Streetwear jesienią – jakie ubrania nosić w chłodniejsze dni

Myśląc o stylu streetwear, pewnie masz przed oczyma głównie letnie stylizacje. Myślisz o dżinsowych spódnicach, szortach, luźnej, oversizowej bluzie i czapce z daszkiem. Jednak uliczna moda ma rację bytu również w chłodniejszych miesiącach. Jak może wyglądać jesienny streetwear? 

Streetwear na jesień – o czym pamiętać?

Co na siebie włożyć, gdy robi się chłodniej i zaczyna doskwierać deszcz i silny wiatr? Bez obaw! Jest wiele możliwości! Uliczna moda to przede wszystkim umiłowanie wolności, luzu i swobody. Przygotowując stylizację, nie musisz trzymać się sztywnych reguł – wręcz przeciwnie! Możesz mieszać ze sobą różne elementy, tworząc wyjątkowy zestaw, w którym poczujesz się komfortowo. W końcu Twoja wygoda to też bardzo ważna sprawa! Jesienne ubrania, tak samo jak te noszone latem, powinny być przede wszystkim luźne, nie uciskać i nie krępować ruchów.

Jesienny streetwear – co założyć?

Niektóre elementy letniego stroju mogą pozostać niezmienione. W końcu luźna bluza z kapturem to uniwersalny wybór – dobry na cały rok. Gdy temperatura zacznie systematycznie spadać, wystarczy dołożyć do klasycznego hoodie jeszcze odpowiednią kurtkę – bomberkę, parkę czy wiatrówkę. Jeśli pogoda jest jeszcze ładna, pod koniec września albo na początku października, rozsądnym wyborem wydaje się bezrękawnik. W jesiennych stylizacjach streetwear bardzo dobrze sprawdzają się także płaszcze. Możliwości jest bardzo wiele, więc warto mieć dostępne różne opcje i swobodnie dobierać ubiór adekwatny do okazji.

Nie zapominaj o nakryciu głowy! Jeśli na typową czapkę z daszkiem będzie zbyt zimno, może ją zastąpić ciepła czapka typu beanie. Teraz możesz mieć już pewność, że Cię nie przewieje! Zimowe czapki streetwear mogą być ściśle przylegające do głowy i dopasowane albo bardzo luźne. Najważniejsze, żeby dawały komfort termiczny i nie niszczyły misternie ułożonej fryzury.

Nie zapomnij też założyć szalika! Szyja też musi być dobrze chroniona przez zimnem. Szalik albo komin doskonale spełni tę funkcję.

Zarówno ubrania, jak i buty powinny mieć właściwości wodoodporne. Wiadomo, że sneakersy wyglądają świetnie, ale to przecież nie jest obuwie na cały tok. Jeśli aura nie rozpieszcza, lepiej zostawić je w szafie i postawić na coś innego. Bez trudny znajdziesz niskie sportowe buty z membraną. Podczas ulewy nie bój się założyć kaloszy – to przecież nic złego. Skakanie po kałużach to przecież zabawa nie tylko dla dzieci.

Jakie kolory będą najlepsze? Zazwyczaj jesienią wybiera się brąz, butelkową zieleń, beż. Ale pamiętaj, że to streetwear, więc to Ty ustalasz reguły! Zamiast decydować się na typowe barwy, można zaszaleć i zaskoczyć wszystkich jaskrawą stylizacją.

Streetwear jesienią – źródła inspiracji

Jesienny streetwear nie musi być nudny. Oryginalne, żywe nadruki, kreatywne podejście do designu i łamanie sztywnych reguł i schematów – tym kierują się często twórcy streetwearowych kolekcji.

Szukasz pomysłów? Zobacz stronę 2005!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge