Pościel dla par czyli… jak urządzić sypialnię dla dwojga?

Urządzanie sypialni powinno być zgodne z naszym charakterem oraz stylem życia. Wiele osób inaczej aranżuje sypialnię, kiedy jest w związku. W jaki sposób można nadać wyjątkowego klimatu dla wspólnej sypialni? Jak można ozdobić i udekorować takie pomieszczenie?

pościel dla dwojga

pościel dla par ze sklepu estilex.pl

Pościel dla par – jaką wybrać?

Sercem każdej sypialni jest łóżko, a wisienką na torcie… piękna pościel! Warto zainwestować w taką, która będzie podkreślała charakter tego miejsca oraz nastrajała do miłych wieczorów z partnerem. Oczywiście kobiece i męskie preferencje zawsze będą się różnić, ale można znaleźć kompromis w kwestii wyboru pościeli dla dwojga. Kobieta nie powinna zmuszać mężczyzny, do spania w landrynkowej, różowej pościeli, chyba, że mężczyzna taką akceptuje. Dobrze jest skonsultować wybór pościeli ze swoim partnerem, aby jemu było równie miło spędzać czas w łóżku. W kwestii wyboru łóżka, najlepiej stawiać na te największe, aby każdy miał odpowiednią ilość miejsca dla siebie. Wtedy najlepiej sprawdzi się pościel 200×220.

Nie jest tajemnicą, iż mężczyźni preferują ciemniejsze kolory albo kolory ziemi. Oczywiście nie generalizujmy, każdy ma swój gust i preferencje. Kochający mężczyzna zgodzi się na spanie w pościeli z różowymi jednorożcami, jeżeli będzie bardzo pragnęła tego jego wybranka. Dla miłości można zrobić naprawdę wiele. Ciekawym rozwiązaniem dla par będzie również pościel dwustronna, dzięki czemu w ramach jednego kompletu otrzymamy dwie wersje kolorystyczne pościeli. To dobre rozwiązanie dla dwojga, gdyż można często zmieniać wygląd pościeli. 

Sklepy internetowe pełne są różnego rodzaju pościeli dla par. Warto zwrócić uwagę na popularne ostatnio pościele holenderskie. Pościel z kolekcji Holland bardzo często posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Oznacza to, że produkt jest przebadany i bezpieczny dla naszego zdrowia. Warto wybierać pościel z tego typu certyfikatami. 

posciel dla par

pościel dla par ze sklepu estilex.pl

Sypialnia dla dwojga – jak ją urządzić?

Z pewnością łóżko oraz odpowiednio dobrana pościel dla par to główne elementy sypialni dla dwojga. Jednak dzięki kilku zabiegom aranżacyjnym możemy dodać romantycznej atmosfery do sypialni. Popularnym zabiegiem, który podkręca atmosferę w sypialni jest pomalowanie chociaż jednej ściany na ciemny kolor, najlepiej tej za łóżkiem. Taki zabieg sprawia, że w sypialni robi się nastrojowo, tak, jak właśnie powinno być w sypialnie dla par. 

Kolejny element romantycznej sypialni to nastrojowe oświetlenie. Warto postawić na ledowe oświetlenie za łóżkiem albo lampy generujące ciepłe, żółte, delikatne światło. Dobrze jest stworzyć sobie trochę taki buduarowy klimat. Ciekawe efekty dają lampy, które pozwalają na zmianę kolorystyki oświetlenia. Za dotknięciem jednego guzika sypialnia może “okryć się” czerwonym albo niebieskim światłem. Zmiana koloru oświetlenia z pewnością doda kolorytu dla czasu spędzanego w sypialni.

Jeżeli jesteśmy na etapie remontu czy budowy domu, warto pomyśleć o połączeniu sypialni z czymś ekstra, na przykład wanną albo jacuzzi. Możliwość korzystania z takich rozrywek z pewnością sprawi, że w sypialnie będziemy spędzać dużo czasu ze swoim partnerem. Wszak na tym nam właśnie najbardziej zależy, aby sypialnia przyciągała do tego, aby dwoje ludzi chciało w niej miło spędzać swój czas. Odpowiednio urządzona sypialnia z pewnością zatrzyma partnerów na dłużej w tym miejscu.

romantyczna pościel dla par

pościel dla par ze sklepu estilex.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge