Przepisy na błyskawiczne i rodzinne dania w trendzie BIO oraz EKO

Od kiedy jestem mamą, czasu na gotowanie nie mam zbyt wiele. Zwracam więc uwagę na dania szybkie w przygotowaniu, ale ze zdrowych składników. Niedawno miałam okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez markę Fortuna. Gwiazdą była nowa seria soków BIO.

fortuna sok bio

Warsztaty kulinarne z sokami Fortuna BIO

Organizatorem warsztatów była marka Fortuna, która zaprezentowała nową serię soków BIO. Soki miały bardzo ciekawe połączenia smaków (np. jabłko i czarna porzeczka) i możne je wykorzystać do wielu różnych dań (jak się okazało). Gotowanie to wielka frajda i ogromna satysfakcja, ale jak dla mnie, nie może to trwać “godzinami”. Kocham wszelkie patenty i triki na szybkie przygotowanie pysznego jedzenia, bez konieczności rezygnowania z walorów smaków czy wizualnych. Okazuje się, że wystarczy znać różne triki i fajne przepisy, aby gotować szybko i baaaardzo pysznie, a na dodatek “pięknie”.

Dzięki warsztatom kulinarnym z sokami Fotuna BIO nauczyłam się gotowych kilka nowych dań, z wykorzystaniem…. soków! Okazuje się, że stanowią one świetną bazę dla wielu różnych potraw. Moim hitem okazała się zupa pomidorowa, coś jak krem z pomidorów na bazie gotowego soku pomidorowego. Do zupy wystarczyło dodać zblendowane pieczone warzywa, trochę mozarelli i… gotowe! Ekspresowa zupa, w smaku mistrzostwo świata, a dzięki mozarelli i grzankom czosnkowym można się nią porządnie najeść. Jestem przekonana, że raz ją ugotujecie i stanie się Waszym pokazowym daniem numer 1.

Gotowanie czasem wydaje się skomplikowane, ale nie wtedy, gdy znamy różne szybkie sposoby na przygotowanie dań. Mnie to motywuje do spędzania czasu w kuchni, jeśli nie wiąże się to z wielogodzinnym “staniem przy garach”. I jeśli można korzystać z takich gotowych elementów w przepisie jak np. sok, z którego chwila moment mogę zrobić pyszny dressing do sałatki, zupę albo coś innego równie dobrego, to ja właśnie takie szybkie przepisy lubię najbardziej.

 przepisy na szybkie dania

zupa krem z pomiodorów

Jakie są patenty na szybkie gotowanie?

Jak już wspomniałam wcześniej, zupę krem z pomidorów możecie błyskawicznie ugotować z wykorzystaniem soku pomidorowego. Okazuje się, że możliwości wykorzystania soków jest o wiele więcej! Soki owocowe Fortuna BIO idealnie nadają się do tego, aby zrobić z niego sos do sałatki słodko-słonej z wykorzystaniem truskawek, arbuza i sera fety. Z soków można zrobić również świetny syrop do polania tostów francuskich na ciepło.

Mając w domu zapas różnych soków można mieć bazę do wielu różnych dań, których wykonanie zajmie nie dłużej niż 20 minut. Wybierając sok oczywiście kluczowy jest tutaj skład. W sokach Fortuna BIO nie znajdziecie cukru, albo sztucznych dodatków. FORTUNA BIO to soki tłoczone bezpośrednio ze świeżych owoców i warzyw, pochodzących z certyfikowanych ekologicznych upraw. Sięgając po BIO soki oznaczone zielonym listkiem masz pewność, że jest to produkt najwyższej jakości. Certyfikat ekologiczny to gwarancja zdrowej i ekologicznej uprawy, miłości do natury i szacunku do środowiska.

Soki BIO Fortuna – więcej na fortuna.bio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge