Jak urządzić kuchnię? 10 największych trendów na 2021 rok!

O tym, że kuchnia jest sercem domu nie trzeba nikogo przekonywać. Z roku na rok pojawiają się nowe, inspirujące trendy wnętrzarskie. Motywują one nas do zmian w swoich domach i mieszkaniach. Pomagają w znalezieniu idealnej przestrzeni kuchennej. Co będzie najmodniejsze w roku 2021? Jakie meble, detale, kolory?

trendy we wnętrzach 2021

źródło zdjęcia: weheartrustic.com

Trendy wnętrzarskie 2021

Zmiany we wnętrzach zawsze są dobre, dlatego nawet najbardziej “odpicowane” pomieszczenie warto co jakiś czas odświeżać. Osoby budujące domy i remontujące mieszkania mogą garściami czerpać z tego, jakie trendy w urządzaniu kuchni przyniesie nam rok 2021. Jak w jednym zdaniu opisać to, co będzie najbardziej na topie w świecie kuchennych mebli? Ludzie chcą wracać do wiejskich klimatów, do sielskości, do stylu rustykalnego. Niezmiennie od minionego roku królować będzie styl boho oraz modern farmhouse. Minimalistyczne, jasne, skandynawskie wnętrza modne były przez wiele sezonów. Wreszcie zmieniają one swoje oblicze, wzbogacone o elementy boho czy rustykalne. 

Trendy wnętrzarskie 2021 to odważne połączenia wiejskich elementów z luksusem, ze złotymi dodatkami, a nawet ze stylem glamour. Królować będzie drewno oraz drewniane dodatki w nietypowych zestawieniach. Dominujące materiały to oprócz drewna elementy rattanowe, rafia naturalna, pleciony sznurek czy trzcina, a nawet słoma. Najważniejsze jest nawiązanie do natury, a nic lepiej nie oddaje takiego klimatu jak drewno i jego alternatywy.

Bardzo popularne są wszelkie ozdoby z plecionego sznurka, takie jak makramy oraz wyroby “makramowe” czyli kwietniki, huśtawki, skrzydła, łapacze snów i tym podobne. W ich towarzystwie chętnie pojawiają się trawy pampasowe w różnorakich odcieniach beżu, od tych jasnych, niemalże białych, do ciemnych, mocno kawowych.

Jaki będą najmodniejsze stoły w 2021? Drewniane, z drewnianymi krzesłami. Bardzo na czasie są meble tak zwane “gięte”, w szczególności krzesła do jadalni. Jeżeli nie chcemy mieć drewnianych krzeseł, warto postawić na krzesła beżowe, które będą swoim wyglądem nawiązywać do natury.

trendy kuchenne 2021

rustykalna, ale nowoczesna kuchnia od https://komfort.pl/

Decydując się na kuchnię rustykalną czy kuchnie w stylu boho wcale nie musimy rezygnować z luksusu. Bardzo modnym trendem są marmurowe blaty, ścianki między szafkami czy dużego formatu płytki podłogowe. Oczywiście najlepiej, jeśli będą to materiały przypominające marmur, spieki kwarcowe czy konglomeraty. Całość podkreśli nowoczesne oświetlenie, które wydobędzie z kuchni cały jej blask. Oświetlenie do modnej kuchni w 2021 jest na pierwszym planie, szklane lampy, klosze, delikatnie ozdobione złotem. Nie bójmy się przepychu połączonego z naturalnymi elementami jak drewno czy rośliny.

Do wystroju kuchni najlepiej wykorzystać oryginalne drewno. Wspaniale, jeśli byłoby to “drewno z przeszłością”, czyli np. meble czy stoły wykonane ze stuletnich bali albo z rozebranej, starej stodoły. Takie elementy dekoracyjne sprawiają, że wnętrze naszej kuchni staje się jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Nacechowane naszym marzeniem o sielskim życiu w drewnianym domku pod lasem.

kuchnia roma komfort

źródło zdjęcia: komfort.pl

Nawiązanie do natury największym trendem na 2021

Obserwując trendy na 2021 nie da się nie zauważyć coraz większej fascynacji dziką naturą i uciekanie od cywilizacji. Myślę, że panująca pandemia również uświadomiła ludziom jak wiele może dać człowiekowi obcowanie z przyrodą i otaczanie się przyjaznymi dodatkami oraz kolorami. Absolutnie najmodniejsze są kuchnie otwarte, najczęściej łączone z salonem. Przyjazne, rodzinne i duże. Kuchnia staje się centrum spotkań towarzyskich, a nie tylko miejscem do gotowania i spożywania posiłków. Takie niewielkie, typowe kuchnie odchodzą już do lamusa.

Błyszczące, lakierowane fronty również ustępują miejsca matowym frontom, najczęściej frezowanym, nawiązującym do stylu rustykalnego. Niezwykle modne będą kuchnie białe, kremowe ze złotymi uchwytami, oraz elementami drewna. Odchodzi się również od ścisłej, w pełni zabudowanej kuchni na rzecz przeszklonych witryn i kredensów. Takie rozwiązania czynią kuchnię o wiele przyjemniejszą w odbiorze, bardziej rodzinną, można by rzec “salonową”. Krzesła również zmieniły swoje oblicze, ponieważ teraz przypominają one bardziej salonowe fotele. Dlaczego? Ponieważ w jadalni spędzamy coraz więcej czasu.

Trendy wnętrzarskie 2021 to również wielki “come back” doniczkowych roślin. Niesamowicie modne jest teraz zastawienie domu żywymi roślinami, niekoniecznie kwiatami, bardziej roślinami zielonymi. Wspaniałym elementem dekoracyjnym okazują się podwieszane do sufitu kwietniki z roślinnością zwisającą kaskadami czy doniczki z ziołami ustawiane na parapecie lub blacie roboczym wyspy. Osoby preferujące oryginalne rozwiązania wnętrzarskie mogą zafundować sobie ogrody wertykalne, nazywane też „zielonymi ścianami”, na przykład z instalacją z mchu albo roślin pnących takich jak bluszcz pospolity, figowiec pnący czy filodendron.

kuchnia rustykalna

źródło zdjęcia: sanctuaryhomedecor.com

komfort kuchnia verona

źródło zdjęcia: komfort.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge