Schronisko dla dzikich zwierząt błaga o pomoc. Wesprzyj zbiórkę!

Benkowo nie jest typowym schroniskiem. To dom dla zwierząt gospodarskich, dzikich i egzotycznych. Aktualnie mieszka tu ponad 300 zwierząt. Są konie, krowy, kozy, owce, lamy, wielbłądy, kangury, strusie, szopy, muflony, bociany, łabędzie, kury, kaczki, pawie, surykatki, susły, sarny, lisy, żubry, jeżozwierze, wiele ptaków.

pomoc schronisko

potrzebujące zwierzęta ze schroniska Benkowo

Nietypowe schronisko dla dzikich zwierząt pilnie potrzebuje pomocy!

Schronisk dla zwierząt mamy wiele i każde z nich potrzebuje wsparcia. Schronisko w Benkowie jest dosyć nietypowe, ponieważ stało się azylem dla dzikich zwierząt. Schronienie znalazły tam takie zwierzęta jak konie, krowy, kozy, owce, lamy, wielbłądy, kangury, strusie, szopy, muflony, bociany, łabędzie, kury, kaczki, pawie, surykatki, susły, sarny, lisy, żubry, jeżozwierze oraz wiele ptaków. Niestety koszty utrzymania azylu są ogromne, a koronawirus ciągle doprowadza do katastrofy finansowej zarówno osoby prywatne jak i firmy, przez co ilość darczyńców niezmiennie topnieje.

Praca, którą schronisko Benek wykonuje dla utrzymania azylu jest ogromna, dzięki nim dzikie zwierzęta mają szansę na przeżycie, na przetrwanie zimy, na znalezienia nowego domu. Miesięczny koszt utrzymania zwierząt to 54 tysiące złotych. Przed pandemią schronisko miało szanse na wpływy pieniężne z zajęć edukacyjnych dla dzieci. Za chwilę zabraknie na siano, słomę, owies, karmę dla drapieżników. Zabraknie na podstawowe ich potrzeby. I niezmiennie ze strachem patrzymy w przyszłość, która jest bardzo niepewna.

>>>  TUTAJ WESPRZESZ ZBIÓRKĘ NA SCHRONISKO  <<<

pomoc dla schroniska w benkowie

potrzebujące zwierzęta ze schroniska Benkowo

Benkowo to wyjątkowe miejsce – dlaczego?

Oprócz tego, że to schronisko stało się azylem dla nietypowych zwierząt, stało się również centrum terapii dla dzieci. Mieszkańcy Benkowa angażowani są do różnego rodzaju zajęć dla najmłodszych. Ty samym spełniają niesamowitą misję pomagając innym. Zima jest szczególnie wymagająca w kwestii opieki nad zwierzętami, dlatego pomoc dla schroniska jest nieoceniona właśnie w tym czasie. Mocno wierzę, że kto może, wesprze Benkowo. To schronisko jest wyjątkowe, ponieważ daje azyl dla ogromnej liczby nietypowych zwierząt. Każde z nich wymaga odrębnego sposoby postępowania z nim. Szczerze podziwiam opiekunów Benkowo, że potrafią zająć się tak zróżnicowaną grupą ich mieszkańców. 

Schronisko nie poradzi sobie bez pomocy darczyńców. Pandemia doprowadziła do wielu problemów finansowych, które dotknęły również tak szlachetne miejsca jak schroniska dla zwierząt. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto pomagać. Tym bardziej, że w obecnych czasach jest to proste jak nigdy dotąd. Wystarczy kilka kliknięć i możemy wesprzeć szczytny cel. Szczególnie teraz, w porze zimowej, która dla zwierząt jest szczególnie trudna do przetrwania.

>>>  TUTAJ WESPRZESZ ZBIÓRKĘ NA SCHRONISKO  <<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge