tapeta do pokoju dziecka

tapety i fototapety do pokoju dziecka od Tappy.pl

Bezpieczeństwo twojego maluszka jest najważniejsze. Nie zapominaj także o kolorach, w których dobrze będzie się funkcjonować twojemu dziecku. Nie wybieraj kolorów intensywnych, postaw na stonowane. Możesz ozdobić ściany sztukaterią i obrazkami oraz plakatami lub stworzyć bajkowy klimat przy pomocy tapety, lub fototapety. Wiele modeli znajdziesz na Tappy.pl. Warto zapoznać się z ich ofertą. 

fototapeta do pokoju dziecka

tapety i fototapety do pokoju dziecka od Tappy.pl

Odpoczynek jak na obłoczku

Pokój dla chłopca – jak go zaaranżować? Dzieci są ciekawe świata i mają w sobie mnóstwo energii, jednak jak każdy potrzebują efektywnego odpoczynku. Oprócz snu w nocy potrzebują także drzemek podczas dnia. Zadbaj o łóżko odpowiednich rozmiarów z wygodnym materacem. Klimat w pokoju dziecka jest bardzo ważny. By mogło w nim odpoczywać, stwórz dla niego przestrzeń zawierającą elementy, które lubi. Jeśli organizujesz pokój dla chłopczyka i wiesz, że uwielbia dinozaury, zadbaj, by znalazły się w jego pokoju. Możesz wybrać fototapetę 3D (https://tappy.pl/oferta/fototapety-3d/) i stworzyć miejsce, do którego niemal będzie mógł się przenieść. Dla dzieci to prawdziwa frajda. 

Detale nie bez znaczenia

W pokoju dziecka nie może zabraknąć ciekawych detali. Różnego rodzaju figurki, ciekawe lampy, poduszeczki. Pamiętaj, by były wykonane z bezpiecznych tworzyw i nie zawierały elementów, które mogą np. połknąć. Dzięki temu stworzysz miejsce, w którym twoja pociecha będzie czuła się dobrze i będzie mieć optymalne warunki rozwoju. Pamiętaj, nigdy nie odsyłaj go tam za karę. To ma być jego przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie. Własny pokój dla dziecka to nie tylko korzyści dla niego, ale także dla was rodzice. Dzięki temu każdy zarówno ono, jak i wy zyskacie miejsce relaksu tylko dla siebie.

Konsultuj się z dzieckiem

Z doświadczenia wiemy, że w przypadku nieco starszych dzieci warto się z nimi konsultować. Nie chodzi oczywiście o to, aby to one same decydowały o tym, jak ma wyglądać ich pokój, ponieważ często nie pomyślą o koniecznych funkcjonalnościach. Natomiast przedyskutowanie z nimi pewnych kwestii estetycznych jak najbardziej może mieć sens. W końcu to chłopiec będzie przebywać w tym pokoju, więc musi czuć się w nim dobrze. Aranżowanie pokoju dla chłopca to czysta przyjemność.

Czasami dzieci nie lubią zmian i ciężko jest im je zaakceptować. Jeśli jednak włączymy je w proces odświeżania wnętrza, to przyjdzie im to łatwiej. W dodatku poczują się również docenione tym, że pomyśleliśmy o ich zdaniu. Naturalnie nie oznacza to, że mamy zgadzać się na każdy ich kaprys. Jeśli coś nam się nie spodoba, wyjaśnijmy, że naszym zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Jednak kto wie, być może sami będziemy zaskoczeni kreatywnością naszego dziecka. 

fototapeta pokoj dziecka tapeta do dzieciecego pokoju tapeta pokoj dla dziecka tapeta pokoj dziecka tapeta z balonami do pokoju dziecka

tapety i fototapety do pokoju dziecka od Tappy.pl

Comments

  1. avatar says

    Artykuł widać, że jest napisany przez eksperta, pasjonata i po prostu… człowieka! Co w ostatnich latach nie jest takie oczywiste… Miło się to czyta i naprawdę zamierzam się wczytać w pozostałe wpisy… Pozdrawiam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge