Testuję: ekstremalna regeneracja włosów zabiegiem SMARTBOND

Loreal Smartbond to odżywka maksymalnie regenerująca (coś jak Olaplex), stworzona z myślą o pielęgnacji włosów po koloryzacji albo dekoloryzacji. Odżywka Loreal Smartbond wzmacnia, odżywia i regeneruje włosy od wewnątrz, dzięki czemu są mniej podatne na wszelkie uszkodzenia. Dodatkowo stają się elastyczne, miękkie w dotyku oraz pełne blasku.

smartbond

SMARTBOND zabieg na włosy

Zabieg regeneracyjny SMARTBOND wykonałam w dobrze mi już znanym salonie In Harmony (Warszawa, Al. Jerozolimskie 123a). Wcześniej testowałam tam zabieg Olaplex na włosy, który tak naprawdę ma wiele wspólnego z zabiegiem SMARTBOND. Obydwa są silnie regenerujące, jednak to SMARTBOND stał się teraz hitem numer 1 wśród zabiegów regenerujących włosy. Usługa SMARTBOND dostępna jest wyłącznie w dobrych salonach fryzjerskich.

Na mapie warszawskich salonów fryzjerskich In Harmony jest w grupie moich ulubionych. Z usług tego salonu korzystam już kilka lat, dlatego mogę go szczerze polecać innym. Jako ciekawostkę dodam, że w salonie znajduje się taka osoba jak Konsultant ds. wizerunku, który pomoże zmienić Twój wizerunek, udzieli wskazówek jak dobrze ubrać się do pracy (odtajni tajniki dress codu) oraz doradzi jak odnaleźć własny – niepowtarzalny styl. Oczywiście to tylko dodatek, bo w ofercie salonu jest całe mnóstwo fantastycznych i nowoczesnych zabiegów.

Wybierając się do salonu na regenerację włosów polecono mi największą nowość czyli zabieg SMARTBOND. Przekonałam się też argumentem, że efekty regeneracji widoczne są przez miesiąc lub dłużej. Moje włosy po zimie potrzebowały takiego konkretnego “zastrzyku” odżywiających składników, dlatego dobrze im zrobiło zafundowanie regenerującego shota SMARTBOND.

smart bond efekt

Przed i po zabiegu SMARTBOND

Co to  jest zabieg SMARTBOND?

SMARTBOND to przełomowa technologia oparta o kwas maleinowy oraz ceramidy. Stworzona głównie z myślą o ochronie i regeneracji podczas zabiegu farbowania czy dekoloryzacji, ale z powodzeniem stosowana do regeneracji włosów. Wielką zaletą SMARTBOND’a jest inteligentnie dostosowuje się do potrzeb Twoich włosów – nie obniża stopnia rozjaśnienia, nie wydłuża czasu trzymania oraz nie wymaga zmiany mocy oksydantu. Zabieg SMARTBOND wykonuje się jako niezależną usługę „przed” koloryzacją po to, żeby wzmocnić strukturę włosa. 

Zanim marka L’Oréal Professionnel wprowadziła SMARTBOND na rynek, zaangażowała do współpracy 12 najlepszych międzynarodowych ekspertów w dziedzinie koloryzacji m.in. Johnny RAMIREZ z Ameryki, Frederic MENNETRIER z Francji oraz Matthew COLLINS z Kanady.

Wypowiem się przy okazji na temat mojego podejścia do farbowania włosów. Jak już Was informowałam, ja całkowicie zrezygnowałam z chemicznego farbowania włosów i używam już tylko naturalnej henny ziołowej. Na moim blogu znajdziecie duży materiał o tym jak hennować włosy i która henna jest najlepsza. Koniecznie przeczytajcie jeszcze mój artykuł “Farbowanie włosów henną – cała prawda i 10 ważnych faktów“. 

smartbond odżywka

Jak działa zabieg SMARTBOND?

System SMARTBOND składa się z 3 kroków: dwa pierwsze wykonywane są w salonie, a trzeci w domu. Smartbond działa w miejscu ubytku, wiązania keratynowe, z których zbudowany jest włos, nie rozpadają się, dzięki temu włosy nie ulegają zniszczeniu.

Fryzjer-ekspert w 1. kroku włącza dodatkową substancję (dostępną wyłącznie dla salonów) w trakcie usługi fryzjerskiej, takiej jak np. rozjaśnianie czy koloryzacja – dla ochrony koloru i dla efektu wzmocnienia. Następnie, po spłukaniu, w 2. kroku fryzjer stosuje profesjonalną formułę (nakładaną przed myciem szamponem) i aplikuje ją go od nasady aż po same końce. Po 10 minutach spłukuje. Następnie myje włosy szamponem technicznym i nakłada odpowiednią pielęgnację. Dla przedłużenia wyjątkowego efektu z salonu, zaleca się stosowanie profesjonalnej odżywki SMARTBOND raz na trzy mycia głowy. Nie może być prościej!

efekt po zabiegu smartbond

Mój efekt po zabiegu smartbond

Korzyści po zabiegu SMARTBOND

  • efekt gładkich i błyszczących włosów utrzymuje się miesiąc lub dłużej
  • zabieg wspaniale odżywia włosy, wygładza i głęboko regeneruje
  • dzięki niemu chemiczna koloryzacja jest o wiele bardziej przyjazna dla włosów
  • możliwość częstej zmiany koloru włosów i poddawania włosów zabiegom bez większego ryzyka ich zniszczenia lub osłabienia
  • w składzie dodatek cennych polimerów i ceramidów
  • zabieg jest dla naszych włosów bezpieczny i nieinwazyjny

smartbond loreal

Moja opinia o zabiegu SMARTBOND

  1. Jestem już ponad miesiąc po zabiegu SMARTBOND, a na moich włosach nadal utrzymuje się efekt odżywienia po zabiegu
  2. Sam zabieg regeneracji SMARTBOND jest bardzo przyjemny, produkty wspaniale pachną, całość trwa niecałą godzinę
  3. Expressowy sposób na długotrwałą poprawę wyglądu włosów

smart bond efekt

Przed i po zabiegu SMARTBOND

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge