Platforma wibracyjna – pomysł na szybki i skuteczny trening w domu!

W domu można ćwiczyć tak samo skutecznie jak na siłowni czy w klubie fitness. Wystarczy tylko motywacja, chęć i dobry sprzęt! Dziś “na tapecie” platforma wibracyjna z masażerem. Wystarczy 20 minut dziennie na tej platformie, aby szybko zauważyć efekty jej działania! Na czym polega trening i gdzie kupić taką platformę? W jakiej cenie?

wibracyjna platforma ćwiczeńa

Platforma wibracyjna opinia

Na pierwszy rzut oka wygląda dosyć intrygująco. Jednak drzemie w niej spektrum możliwości! Platforma wibracyjna (poznaj cenę i sklep) może bardzo szybko pobudzić całe ciało do wysiłku fizycznego i spalania tkanki tłuszczowej. Wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję. Wystarczy tylko… na niej stać! Kto by pomyślał, że można ćwiczyć bieg sprintem… stojąc w miejscu, we własnym domu! A jednak to możliwe!

Trenowanie na środku urządzenia – symuluje chód, niewielki odstęp między nogami – jogging, a szerokie rozstawienie nóg – sprint. Platforma ma aż 99 stopni prędkości, dzięki czemu każdy użytkownik dopasuje prędkość idealnie do własnych potrzeb. Urządzenie jest idealne dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania. Platforma posiada 10 programów treningowych oraz tryb manualny, dzięki czemu każdy dopasuje stopień trudności wedle swoich możliwości.

Opinie o platformie wibracyjnej są naprawdę ciekawe, urządzenie wykorzystywane jest do wielu różnych celów. Oczywiście najwięcej osób chce pozbyć się zbędnych kilogramów, a platforma wibracyjna może być w tym niezwykle pomocna. Platforma wibracyjna pozwala uzyskać idealną sylwetkę bez wysiłku, ciężkich treningów, ciężkich sprzętów czy setek złotych wydanych na karnety do siłowni. Podczas treningu można spokojnie obejrzeć w międzyczasie…. ulubiony serial.

platforma wibracyjna do ćwiczeń

Platforma wibracyjna – jak działa?

Na początku sama byłam ciekawa tego, jak to możliwe, że stanie na takiej platformie wibracyjnej może przynosić jakiekolwiek efekty. Patrząc na to jak działa platforma wibracyjna, trening na takim urządzeniu wydaje się mało wymagający. Jak to możliwe, że jest skuteczny? Po włączeniu platformy i wypróbowaniu jej na “własnym ciele” można szybko zrozumieć działanie tego mechanizmu.

Wystarczy ustawić wygodnie stopy na platformie, włączyć odpowiedni tryb, a wibracje, które są wytwarzane przez masażer wprawiają w drganie całe ciało. Powodują szybkie skurcze mięśni, niezależne od ćwiczącego. Dzięki temu, jednocześnie pracują wszystkie mięśnie ciała. Trening na masażerze może odbywać się “statycznie” – osoba ćwicząca stoi na urządzeniu, a także “dynamicznie” – osoba ćwicząca wykonuje różnego rodzaju ćwiczenia: np. trening górnych partii mięśni przy zastosowaniu gum oporowych, czy pompki z rękami ułożonymi na platformie.

cwiczenia_z_wykorzystaniem_platformy_wibracyjnej platforma wibracyjna platforma do ćwiczeń

Platforma wibracyjna – dlaczego warto?

Wszystkie ćwiczenia wykonywane na włączonej platformie są efektywniejsze niż tradycyjne, ponieważ wibracje dodatkowo wzmacniają rezultaty, ponieważ mięśnie cały czas pracują. Co więcej, nie tylko mięśnie zyskują na tej pracy, ale również skóra, która to staje się bardziej napięta i sprężysta. Z pewnością pomoże nie jednej kobiecie, która posiada cellulit. 

Skoro nie mamy czasu na siłownie, na codzienne treningi, nie możemy zmobilizować się do większego wysiłku, to takie urządzenie jak platforma wibracyjna będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to o wiele lepsze, aniżeli….nie robienie nic! A taką decyzję podejmuje niestety pewnie większość osób, które nie mają czasu na regularne wizyty w klubach fitness. Zajrzyjcie również na mój test podobnego urządzenia do treningu w domu Total Sky Crunch.

Masz problem ze stawami i nie możesz biegać, jeździć rowerem i ogólnie ich przeciążać? Platforma wibracyjna również będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to udowodnione, że trening na tym urządzeniu nie obciąża stawów. Pojawia się zaś u ćwiczącego zwiększona elastyczność stawów, wiązadeł i ścięgien. Same korzyści!

wibracyjna platforma do ćwiczen

10 powodów, dla których warto mieć platformę wibracyjną

 1. Szybki i efektywny trening, bez wychodzenia z domu
 2. Pobudzanie wszystkich mięśni do pracy podczas jednej sesji treningowej
 3. Możliwość korzystania z takiej formy aktywności fizycznej bez względu na kondycję czy wiek
 4. Poprawa wyglądu skóry, jej sprężystości i napięcia (co szczególnie ważne dla kobiet)
 5. Bardzo niski koszt zakupu urządzenia, w stosunku do tak wielu korzyści i wieloletniej możliwości korzystania ze sprzętu
 6. Szybka poprawa sprawności układu krążenia (co z kolei ważne dla osób starszych)
 7. Urządzenie proste w obsłudze
 8. Trening na platformie wibracyjnej jest niezwykle przyjemny
 9. Trening bezpieczny również dla osób z nadwyrężonymi stawami
 10. Oszczędność pieniędzy wydawanych na karnety na siłownie i kluby fitness

 urządzenie do ćwiczeń

Platforma wibracyjna – topslim.pl

Comments

 1. avatar says

  Musze przyznać, że trudno mi uwierzyć w magiczne spalacze, które nie wymagają godzin treningów, żeby schudnąć. No cóż, warto spróbować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge