Przyjaciółki w SPA czyli weekend w luksusowym hotelu dla kobiet

Wielkim szczęściem jest posiadanie przyjaciółki, ale wyjazd z nią do SPA na babski weekend to szczęście do potęgi dziesiątej. Szczególnie w tak bajkowym miejscu jak Talaria SPA, hotelu stworzonym z myślą o kobietach i dla kobiet. To idealne miejsce na kobiecy wypad, spędzenie całego dnia w szlafroku, popijanie szampana w basenie i wygrzewanie się w jacuzzi.

weekend spa dla przyjaciółek

Weekend SPA dla przyjaciółek

Chwała temu, kto wpadł na pomysł, aby tworzyć hotele i spa z myślą o kobietach.Takim właśnie miejscem jest położona niedaleko Warszawy Talaria SPA (zobacz ceny i hotel). Wracam tu już kolejny raz (zobacz moją poprzednią relację z Talaria SPA) i cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla magii i wspaniałości Talarii (i choć brzmi to zbyt słodko, to tak jest w rzeczywistości, takie miejsca to prawdziwe perełki na hotelowej mapie Polski). Byłam już w wielu hotelach, ale do żadngo nie wracam z taką radością jak do Talaria SPA. Tym razem udało mi się wyrwać na babskie SPA z przyjaciółką (również blogerką, zajrzyjcie na jej bloga bobasowepodroze.pl).

Talaria SPA to hotel stworzony specjalnie pod wymagania kobiet. Oferuje luksus, jakiego przecież czasem potrzebujemy, aby oderwać się od codzienności. Od kiedy mam synka, potrójnie doceniam takie momenty odpoczynku i relaksu. Każda kobieta powinna choć raz w roku znaleźć czas, aby zabrać swoje przyjaciółki na taki wypad. Spędzenie całego dnia w szlafroku i tylko zmiana miejsca, z jacuzzi na restaurację (możecie tam wejść w szlafroku), a potem znowu jacuzzi, sauna, basen, domek ziołowy czy zabieg SPA. Przeplatane kojącą muzyką i pięknymi widokami na cały teren hotelu. Weekend SPA dla przyjaciółek to jedna z najciekawszych możliwości tego hotelu. Przed wyjazdem warto zadbać o łady odcień skóry, słyszałam, że jednym ze skutecznych sposobów jest słynny już balsam marchewka.

gdzie na babskie spa

Na zewnątrz czeka Was między innymi słynna bania ruska, czyli w skrócie specjalna balia do kąpieli na dworze, królewskie miejsca do spacerowania czy takie nietypowe atrakcje jak Wieża Marzeń czy Mini Zoo czy sala kominkowa w Pawilonie Parkowym. Możliwości przyjemnego spędzenia czasu jest tak wiele, że przez weekend nie sposób ze wszystkich skorzystać. Co więcej, spędzając czas w hotelu, zawsze w pakiecie każdy gość dostaje możliwość korzystania z różnych aktywności np. aqua aerobik, zabiegi spa, nordic walking czy sens w sali gongów. To wszystkie jest już zawarte w cenie i nie trzeba dodatkowo dopłacać. Który hotel oferuje taka wiele w cenie pobytu?

talaria spa basen talaria spa zdjęcia

Hotel SPA stworzony specjalnie dla kobiet

Kiedy nie znałam jeszcze takiego miejsca jak Talaria SPA, nie wiedziałam nawet, że istnieją hotele sprecyzowane głównie na potrzeby kobiet. W rzeczywistości wygląda to tak, że w dni powszednie mogą tam przebywać mężczyźni, ale weekendy zarezerwowane są w 100% dla kobiet i nie ma od tej zasady żadnych odstępstw. Dzięki temu płeć piękna może poczuć się w pełni swobodnie, bez konieczności obawiania się o męskie spojrzenia, które same w sobie nie są złe, ale czasem trzeba też od nich trochę odpocząć. 

Talaria SPA posiada bardzo rozbudowaną strefę SPA, dlatego absolutnie nie ma mowy o znudzeniu miejscem po kilku dniach pobytu. Możliwości jest tak wiele, że wręcz brakuje czasu, aby z nich wszystkich na spokojnie skorzystać. To wielka zaleta tego hotelu, albowiem innego tego typu miejsca ograniczają się często do atrakcji takich jak basen i zabiegi SPA. W Talarii sposobów na miłe spędzenie czasu jest o wiele więcej. Co ciekawe, każdy apartament urządzony jest w innym stylu i każdy z nich posiada inną nazwę i wnętrze.

talaria spa pokoje talaria spa pokój

Dobrze jest mieć przy sobie taką przyjaciółkę, z która znamy się od lat. Tak wygląda właśnie moja relacja z Agnieszką, znamy się już ponad 15 lat (kiedy to minęło?), miałyśmy lepsze i gorsze chwile, każda z nas jest trochę uparta i ma zadziorny charakter. Jednak mimo wszystko czas mija, a my cały czas trzymamy się razem. Co więcej, od jakiegoś czas jest nas już więcej, ponieważ obydwie mamy szczęście bycia mamą. I obydwie mamy cały czas ochotę na organizowanie kolejnych wspólnych wypadów, często planowanych bardzo spontanicznie.

talaria spa zdjęcia talaria spa aktywności

Restauracja dla kobiet

Pisząc o naszym pobycie w Talaria SPA, nie sposób nie wspomnieć o rewelacyjnej restauracji w tym hotelu. Czy znacie miejsce, w którym wszystko co zamówicie jest po prostu pyszne i “dopracowane” pod kątem smaków? Dania z karty są bardzo wyszukane, choć nie zabraknie tam kultowego schabowego, które również miałam okazję spróbować. Moje serce skradł jednak placek gryczany z borowikami, a w kwestii deserów suflet czekoladowy oraz beza. Po takie wspaniałości warto przejechać nawet 200 km i więcej. I jeszcze jedna “perełka” – na śniadanie podany jest miód w postaci…. prawdziwego plastra miodu! To już mnie urzekło kompletnie. Pierwszy raz mogłam zobaczyć coś takiego na własne oczy.

Restauracja dzieli się na dwie części. W jednej z części restauracji można swobodnie wejść w szlafroku i nie przejmować się brakiem fryzury po wizycie w basenie czy japonkami na nogach. Dzięki temu można poczuć tam prawdziwy luz. Kiedy wychodzimy głodne po strefie spa można od razu udać się na pyszny obiad czy kolację, zamiast przez godzinę szykować się do wyjścia, aby doprowadzić się do normalnego wyglądu po basenie, jacuzzi czy innych atrakcjach.

restauracja dla kobiet talaria spa jedzenie talaria spa śniadanie

Hotel idealny na babski wyjazd do SPA

Podsumowując, Talaria SPA to idealne miejsce na babski wypad. Ponieważ hotel, a właściwie to pałac mieści się niedaleko Warszawy, praktycznie każdy będzie miał w miarę blisko do tego miejsca (może poza mieszkańcami Szczecina). Nie tylko w Dzień Kobiet, ale każdego dnia powinnyśmy cieszyć się z bycia kobietą i celebrować ją na tego typu wyjazdach. Codzienne zabieganie, stres, praca, obowiązki… to wszystko czasem sprawia, że zapominamy jakie fajne i szalone z nas babki! I dodam jeszcze, że na takich wyjazdach zawsze rodzą się najlepsze pomysły, nowe kierunki myślenia, nowe rozwiązania. Dajcie sobie ten czas.

Przebywając na basenie miałam okazję spotkać grupę pań, tak na oko około 40-stki i 50-tki, które były tak radosne, śmiały się, ochoczo komentowały różne rzeczy, żartowały, bez żadnych oporów i kompleksów związanych np. z nadwagą. Widać, że “trzymały sztamę”.To jest właśnie to! Babki muszą trzymać się razem i tą siłę kobiecości można właśnie poczuć w Talaria SPA. Mogłabym o tym pisać godzinami, ale najlepiej wybrać się tam osobiście i przekonać się na własnej skórze o magii tego miejsca.

kobiece spa Ja i julcio talaria spa opinia talaria spa gdzie na spa dla kobiet atrakcje talaria spa talaria spa blog weekend spa tylko dla kobiet babskie spa

Comments

  1. avatarMaja says

    My najbardziej lubimy jeździć do Hotelu Zamku Ryn na Mazurach, mają rewelacyjne SPA i fajne ceny a okolica – cud, miód, nic tylko podziwiać i napawać się pięknem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge