Sygnety męskie – jak je stylowo nosić? [MODA MĘSKA]

Sygnety męskie są modnym i stylowym dodatkiem obok którego nie przechodzi się obojętnie. Są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Stają się znakomitym pomysłem na prezent lub też zastępują obrączki. Sprawdź jak je nosić, aby w pełni wykorzystać ich potencjał.

Sygnet męski – na którym palcu go nosić?

Dawniej sygnety męskie niegdyś polscy szlachcice nosili na serdecznym palcu lewej ręki. Obecnie się to zmienia i raczej stawia się na wygodę i indywidualne preferencje. Sygnety bardzo często pojawiają się więc na środkowych palcach, ale także na serdecznym, wskazującym, a nawet na kciuku.

Zastanawiasz się czy noszenie sygnetu na danym palcu ma jakieś znaczenie? Tak – co więcej, sposób noszenia go odzwierciedla zarówno Twoją osobowość, jak i charakter. W praktyce wygląda to następująco:

  • sygnet noszony na małym palcu oznacza, że jesteś indywidualistą,
  • sygnet noszony na palcu serdecznym oznacza, że jesteś pewny siebie i swoich umiejętności,
  • sygnet noszony na palcu środkowym oznacza równowagę,
  • sygnet noszony na palcu wskazującym oznacza, że masz poczucie władzy,
  • sygnet noszony na kciuku oznacza zamożność i dobrobyt.

Męski sygnet – jak go zestawiać?

Męskie sygnety są bardzo uniwersalne. Można je z powodzeniem zestawiać z każdą stylizacją – niezależnie od tego czy mówimy o eleganckiej, czy też o tej dedykowanej codziennym wyjściom. Co więcej – sygnety możesz nosić niezależnie od wieku. To ponadczasowa biżuteria, która prezentuje się szalenie elegancko, ale nie oznacza to, że jest zarezerwowana wyłącznie dla takiego tonu. Wręcz przeciwnie.

Pamiętaj jedynie o tym, aby odpowiednio zestawiać Twój sygnet zarówno ze stylizacją, jak i dodatkami. Wszystko po to, aby podkreślić jego dekoracyjne zacięcie i jednocześnie nie sprawić, że zostanie ono przyćmione przez zbyt dużą ilość akcesoriów. Muszą one się wzajemnie uzupełniać. Jeśli więc np. postawisz na złoty sygnet, nie łącz go raczej ze srebrnym zegarkiem i spinkami do mankietu utrzymanymi w tym kolorze. Dbaj o spójność.

Sygnety – do jakich stylizacji pasują?

Bez względu na to czy weźmiemy pod lupę sygnet męski srebrny czy też sygnet męski złoty należy wiedzieć, że tego rodzaju elementy męskiej biżuterii są szalenie uniwersalne. Oznacza to nie mniej nie więcej niż to, że można je nosić niezależnie od okazji. Znakomicie korespondują z koszulą w towarzystwie marynarki. Niemniej okazale prezentują się wówczas, kiedy pojawia się na palcu na tle sweterka w serek czy też bluzy dresowej w towarzystwie t-shirta.

Tak naprawdę to Ty decydujesz, jak go nosić. Określa to Twój styl i indywidualne podejście do tematu stylizacji. Sygnet to biżuteria niezwykle osobista i to, w jaki sposób będzie eksponowana zależy już tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak o tym, że o ile stylizacja i sam model sygnetu mają znaczenie, o tyle bardzo istotny jest jego rozmiar. Zbyt ciasny powoduje dyskomfort, podobnie jak zbyt luźny. W tej kwestii nie ma więc kompromisów. Musi być skrojony na miarę obwodu palca na którym będzie się pojawiał.

sygnet męski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge