Ranking prostownic do włosów – które są najlepsze?

Prostownica do włosów to sprzęt, którego używam niemalże codziennie. Przetestowałam już sporo różnych modeli, rzuciłam również okiem na rankingi prostownic do włosów z Internetu. Co z nich wynika? Które urządzenia uznawane są za te najchętniej wybierane?

prostownica bellisima imatec

Ranking prostownic do włosów?

Posiadaczki dłuższych włosów często wręcz nie wyobrażają sobie codziennego układania włosów bez prostownicy. Dla mnie również to niezbędny sprzęt w łazience. Mam bardzo długie włosy, które dobrze wyglądają tylko wtedy, gdy zostaną wygładzone prostownicą. Testowałam już różnego rodzaju prostownice i mam całkiem dobre porównanie ich efektywności. Muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie codziennego układania włosów bez wygładzenia ich tego typu urządzeniem. Wiem, że dotyk gorąca zawsze pozostawia jakichś wpływ na włosy, jednak tylko gładkie włosy wyglądają elegancko i ładnie. Kilka przeciągnięć prostownicą i można włosy bardzo szybko zdyscyplinować na cały dzień. 

Ranking prostownic do włosów – TUTAJ

Aktualnie producenci tworzą prostownice w ten sposób, aby były one jak najbardziej łagodne dla włosów. To już nie te czasy, że te starsze modele potrafiły wręcz upalać włosy. Nowoczesne prostownice są tak zbudowane, że chronią włosy przed dotykiem gorąca, ale nie zmniejszają efekty swojego działania. Bardzo chwalone są prostownice z jonizacją (aby poznać ich ceny kliknij tutaj). Co daje jonizacja w prostownicy? W skrócie można powiedzieć, że domyka ona łuskę włosa, przez co włosy po prostowaniu są pełne blasku. Co więcej, dzięki jonizacji we wnętrzu włosa pozostanie wilgoć niezbędną dla zachowania zdrowego wyglądu i sprężystości. Po zabiegu prostowania, a nawet dłuższy czas po nim włosy nie będą się puszyły czy elektryzowały. Generowane przez urządzenie jony ujemne neutralizują jony dodatnie, które są odpowiedzialne za odchylanie się łusek włosa. Efektem jonizacji są włosy z domkniętymi łuskami: gładkie i lśniące.

remington prostownica opinie

ranking prostownic do włosów

Jak wybrać najlepszą prostownicę?

W tej kwestii, biorąc pod uwagę doświadczenie, nie warto sięgać po najtańsze modele. Gra rozgrywa się o piękne i niezniszczone włosy, a te najprostsze prostownice nie zagwarantują nam zadowalających efektów. Kobietom nie wystarczy już, aby prostownica prostowała włosy. Zależy nam na tym, aby urządzenie wygładzało, ale też było łagodne dla naszych włosów, aby wręcz mogło je pielęgnować, a nie niszczyć pod wpływem gorącej temperatury. Obecnie mamy do wyboru pielęgnujące funkcje w prostownicach jak wspominana już wcześniej prostownica z jonizacją czy prostownice keratynowe. Sposób działania prostownic z jonizacją wyjaśniłam wyżej, opowiem więc kilka słów o prostownicach keratynowych.

Prostownice keratynowe nie osłabiają włosów, nie przypalają ich ani nie powoduje rozdwajania końcówek – wręcz przeciwnie, odżywiają i nawilżają włosy, niwelując skutki oddziaływania wysokiej temperatury. Czym różni się prostownica keratynowa od tej tradycyjnej? Podczas prostowania włosów nowoczesną prostownicą z powłoką keratynową, wydzielają się substancje o dobroczynnym działaniu, które wpływają pozytywnie na strukturę włosów, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Keratyna to naturalny budulec włosów. Na pewno nie raz słyszałyście o keratynowym prostowaniu włosów. Keratyna nadaje włosom blask i sprawia, że są miękkie oraz niezwykle miłe w dotyku. Modele z keratyną zawartą w płytkach świetnie wygładzają, zapobiegają przesuszeniu i łamliwości włosów, a finalnie odżywają włosy podczas zabiegu prostowania. Każdy kto spróbował prostownicy z jonizacją albo keratynowej, na pewno nie wróci już do tradycyjnej prostownicy.

Na rynku jest bardzo dużo modeli prostownic oraz jej odmiany takiej jak karbownice (sprawdź dostępne modele oraz ceny). Ceny zaczynają się poniżej 100 zł, a sięgać mogą nawet powyżej 2000 zł. Zakup prostownicy to inwestycja nawet na kilka lat. Dzięki porządnej prostownicy nasze włosy nie będą miały oznak zniszczenia po używaniu tego sprzętu. Warto również wspomagać się kosmetykami pielęgnacyjnymi, które dodatkowo chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury, a przy tym odżywiają włosy podczas zabiegu prostowania. 

test prostownicy remington

ranking prostownic do włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge