Top 5 najbardziej przydatnych kanałów YouTube [LISTA]

Kiedy myślisz o serwisie YouTube, prawdopodobnie często kojarzysz go z marnowaniem czasu na oglądanie filmików, głupimi prankami i mimami. Jest jednak taki zakątek YouTube, który kryje w sobie bogactwo wiedzy. Więc jeśli chcesz uzupełnić swoje studia o niezawinioną rekreację, zrób sobie przysługę i sprawdź te kanały YouTube.

Kanał naukowy

The Science Channel jest zasłużenie uznawany za wiodący na świecie naukowy kanał wideo. Został stworzony z prostą misją – aby uczynić naukę ekscytującą i przedstawić ją w kreatywnym, zabawnym i wciągającym stylu, który sprowokuje ciekawość widzów, jak również chęć dowiedzenia się więcej.

Wszystkie filmy na kanale Science zawierają wyjątkowo wysokiej jakości treści dotyczące kosmosu, wiodących badań naukowych, podstaw nauki o Ziemi i wiele innych. Znajdziesz tu wiele wciągających i pouczających filmów o zwierzętach, kosmosie, historii, lucky bird casino online!, technologii i żywności, dzięki którym będziesz na bieżąco przez wiele godzin.

BBC Earth

BBC Earth to oficjalny kanał ukochanego Sir Davida Attenborough. Tutaj widzowie mogą oglądać takie serie jak Planet Earth, Frozen Planet i Blue Planet II. Kanał zawiera również fantastyczne filmy dokumentalne o przyrodzie i dzikich zwierzętach, takie jak Mammal Life i klasyki, takie jak Planet Dinosaur. Dramatyczna, rzadka i dzika przyroda nie może być bardziej ekscytująca niż ta!

Nasz świat to niesamowite miejsce pełne historii, piękna i niepowtarzalnych cudów natury. Poznaj oficjalny kanał BBC Earth w mega popularnym serwisie YouTube i poznaj zwierzęta i dziką przyrodę swojej planety. Znajdziesz tu efektowne, zabawne, dające do myślenia i pouczające filmy dokumentalne o historii naturalnej z ostatnich 50 lat.

CGP Grey

CGP Grey zabierze Cię przez niektóre z najbardziej praktycznych wyjaśnień, dlaczego rzeczy są takie, jakie są, z miłością animowane przez liczby i opowiedziane słodkim tonem amerykańskiej nauczycielki z połowy lat 30. Znajdziesz tu odpowiedzi na najbardziej intrygujące pytania. Dlaczego nie słychać nic więcej o Królu Watykanu? Jakie są najbardziej przydatne zasady dla władców? Dlaczego kawa jest najlepszym suplementem diety? Będziesz się zastanawiać, dlaczego “nie wpadłeś na to wcześniej”. Jeśli jednak żadna z nich nie wpadła Ci jeszcze w oko, koniecznie sprawdź 7 sposobów na maksymalizację cierpienia. Choć brzmi to jak bezsensowny i, co więcej, zupełnie bezużyteczny filmik, to zawiera on jedne z najbardziej przydatnych na co dzień wskazówek, jak zwiększyć szczęście w swoim życiu i przemyśleć zachowania, które w rzeczywistości zwiększą Twoje cierpienie.

Kurzgesagt

Kurzgesagt dosłownie oznacza po niemiecku “w pigułce”. Nazwa ta w pełni opisuje format i styl kanału wideo. Twórcy kanału tworzą treści, które wyjaśniają szereg interesujących tematów. Dowiesz się znaczenia takich pojęć jak ewolucja, czas, przestrzeń, energia, a nawet nasze istnienie w tym dziwnym wszechświecie. Zespół stojący za tym wszystkim jest zawodowo związany z nauką i chce, aby była ona przedstawiona w piękny i zabawny sposób.

Filmy Kurzgesagt są oparte na najnowszej i najnowocześniejszej nauce i są podzielone na bardzo strawne 5-10 minutowe filmy. Warto zauważyć, że produkcja każdego z filmów zajmuje średnio około 600 godzin. Godziny spędzone na badaniach, pisaniu, animacji, nagrywaniu, współpracy i przesyłaniu pozwalają na poznanie wszystkich niuansów różnych nauk.

Vsauce

Czy zastanawiałeś się kiedyś, która droga jest w dół? Czy reflektory będą działać z prędkością światła lub jak wygląda Ziemia? Cóż, Vsauce to świetny kanał, na którym znajdziesz odpowiedzi na te bardzo powszechne, codzienne pytania. Vsauce zadaje pozornie głupie pytanie, a następnie przechodzi do odpowiedzi, omawiając fizykę, matematykę lub naukę stojącą za pytaniem w zabawny i logiczny sposób. Vsauce to świetna eksploracja najbardziej dziwacznych i fascynujących niezbadanych pytań z zakresu fizyki, nauki, fizjologii i matematyki. Jeśli te tematy wcześniej odrzuciły cię, ponieważ były zbyt odległe, aby je zrozumieć, spróbuj ponownie. Ten świat jest zbyt ciekawy i fascynujący, aby pozostał poza twoim świadomym myśleniem.

Podsumowanie

W tym artykule dokonaliśmy przeglądu 5 najlepszych użytecznych kanałów na platformie YouTube. Dzięki tym usługom dowiesz się wielu fascynujących i ważnych faktów o życiu w ogóle. Nie tylko zabawiają Cię ciekawymi i mądrymi treściami, ale także zmuszą Cię do myślenia i poszerzenia wiedzy na tematy od nauki, przez politykę, po kwestie społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge