Salon w kolorach beżowych – zobacz metamorfozę mojego domu

Urządzając dom moim zamysłem były kolory ziemi. Dzięki nim w pomieszczeniach panuje harmonia i spokój. Jeśli kolor, to delikatny. Dlatego mój salon nabrał teraz kolorów kawowych, beżowych, cielistych. To barwy, wśród których czuje się absolutnie najlepiej. Jaki jest mój pomysł na salon w kolorach beżu?

beżowy salon jak urządzić

mój salon w kolorach beżowych

Salon w kolorach beżowych

Dlaczego warto urządzić salon w beżowych kolorach? Przede wszystkim jest to kolor niezwykle przyjazny w aranżowaniu. Lubi się z kolorami ziemi, dlatego jeżeli będziemy operować takimi barwami, mamy pewność, iż wszystko będzie do siebie idealnie pasować. Poza tym odcienie beżów wprowadzają do pomieszczenia ciepło i przytulną atmosferę. Co więcej, w sklepach bardzo łatwo dotrzeć do wielu inspirowanych naturą dodatków, dekoracji, mebli. Sercem mojego salonu jest beżowy narożnik z funkcją spania, który znalazłam w sklepie SLF24.pl (zobacz cenę i model mojego narożnika). Delikatna forma, modne pikowania guzikami, a materiał z jakiego wykonany jest ciepły i odporny na ścieranie.

Piękne narożniki – modele i ceny na SLF24.pl

Stelaż narożnika wykonany jest z drewna bukowego. Pewnie ciekawi Was jak działa funkcja spania w takim narożniku. Wiem, że niektóre narożniki mają tak uciążliwy system wyciągania stelaża, że korzystanie z niego jest wręcz nieprzyjemne. W moim narożniku zastosowano  system rozkładania typu delfin. Rozkładanie odbywa się poprzez wyciągnięcie wózka spod siedziska, a następnie podciągnięcie leżącego na nim materaca do góry. Ten system jest bardzo cichy i bezproblemowy.

salon w kolorach ziemi

mój salon w kolorach beżowych

Jakie dodatki w salonie w kolorze beżowym?

Bardzo cenię sobie meble i dodatki z naturalnych materiałów, dlatego w centrum salonu swoje miejsce znalazł loftowy stolik z drewnianym blatem oraz naturalny dywan z juty. Bardzo lubię “obkładać” się poduszkami, dlatego na moich łóżkach nigdy ich nie brakuje. Szczególnie piękne są poduszki ozdobione falbankami, dodają uroku. Bardzo istotną ozdobą całego salonu jest galeria obrazów w kolorach beżowych. Najbardziej podobają mi się delikatne, abstrakcyjne grafiki. Dzięki nim taka galeria jest bardzo lekka w odbiorze i nie przytłacza mnogością obrazów. W sumie przydałby mi się jeszcze tutaj jakiś wygodny wiszący fotel bujany albo hamak.

W takim otoczeniu beżowy narożnik prezentuje się według mnie naprawdę świetnie. Starałam się, aby wszystko w aranżacji było w miarę spójne, aby to miejsce stało się przyjazne, zachęcające do spędzania w nim czasu. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wygodnego narożnika, który w salonie spełnia najważniejszą funkcję wypoczynkową. Wygląd wybranego przeze mnie modelu zachęca do “zasiadania”. Poduszki są miękkie, ale na tyle twarde, że się nie zapadają.

Ozdobą beżowego salonu stały się również oryginalne, 70-letnie belki oraz designerskie oświetlenie. W moim salonie jest bardzo dużo dziennego światła, bo wstawiłam maksymalnie duże okna ze szprosami. Dla kontrastu po bokach ustawiłam błękitne fotele, które również pochodzą ze sklepu SLF24.pl (link do foteli + cena). Beżowy salon jest piękny, ale przełamanie całości delikatnym kolorem to również dobre rozwiązanie.

stolik drewniany blat loft brązowy stolik drewniany metamorfoza salonu jasny bez naroznik naroznik bezowy narożnik beżowy beżowy narożnik salon w kolorach kawy stolik loft z drewnianym blatem

Piękne narożniki – modele i ceny na SLF24.pl

Piękne stoliki kawowe na bogatewnetrza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge