Pralka idealna – jakie powinna mieć nowoczesne funkcje?

Kupując urządzenie, które ma służyć nam praktycznie na co dzień, warto wybierać to z nowoczesnymi funkcjami. Decydując się na pralkę, warto wiedzieć w jakie opcje może być ona wyposażona, jakie są teraz trendy w świecie tego typu urządzeń. Dzięki temu dokonamy najlepszego wyboru.

Haier opinie

Jak wybrać najlepszą pralkę?

Robienie prania to czynność, którą wiele osób wykonuje niemalże codziennie. W szczególności osoby, które mają rodziny z dziećmi. Wiem to z doświadczenia i mając jedno małe dziecko, pralka faktycznie chodziła prawie każdego dnia. Dlatego też jeśli chcemy ułatwiać sobie życie, to warto poznać nowoczesne funkcje pralek. Okazuje się, że pralki mogą służyć nie tylko do prania, ale również na przykład do odświeżania różnych rzeczy dzięki funkcji parowej. Pralka może również mieć tak ustawione programy, że będzie można w niej wyprać nawet te najbardziej delikatne tkaniny takie jak jedwab, wełna. Podobnie z praniem butów, tutaj również pralki posiadają specjalnie do tego przystosowane programy.

Zanim kupimy pralkę, warto również poczytać różne poradniki na forach internetowych. Dowiemy się tam między innymi tego, które pralki są na przykład najbardziej opłacalne pod kątem poboru prądu albo których pralek warto unikać, bo mają na przykład niezbyt wygodny sposób ładowania pralki. Generalnie wszelkie te informacje warto również przefiltrować przez swój rozsądek i jeszcze sprawdzać informacje w kilku źródłach. Z pewnością warto jednak zapoznać się z różnymi testami, zestawieniami modeli. Pamiętajmy, że część z nich może być nieco nakierowana na reklamę jakiejś pralki, dlatego też szukajmy informacji na kilku różnych, niezależnych od siebie serwisach internetowych.

jak wybrać pralkę

Nowoczesne funkcje w pralkach

Oczywiście najważniejszą kwestią przy wyborze pralki jest ilość zróżnicowanych programów do prania. I właśnie w tym temacie warto wiedzieć, że nowoczesne pralki, takie jak na przykład pralka Haier posiada szereg funkcji do prania za pomocą samej… pary. Funkcja pary to rozwiązanie zapewniające delikatne, ale głębokie czyszczenie oraz eliminowanie wszelkich zapachów, alergenów i bakterii. To idealny sposób czyszczenia również dla tych najdelikatniejszych tkanin, dzięki czemu ubrania są zdezynfekowane i świeże. Co więcej, odświeżanie ubrań za pomocą pary redukuje ilość zagnieceń, pozwalając ograniczyć prasowanie lub całkiem z niego zrezygnować. I na dodatek do takiego “prania” za pomocą pary nie potrzebujesz żadnego detergentu. Z pewnością warto wybrać taką pralkę, która posiada możliwości prania za pomocą pary.

Z pewnością kupowana przez nas pralka powinna mieć opcję ekspresowego prania, czyli programu, który trwa maksymalnie do 15 minut. Z doświadczenia wiem jak taka funkcja bardzo się przydaje. Nie raz zdarzyło mi się przed założeniem danej rzeczy zauważyć, że jest jakaś plamka. Czasem moje dziecko na chwilę przed wyjściem ubrudziło siebie, albo mnie. Czasem w takich sytuacjach wrzucałam rzeczy na to błyskawiczne pranie, potem na szybko suszyłam rzecz suszarką i gotowe. Takie opcje posiada m.in pralka Candy oraz wiele innych modeli.

Inny rodzaj dylematu, z którym pewnie się zmierzymy, to pralka zwykła czy pralka do zabudowy. Obecnie pralki wstawia się w wielu różnych miejscach w domach czy mieszkaniach. Już nie tylko w łazience, ale również w wiatrołapie, w kuchni czy w kotłowni albo w garderobie. Kwestia po prostu zabudowania pralki tak, aby dopasowała się do danego pomieszczenia. Tylko uwaga, pralki do zabudowy mają z reguły mniejszy wsad, więc polecane są dla mniej licznych rodzin. Plusem tych mniejszych modeli do zabudowy jest mniejszy hałas podczas działania urządzenia. Warto wziąć pod uwagę te wszystkie parametry.

Następny dylemat, jaki warto rozwiązać, to wybór pralki zwykłe czy pralki z suszarką. Z własnego doświadczenia szczerze polecam wybór pralki połączonej z suszarką. Kupowanie dwóch oddzielnych urządzeń czyli pralki i suszarki to rozwiązanie dla osób, które mają spory dom i wydzieloną przestrzeń na suszarnię. Jeżeli nie chcesz tracić przestrzeni na umieszczanie tak dużych dwóch sprzętów, warto kupić pralko-suszarkę. Gdybym teraz miała kupować nową pralkę, na pewno wybrałabym pralkę z funkcją suszenia. To bardzo ułatwia codzienne czynności związane z praniem, suszeniem, prasowaniem.

Nie każdy zwraca uwagę również na rodzaj silnika. Ja również wcześniej nie wiedziałam o istnieniu różnych silników wpralkach oraz o ich wysokim wpływie na wydajność pralki. Okazuje się bowiem, że silniki inwerterowe mogą wykonywać nawet do 30% więcej obrotów na minutę niż klasyczne silniki klatkowe (szczotkowe). To z kolei ma swój wpływ na skuteczniejsze pranie ubrań podczas krótszych programów, a tym samym ma to również wpływ na energooszczędność pralki. Kto o tym wiedział? Jak więc widać warto się głębiej zainteresować tematem, aby wybrać najlepszą pralkę dla siebie.

która pralka jest najlepsza

 

Pralki https://www.euro.com.pl/pralki.bhtml?utm_source=MustHaveFashion&utm_campaign=Listopad&utm_id=pralki
Pralka Haier https://www.euro.com.pl/pralki/haier-i-pro-7-hw80-b14979s8.bhtml?utm_source=MustHaveFashion&utm_campaign=Listopad&utm_id=pralki
Pralka Candy https://www.euro.com.pl/pralki/candy-smart-slim-cs4-1062de-2-s.bhtml?utm_source=MustHaveFashion&utm_campaign=Listopad&utm_id=pralki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge