Przydomowy plac zabaw dla dziecka – dlaczego warto? [TEST]

Jak zachęcić dziecko do wyjścia na dwór? Zafundować mu przydomowy plac zabaw! Dla dziecka posiadanie własnego domku to szczyt marzeń, a do tego własnej huśtawki oraz piaskownicy. Przy moim domu właśnie pojawiło się takie centrum zabawy dla Julek, a synek mógłby się tam bawić godzinami.

plac zabaw dla dziecka

nasz przydomowy plac zabaw od Fatmoose, model TikaTaka Town XXL

Przydomowy plac zabaw

Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Warto brać przykład z naszych skandynawskich sąsiadów. Skandynawowie wierzą, że chłód działa dobroczynnie na nasz organizm, a dzieci od pierwszych tygodni do przebywania w niskich temperaturach, dzięki czemu mniej chorują i łatwiej znoszą zmiany pogody. Skandynawskie dzieci spędzają na świeżym powietrzu przynajmniej kilka godzin dziennie, niezależnie od temperatury, opadów czy dużego wiatru. W Polsce sytuacja wygląda nieco inaczej, albo dzieci czasem trudno wyciągnąć na dwór, albo rodzice nie mają pomysłu co robić z dziećmi na dworze.

Ogromny wybór placów zabaw + ceny – fatmoose.pl

W takiej sytuacji przydomowe place zabaw wydają się być perfekcyjnym rozwiązaniem. Dziecko może kreatywnie i aktywnie spędzać czas, a rodzic może podczas pilnowania dziecka odpocząć albo pracować na laptopie doglądając swojego malucha. Tym sposobem nie trzeba również specjalnie wybierać się na publiczny plac zabaw. Jako mama uważam to za olbrzymie ułatwienie w ramach planowania atrakcji dla dziecka. Oszczędzam czas, a dziecko ma frajdę z posiadania swoje placu do zabawy na wyłączność.

fatmoose

W przypadku placu zabaw Fatmoose zachwyca zarówno sama konstrukcja, jak i ilość dostępnych akcesoriów. Wybrany przeze mnie model to TikaTaka Town XXL (zobacz na stronie sklepu + cena). Inspirowany jest tropikalną wyspą oraz dżunglą. Do dyspozycji dziecko ma duży domek, piaskownicę, huśtawki, ściankę spinaczkową, zjeżdżalnię z możliwością podłączenia do niej wody oraz wiele innych gadżetów jak kierownica czy teleskop. Dodatkowo można dokupić wiele innych rzeczy jak np. huśtawka dla dzieci bocianie gniazdo, wiadro wciągarka, peryskop, tablica do rysowania, worek bokserski czy siatka do wspinania.

Dzięki tak dużej ilości akcesoriów można skomponować plac zabaw idealnie dopasowany do potrzeb i preferencji dziecka. Oczywiście zawsze można kreatywnie podejść do tematu i samodzielnie zrobić dodatkowe atrakcje dla takiego placu zabaw. Dzieciaki mają w sobie ogromne pokłady energii i chęć odkrywania, dlatego przydomowy plac zabaw to idealne miejsce do stworzenia dziecięcej “bazy” z prawdziwego zdarzenia. Przydomowy plac zabaw to inwestycja na lata, ponieważ dziecko może bawić się w nim przez wiele sezonów. 

plac zabaw z domkiem

Bezpieczeństwo przydomowego placu zabaw

Zabawki dla dzieci zawsze warto kupować tylko ze sprawdzonych źródeł. W szczególności takie rzeczy jak przydomowy plac zabaw. Firma FATMOOSE stosuje naturalne drewno i wysokiej jakości dodatki. Jak to się dzieje, że taka konstrukcja drewniana wytrzyma wszystkie warunki atmosferyczne? Marka FATMOOSE poddaje drewno obróbce uszlachetniającej poprzez wysokiej klasy impregnację chroniącą je przed wodą, tak jak ma to miejsce w przypadku publicznych placów zabaw w przedszkolach i szkołach. Pozwala to w naturalny sposób wydłużyć żywotność i zwiększyć bezpieczeństwo placu zabaw.  

Zmontowanie placu zabaw zajęło 2 osobom około 8 godzin. Jest to wymagająca praca, ale dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie elementy są idealnie do siebie przytwierdzone, że konstrukcja jest w pełni stabilna. Do przytwierdzenia konstrukcji służą specjalnie kotwy. Mój plac zabaw jeszcze nie jest nimi chwilowo przytwierdzony, ponieważ jestem na etapie remontu całego siedliska i szykuję docelowe miejsce pod ten plac zabaw.

Dziecko na takim placu zabaw może czuć się bezpiecznie, a rodzic może być spokojny. Place zabaw przeznaczone są dla dzieci od lat 3. Mój synek ma 1,5 roku, ale pod ścisłą kontrolą również może już z niego korzystać. Nawet teraz, w zimie. To doskonała motywacja do spędzenia czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu.

Wielką zaletą placów zabaw jest to, że dziecko może doskonalić swoje umiejętności motoryczne na wiele różnych sposobów. Wspinanie się, huśtanie, łapanie równowagi to czynności, które bardzo wspomagają ogólny rozwój maluchów. Dziecko powinno być jak najczęściej w ruchu. Z pewnością nie jest dobrą formą spędzania czasu z telefonem, konsolą czy laptopem. Obowiązkiem rodziców jest zachęcanie dziecka do aktywnego spędzania czasu, najlepiej na świeżym powietrzu. Przydomowy plac zabaw będzie w tym niezastąpiony!

domek plac zabaw fatmoose plac zabaw drewniany plac zabaw domek plac zabaw na podwórko przydomowy plac zabaw

Ogromny wybór placów zabaw + ceny – fatmoose.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge