Roleta antywłamaniowa i zaciemniająca – jaką wybrałam?

Pamiętacie spektakularną metamorfozę mojego drewnianego błękitnego domku? Choć metamorfoza już się zakończyła, to chciałam pokazać Wam jeszcze to, jak rozwiązałam kwestię montażu rolet zewnętrznych. Co ciekawe, są to rolety do samodzielnego montażu. Czy warto zainwestować w takie rolety?

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Moim zdaniem posiadając dom, rolety zewnętrzne to wręcz “must have” całego wyposażenia. Miałam okazję przekonać się o tym, mieszkając w tym moim drewnianym domku z wielkimi oknami. Ogromna ilość dziennego światła to wielka zaleta takich okien, jednak w nocy nie pozwalają one na odpowiednie zaciemnienie domu podczas snu. W lecie słońce budzi się już około 4 rano i bez takich rolet po prostu nie można pospać dłużej aniżeli do wschodu słońca. Także montaż rolet zaciemniających, a przy tym też antywłamaniowych był dla mnie niezwykle istotny. Moje doświadczenia opieram również o moje zamówienie rolet ze sklepu Labona. Dlaczego wybrałam właśnie tego producenta? 

Sprawdź ceny rolet na stronie Labona

Rolety marki Labona są produkowane przez tradycyjną czeską firmę Isotra, która istnieje na rynku od ponad 31 lat. Jeżeli ktoś na ponad 30 lat w produkcji rolet, to musi robić to dobrze. Zawsze zwracajcie uwagę na to, czy kupujecie od pośrednika czy od producenta. To bardzo ważne i pomaga również w wielu kwestiach technicznych, w obsłudze zamówienia, w wyjaśnianiu pewnych kwestii technicznych. Uwaga, nie są to “tandetne produkty sprowadzane z Chin” i jedynie przekazywane na polski rynek. Cała produkcja odbywa się “po sąsiedzku” i stamtąd te rolety do nas docierają. Tak wieloletnie doświadczenie to gwarancja jakości, którą jako użytkownik tych rolet potwierdzam.

Jak widzicie na zdjęciach, rolety od La Bona prezentują się niezwykle elegancko. Cały mechanizm rolety jest zgrabnie ukryty w skrzynce, która idealnie komponuje się z całością. Mimo tego, że nie jestem osobą stricte techniczną, to sama dokonałam pomiarów i jak widać rolety dopasowane są idealnie do otworów okiennych. Także każdy może zrobić to bez problemu i wcale nie jest tu potrzebna wizyta specjalisty. Ogromną zaletą marki La Bona jest fakt, że zarówno pomiary jak i montaż możemy wykonać samodzielnie, nie ponosimy więc dodatkowych kosztów za tego typu usługi. Ceny rolet zewnętrznych La Bona są bardzo konkurencyjne i przyjazne, będziecie mile zaskoczeni wycenami. Cały proces zamawiania rolet opisałam w moim artykule “Rolety zewnętrzne do samodzielnego montażu – jak zamówić?”.

rolety marki La Bona

Zalety rolet zewnętrznych

Dla mnie ogromną zaletą takich zewnętrznych rolet jest możliwość pełnego wyciemnienia całego domu. Takiego efektu nie zafunduje nam nawet najlepsza roleta wewnętrzna czy dobre zasłony zaciemniające. Przetestowałam wszystkie te metody i dopiero roleta zewnętrzna dała możliwość pełnego zaciemnienia pomieszczeń. Ważne jest to, że sen dziecka w takiej wyciemnionej sypialni jest o wiele dłuższy i spokojniejszy.

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem, utratą ciepła zimą. Dodatkowo znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa, gdyż ich sforsowanie skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Dzięki szerokiej gamie kolorów, rolety zewnętrzne można dostosować zarówno do budynków nowoczesnych, jak i tych o bardziej klasycznej formie.

  • Roleta zewnętrzna pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie
  • Chroni przed hałasem z zewnątrz
  • Pełni funkcję dodatkowej termoregulacji – chroni przed nadmiarem ciepła w lecie, w zimie ogranicza jego straty
  • Wariant z widocznymi skrzynkami nadaje się do montażu natynkowego, natomiast rolety podtynkowe są montowane w nadprożu okna lub w systemie ocieplenia

roleta zewnętrzna labona polecane rolety zewnęttrzne rolety zaciemniające

Sprawdź ceny rolet na stronie Labona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge