10 powodów, dla których warto wyjechać na weekend do SPA

Za dużo czasu spędzamy on-line. Zbyt rzadko moim zdaniem odcinamy się od tych wszystkich feedów, aktualności, nowych powiadomień na Facebooku. Zdecydowanie warto raz na jakiś czas odciąć się od rzeczywistości i wyjechać sobie do SPA. Ma dla Was garść refleksji odnośnie tego, dlaczego warto raz na jakiś czas zrobić sobie weekend w SPA.

SPA – dlaczego warto?

balia spa kazimierz

 1. Wreszcie w ciszy i spokoju można usłyszeć własne myśli. Kiedy zaczyna otaczać nas cisza, kiedy nareszcie zamiast szumu samochodów słyszymy szum drzew, wtedy można naprawdę porządnie zastanowić się nad swoim życiem.
 2. Czas płynie dwa razy wolniej. Jedynym obowiązkiem jest ewentualne zejście do jacuzzi, ale jeśli nam się nie chce, możemy robić “kompletne nic”. Raz na jakiś czas każdemu należy się taka chwila lenistwa.
 3. Godziny spędzone w jacuzzi. To jedna z największych zalet SPA. Rano i wieczorem. Zdecydowanie jak dla mnie najprzyjemniejsze przyjemności w SPA to przyjemności “wodne”. Hydromasaże, kąpiele wodne są równie relaksujące.
 4. Domowa atmosfera. W małych obiektach SPA raczej stawia się na spokojną i domową atmosferę. Można chodzić po korytarzach w szlafroku, posiedzieć w holu, jeść długie śniadanie na stołówce.
 5. Muzykoterapia. Aromaterapia. To właśnie w SPA można poznać takie metody relaksu, a potem zastosować je w swoim domu. Bardzo polecam.
 6. Dobry moment, na start ze swoimi postanowieniami. Zdrowe żywienie. Odchudzanie. Zwolnienie tempa życia. Pobyt w SPA może nas mocno zmotywować.
 7. Pełne odstresowanie. Wybierając się do SPA warto wyciszyć telefon i nie brać ze sobą laptopa. Zapomnijmy na chwilę o obowiązkach i nie stresujmy się. To pozwoli naładować nam baterie na nowo.
 8. Poznanie bliżej działania naturalnych kosmetyków. W SPA z reguły korzysta się z naturalnych produktów kosmetycznych. Możemy bliżej poznać dobroczynne właściwości takich składników jak algi, borowina, olejki z różnych kwiatów.
 9. Zabiegi. Wybór zabiegów w SPA jest ogromny. Masaż gorącymi kamieniami, regenerująca maseczka, a może kąpiel w winie. Mi osobiście wystarcza sam pobyt w SPA.
 10. Inspiracja do zrobienia SPA w swoim domu. Muszę przyznać, że będąc w SPA zainspirowałam się do wielu rozwiązań, które przeniosłam do swojego domu, albo mam taki plan. Szczególnie świetnym pomysłem jest zamontowanie sobie pod prysznicem tak zwanego prysznica wrażeń (to specjalny prysznic, na przykład tak zwana deszczownica grohe). Super pomysłem są również specjalne panele z masażerami wodnymi. Taki godzinny prysznic to ja rozumiem! 😀

Jakiś czas temu spędziłam bardzo przyjemny weekend w Balia SPA. I mam ochotę na kolejny taki weekend. W wolnej chwili na pewno odwiedzę jakie małe SPA, położone na uboczu. Tylko w takim miejscu można odpocząć tak na 100%. Kolejne relacje z wyjazdów niebawem! 🙂 Zapraszam na video z ostatniego wyjazdu 🙂

YouTube Preview Image

Polecam wszystkim wypady do SPA 😀

Comments

 1. avatarEla says

  Trzy tygodnie temu miałam okazję spędzić dwa dni weekendu w spa i muszę przyznać, że był to wyjątkowy czas. Nabrałam energii do nowych działań oraz sił na cały miesiąc 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge