Rowerek trójkołowy — dlaczego warto go podarować dziecku?

Rowerki dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Większość rodziców czeka z wytęsknieniem, aż maluch dorośnie na tyle, by móc mu sprezentować pierwszy pojazd. Zazwyczaj wybór pada na rowerek dziecięcy trójkołowy. Taki model doskonale sprawdza się podczas nauki, zapewniając dziecku bezpieczeństwo i nowe umiejętności.

rowerek-wozek-skladany (1)

Dlaczego warto sprezentować dziecku rowerek trójkołowy?

Rowerki dla dzieci cieszą się ogromną popularnością. Większość rodziców czeka z wytęsknieniem, aż maluch dorośnie na tyle, by móc mu sprezentować pierwszy pojazd. Zazwyczaj wybór pada na rowerek dziecięcy trójkołowy. Taki model doskonale sprawdza się podczas nauki, zapewniając dziecku bezpieczeństwo i nowe umiejętności. 

Dlaczego warto sprezentować dziecku rowerek trójkołowy? Rodzice chętnie decydują się na zakup pierwszego rowerka, gdy tylko maluch podrośnie na tyle, by móc na nim jeździć. Wynika to nie tylko z chęci nauczenia dziecka nowej umiejętności, ale również zalet, jakie przynosi jazda na rowerze dla rozwoju malca. Przede wszystkim dziecko uczy się równowagi i rozwija zdolności motoryczne. Ponadto wyrabia w sobie zdolność radzenia sobie w terenie i kierowania. Dodatkowo dzięki takiemu rowerkowi dzieci łatwiej opanowują jazdę na zwykłym rowerze. Z tego też powodu warto zainwestować w rowerek trójkołowy, aby ułatwić malcowi zdobywanie nowych umiejętności i kształtować jego zdolności motoryczne. 

Jak wybrać pierwszy rowerek dla dziecka?

Przede wszystkim wybierając pierwszy rowerek dla dzieci, warto zwrócić uwagę na jego jakość wykonania i użyte materiały. Taki rowerek musi być skonstruowany w taki sposób, aby być bezpiecznym dla najmłodszych. Ponadto istotne jest dostosowanie produktu do wieku dziecka. Model taki jak rowerek wózek, który służy już najmłodszym dzieciom, musi posiadać pasy bezpieczeństwa zabezpieczające malca przed wypadnięciem. Ważny jest także dobrej jakości hamulec i budka
ochraniająca dziecko przed słońcem i deszczem.

W przypadku starszych dzieci należy kierować się nie tylko wiekiem, ale również wzrostem dopasowując produkt pod konkretnego użytkownika. Pierwszy rowerek musi być wygodny i komfortowy w użyciu. Nie powinien również sprawiać trudności w prowadzeniu przez dziecko lub rodzica. 

Rowerek od 6 miesiąca życia czy to jest możliwe?

Z wyborem rowerka nie trzeba czekać, aż maluch dorośnie do zwykłego roweru na dwóch kołach. Obecnie na rynku dostępne są ciekawe modele, które pozwalają na rozpoczęcie swojej przygody z jazdą na rowerze już w wieku 6 miesięcy np. 

Smart Trike Folding STR7. Model ten jest połączeniem rowerka trójkołowego z wózkiem spacerowym. Lekkość, prostota użytkowania i szybka zmiana w rowerek pozwala na cieszenie się jazdą już od 6 miesiąca życia dziecka, aż do ukończenia 36 miesiąca. Rowerek wózek ma dużą budkę ochraniającą przed warunkami atmosferycznymi i obracane siedzisko. Ponadto posiada pięciopunktowe pasy i hamulec sterowany przez rodzica. Zamiast zwykłej spacerówki można sprezentować malcowi pierwszy rowerek, który spodoba się nie tylko jemu, ale również opiekunowi. Dodatkowym atutem jest łatwe składanie umożliwiające zabranie produktu w podróż. Składany rowerek zmieści się w bagażniku, aby go złożyć, wystarczy parę kliknięć. 

Rowerek trójkołowy rosnący razem z dzieckiem

Innym ciekawym produktem jest rowerek dziecięcy rosnący razem z dzieckiem jak np. Doona Liki, który można dowolnie modyfikować w zależności od wieku dziecka. Może z niego korzystać już malec od 10 miesiąca życia, aż do skończenia 36 miesiąca życia. Na początku malca chroni barierka i pasy bezpieczeństwa, a także zadaszenie. Z czasem rowerek można zmieniać, dostosowując go do wieku dziecka. W rezultacie można uzyskać mały i lekki rowerek trójkołowy, który wpasowuje się po złożeniu w podręczny bagaż. Dzięki temu żadna podróż nie będzie utrudnieniem z tym modelem. 

Rowerek dla dzieci to dobry pomysł na prezent w każdym wieku

Rowerek dla dzieci zawsze jest dobrym pomysłem na prezent. Dzięki nowym rozwiązaniom nie trzeba czekać z tym pomysłem do osiągnięcia przez dziecko odpowiedniego wieku. Już najmłodsze dzieci w wieku 6 miesięcy mogą odkrywać zalety tego pojazdu.  Rowerek trójkołowy może przygotować dziecko na prawdziwy rower, zaznajamiając malca z podstawowymi umiejętnościami, które przydadzą się mu na kolejnym etapie. Więcej dowiesz się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge