Już nigdy więcej nie sięgnę po farbę do włosów! Co się stało?

Od kiedy odkryłam hennę… już nigdy nie sięgnę po farbę do włosów! O farbowaniu włosów henną słyszałam od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałam się na ten zabieg. Wcześniej wydawał mi się on na tyle tajemniczy i “egzotyczny”, że wybierałam lepiej mi znane rozwiązanie czyli używanie typowych, chemicznych farb do włosów ze sklepów. 

henna ciemne wlosy

Henna Sattva

Wypróbowanie farbowania włosów henną Sattva jest dla mnie naprawdę wielkim odkryciem. To wspaniała alternatywna dla chemicznych fabr do włosów, po które już nigdy nie sięgnę! Henna to w 100% naturalny i bezpieczny sposób na zmianę koloru włosów (mogą używać jej nawet kobiety w ciąży). To podobno najlepsza henna na rynku aktualnie.

Henna to nic innego jak sproszkowana roślinka. Dowiesz się wszystkiego w moim poprzednim wpisie na blogu o farbowaniu włosów henną. Henna nazywana jest inaczej ziołową farbą do włosów. W składzie nie znajdziemy żadnych chemicznych dodatków o dziwnych, skomplikowanych nazwach.

Czytaj: farbowanie włosów henną – cała prawda i 10 ważnych faktów

Dlaczego warto wybrać właśnie hennę Sattva? Nowa marka jest niczym innym jak przedłużeniem marki Swati Ayurveda, jednak wyróżniająca się dużo lepszą jakością produktów: – dużo lepiej zmielone składniki henny, dzięki czemu łatwiej zmieszać ją z ciepłą wodą, co wpływa również na lepszą/ łatwiejszą aplikację. Zagwarantuje nam to piękniejsze kolory dzięki dokładniejszemu zmieleniu. Warto mieć pewność, że włosy farbujemy najlepszą henną.

Dostępne kolory henny Sattva: Czarny, Czerwony, Neutralny, Henna z amlą, Indigo, Jasny brąz, Orzechowy brąz, Ciemny brąz oraz NOWOŚĆ – Ciemny Blond i Jasny Blond. – Nowe kolory Jasny i Ciemny blond zostały przetestowane na Polskim rynku kilka miesięcy temu przez znane blogerki ze 100% pozytywnymi opiniami. Wszystkie kolory henny, są dostępne w saszetkach testowych. 

Farbowanie henną przed i po

henna na ciemnych wlosach

efekt po farbowaniu włosów henną Sattva

Henna vc chemiczna farba do włosów

Wiele razy podkreślam, że staram się używać głównie naturalnych kosmetyków i to one stanowią dla mnie bazę pielęgnacji. Chemiczna farba na pewno w jakiś sposób szkodzi naszemu organizmowi i nie jest obojętna dla skóry głowy. Oczywiście w imię dobrego wyglądu włosów decydowałam się na farbowanie włosów taką farbą ze sklepu, pełną chemii, ale nie znałam też zdrowej alterantywy. 

Dzięki temu, że marka Sattva zaprosiła mnie kiedyś na konferencję o indyjskich, ajuwerdysjkich kosmetykach – nadarzyła się świetna okazja do wypróbowania henny. I wiecie co? Już wiem, że nigdy nie wrócę do chemicznych farb do włosów! Tym bardziej, że henna oprócz właściwości farbujących posiada również wspaniałe…. właściwości odżywcze! W ofercie henn marki Sattva jest również henna naturalna (casia), którą można użyć tylko w ramach odżywienia i pogrubienia swoich włosów, bez konieczności ich farbowania. Szczerze polecam ten sposób, włosy są grubsze już po jednym użyciu henny. Wypróbowałam na sobie i swoich włosach.

henna do włosów sattva

henna do włosów Sattva

henna efekt na wlosach

efekt po farbowaniu włosów henną Sattva

henna efekt

efekt po farbowaniu włosów henną Sattva

Comments

  1. avatarEmilia Szymkowiak says

    Fantastyczny efekt! Ten odcień jest naprawdę głęboki i aż nie chce się wierzyć, że to efekt uzyskany henną. Super!

  2. avatarMonika_77 says

    Ja na samym początku farbowałam włosy tylko henną w obawie, że je zniszcze, potem znalazłam dla niej zamiennik, cameleo omega, bardzo fajna farba z olejkami, więc też nie niszczy włosów – próbowałaś może?

  3. avatarMarika says

    Rewelacyjnie to wygląda 😉 Ja kiedyś henny próbowałam ale takiej z natury to po 3 myciach praktycznie nie było po niej śladu. Tyle że ja rudą kupowałam. Teraz jeśli chodzi o odżywienie i utrzymujący się kolor zawsze u fryzjerki revlon z hologramem wybieram. Sprawdzona farba także nie kombinuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge