W Twoim przedpokoju brakuje życia? Sprawdź, jak go odmienić!

Przedpokój to jedno z pomieszczeń, które najczęściej jest pomijane podczas aranżowania przestrzeni. Przypisuje mu się głównie funkcje praktyczne, zapominając, że to właśnie on jako pierwszy wita gości i domowników po całym dniu w pracy lub szkole. Z tego względu powinien być miejscem estetycznym i przyjaznym. Co zrobić, by zagościło w nim życie i eleganckie dodatki?

przedpokój jak urządzić

źródło zdjęcia: Facebook VidaXL

Samoprzylepne dywaniki na schody

Jeśli z przedpokoju wychodzą schody na wyższe piętro domu, powinno się zwrócić szczególną uwagę na ich wygląd. Warto rozważyć umieszczenie na nich praktycznych i eleganckich dywaników w formie samoprzylepnych nakładek. Samoprzylepne nakładki na schody sprawiają, że ciszej pokonuje się kolejne stopnie, co ma znaczenie w szczególności w przypadku schodów wykonanych z drewna. Ponadto dzięki nim łatwiej utrzymać równowagę, gdyż dywanik zapobiega ślizganiu się. Nakładki są dostępne w wielu kolorach, dlatego łatwo dopasować je do koloru ścian lub podłóg w korytarzu.

Mały stolik na klucze i inne drobiazgi

Utrzymanie porządku z kluczami do domu i różnych pomieszczeń bywa trudne, jeśli klucze nie mają wyznaczonego miejsca przechowywania. Niewielki stolik z litego drewna z praktyczną szufladą umożliwia ich schowanie tuż obok szafki na buty lub przy drzwiach wejściowych do domu. Jego małe rozmiary sprawiają, że bez trudu zmieści się nawet w wąskim korytarzu. Podczas zakładania odzieży wierzchniej można położyć na nim portfel, telefon lub inny przedmiot, by wygodniej przygotować się do wyjścia z domu. Dzięki temu stolik drewniany w korytarzu przydaje się na co dzień i jednocześnie dodaje ciepła całej aranżacji.

Efektowny wieszak na odzież wierzchnią

Modne wieszaki na odzież wierzchnią to znacznie więcej niż zwykłe haczyki do wieszania ubrań. Wśród nich można znaleźć wieszaki, które dzięki oryginalnej formie stanowią prawdziwą ozdobę wnętrza. Mogą przypominać duże drzewo, być zwieńczone napisem z drewnianych liter lub mieć efektowne lampki LED. Wieszak tego typu może zajmować dużą część ściany i na co dzień służyć jako dekoracja, a w razie wizyty gości służyć również jako praktyczne miejsce do pozostawienia kurtek i płaszczy.

Ramki ze zdjęciami

Puste ściany w przedpokoju jak żadne inne sprawdzają się do wieszania ramek z pamiątkowymi, rodzinnymi zdjęciami. Można na nich zawiesić liczne ramki pojedyncze lub na kilka zdjęć, by na co dzień przypominać sobie u udanych wakacjach i wycieczkach lub ważnych uroczystościach rodzinnych. Zdjęcia na ścianach sprawiają, że cały korytarz jest pełen życia, radości i miłości, która jest tak ważne w każdym domu. Fotografie można zawieszać w dowolny sposób, by pokazać na nich to, co istotne dla domowników i co sprawia im przyjemność na co dzień. Równie dobrze w ramkach można umieścić prace plastyczne wykonane przez dzieci, by docenić ich wysiłek.

dodatki do przedpokoju

źródło zdjęcia: Facebook VidaXL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge