Remont łazienki w starym domu – od gruzów do luksusów

 

Remont mojego starego domu ma się już ku końcowi, a mi udało się stworzyć łazienkę marzeń! Miesiące planowania, wybierania modeli, odcieni, aż finalnie powstała absolutnie piękna, rustykalno-luksusowa łazienka. Niesamowite jest, że jeszcze niedawno była tam kupa gruzu, a teraz… zobaczcie sami!

metamorfoza łazienki stary dom

metamorfoza starego domu, marzec 2020 r vs marzec 2021 r.

Remont łazienki w starym domu

W marcu minionego roku zakupiłam siedlisko, godzinę drogi od Warszawy. Na pierwszy rzut oka widać było stary, podniszczony domek. Jednak kluczem było dojrzenie w nim ogromnego potencjału. Nie tylko samego domu, ale i jego okolicy w urokliwej wsi. Wzięłam sobie za cel przerobienie tej 70-letniej, nieco już rozpadającej się chałupki na nowoczesny apartament, z zachowaniem rustykalnego stylu i części oryginalnych ścian domu. Moim “oczkiem w głowie” była łazienka, bo zawsze marzyłam o łazience z wanną wolno stojącą i dużym oknem z ładnym widokiem na naturę. I tak też zrobiłam! Czytaj: Jak wyremontować łazienkę w starym domu?

Powiększyłam w domu maksymalnie wszystkie otwory okienne, a na łazienkę wydzieliłam pomieszczenie około 10 m2, aby swobodnie można było wstawić tam zarówno wolno stojącą wannę, jak i prysznic. Pozostawiłam oryginalne belki, które zostały tylko zaimpregnowane. Na ścianach położyłam do połowy marmurowy, włoski gres, a cała armatura pochodzi z niezwykle designerskiej marki Roca. Chciałam mieć łazienkę luksusową, taką, która staje się domowym SPA, miejscem relaksu. I taką też zrobiłam. Jestem z niej w pełni zadowolona. Jest absolutnie wspaniała!

Zobacz kolekcje pięknej armatury łazienkowej na Roca.pl

W ofercie marki Roca znalazłam jedną z najpiękniejszych, najzgrabniejszych wanien wolno stojących (zobacz mój wybór + cena). Takie, które bardzo dobrze wpasowują się w pomieszczenie. Trafiłam również na absolutnie elegancką linię mebli łazienkowych z kolekcji Carmen (zobacz modele + ceny). Te meble przypominają bardziej królewskie pomieszczenia, ale ich kontrast z surowymi belkami jest naprawdę niesamowity. Myślę jeszcze cały czas nad tym, czy nie odsłonić całego sufitu drewnianego. Daję sobie jednak czas na zaadaptowanie się w nowym domu i podjęcie tej decyzji. 

łazienka metamorfoza

wanna Ariana od Roca w mojej łazience

Pomysł na remont łazienki w starym domu

Moja metamorfoza udowadnia, że nawet mocno zniszczony dom może stać się pięknym apartamentem z duszą. Mam ogromny sentyment do tradycji, do polskiej wsi, do drewna, ale lubię też nowoczesny design. Pomieszczenie, w którym teraz stoi piękna łazienka, jeszcze do niedawna było kupą gruzu, z ziemią zamiast podłogi. Krok po kroku dom zaczął dostawać nowe życie, a łazienka stawała się coraz piękniejsza. Trzeba było sporej dawki wyobraźni, aby z takiego miejsca wyczarować tak wspaniały wygląd pomieszczeń. Jeśli szukacie inspiracji na łazienkę to polecam mój artykuł z 30 pomysłami na aranżację łazienki. Może wpadnie Wam coś w oko i się zainspirujecie.

Bardzo pomocny w aranżowaniu łazienki oraz poznaniu wszelkich dostępnych rozwiązań okazuje się Magazyn Roca Life (zobacz poradniki, warto!). Znajdziecie tam nawet dział “Remont” z ciekawymi wskazówkami, np. Jak urządzić łazienkę również pod kątem dzieci albo jakie są najbardziej nowoczesne kabiny prysznicowe. Zanim zaczęłam studiować ten poradnik, o wielu rozwiązaniach nie miałam pojęcia.

Jakie były etapy przywrócenia domu do takiego stanu, jak widzicie na zdjęciach? Tak w skrócie, najpierw trzeba było wydzielić pomieszczenia w całym domu i zdecydować, w którym dokładnie miejsce będzie łazienka. Następnie wyrównanie ziemi, zalanie fundamentów pod nowe ściany do łazienki. Postawienie ścian, wylewanie samopoziomu na podłogę. Otwór okienny został maksymalnie powiększony od dołu do sufitu. Następnie hydroizolacja całej łazienki i na koniec położenie płytek i montaż armatury. To tak w bardzo mocnym skrócie. Wszystko się da!

Obserwuj cały remont na moim Instagramie

Dołącz do mojej grupy na Facebooku “Remont starej drewnianej chaty – koszty, porady, inspiracje, zdjęcia”

szafka carmen roca

szafka łazienkowa Roca z serii Carmen, zlew Carmen i blat marmurowy Roca

łazienka boho

Jakie rozwiązania pojawiły się w łazience?

Najważniejsze, to zamontowanie zarówno wanny wolno stojącej, jak i prysznica. Uważam, że warto mieć obydwa systemy do kąpieli. Wśród produktów marki Roca znalazłam bardzo, ale to bardzo zgrabną wannę Ariana oraz brodzik typu walk-in ze ścianką prysznicową. O tym jak te wszystkie sprzęty będą się sprawdzać w użytkowaniu napiszę kolejny artykuł. Ozdobą łazienki jest szafka łazienkowa z umywalką z serii Carmen, z oryginalnym, marmurowym blatem. Odrobiny luksusu dodają złote baterie, umywalkowa, prysznicowa oraz wannowa wolno stojąca.

Łazienka ma około 10 m2 i nie jest ani mała, ani też specjalnie duża. Moim zdaniem wystarczająca. Dodatkową przestrzeń uzyskałam dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych w stylu “barn doors” czyli nawiązujących do drzwi od stodoły. Ich rustykalny wygląd podkreśla fakt, że to łazienka w starym, drewnianym domu. Z okna rozchodzi się widok na przyrodę, dzięki czemu można leżeć w wannie i podziwiać piękno natury. Właśnie z takimi chwilami kojarzy mi się relaks w łazience.

Dla mnie łazienka musi być elegancka, trochę jak w luksusowych hotelach. Najlepszym rozwiązaniem było zrobić sobie taką łazienkę w… starym, 70-letnim domu. Ten kontrast tylko udowadnia, że wszystko jest możliwe. Wybór marki Roca w kwestii armatury łazienkowej idealnie wpisał się w moją koncepcję. Od gruzów do luksusów… chcieć to móc!

wanna wolnostojąca aranżacja łazienka drzwi drewniane łazienka w stylu boho rustykalnym łazienka w o odcieniach beżu łazienka rustykalna remont łazienki w starym domu wanna wolnostojąca roca

Zobacz kolekcje pięknej armatury łazienkowej na Roca.pl

Obserwuj cały remont na moim Instagramie

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge