Zabawki sensoryczne – dlaczego to najlepsze, co możesz dać dziecku?

Oczywiście mam tu na myśli zabawki. Jako mama ponad rocznego syna zdążyłam już się nieco zorientować ich świecie. Zrozumiałam również fakt, że jednymi z tych najbardziej rozwijających dla dziecka są zabawki sensoryczne. Zauważyłam, że Julian jest nimi o wiele bardziej zainteresowany, aniżeli typowymi, kolorowymi przedmiotami. Jakie są najlepsze zabawki sensoryczne?

zabawki sensoryczne najlepsze

nasze zabawki sensoryczne najlepsze pochodzą m.in ze sklepu empis.pl

Najlepsze zabawki sensoryczne

Temat zabawek sensorycznych oraz ich znaczenia w rozwoju dziecka jest tak szeroki, że napiszę o tym nie jeden, ale kilka artykułów. Oczywiście wiedzę o zabawkach sensorycznych posiadam z książek oraz z artykułów w sieci. Jestem mamą i po prostu interesuje się tym tematem. Wśród zabawek Juliana zaczynają przeważać teraz zabawki sensoryczne. Staram się spędzać z nim najwięcej czasu na podłodze i wymyślać różne, kreatywne zabawy. Sensoryczne zabawki nadają się do tego idealnie. Zabawki sensoryczne to takie produkty, które nie tylko dostarczają zabawy, ale również wielu doznań właśnie sensorycznych. Często są to produkty które posiadają różne faktury, świecą, są różnorodnie kolorystycznie, mają różną wagę oraz dźwięk. Dopóki nie poznałam sklepu empis.pl, nie zdawałam sobie sprawy z tak ogromnego wyboru zabawek i sprzętów sensorycznych dla dzieci.

Największy sklep z zabawkami sensorycznymi – empis.pl

Wybór w sklepach jest ogromny, jednak warto kupować go w sprawdzonych miejscach. Korzystam m.in ze sklepu empis.pl, który jest największym polskim sklepem z zabawkami oraz sprzętem sensorycznym. Sklep ten od lat nie tylko sprzedaje, ale i uwaga…. tworzy sprzęty i pomoce sensoryczne i edukacyjne, które pomagają rodzicom, nauczycielom, rehabilitantom, logopedom. Empis.pl jako jedni z pierwszych wprowadzili na polskie rynek zabawki sensoryczne.  Dzięki popularyzacji Integracji Sensorycznej, zabawki i pomoce sensoryczne stały się niezwykle popularne i powszechne. W jednym miejscu rodzice i terapeuci znajdą wszelkie możliwe przydatne i potrzebne zabawki które poprzez oddziaływanie na różne zmysły będzie pozytywnie wpływać na rozwój dziecka.  

lustro sensoryczne dla dziecka

nasze zabawki sensoryczne najlepsze pochodzą m.in ze sklepu empis.pl

Jakie są nasze najlepsze zabawki sensoryczne?

Mamy wiele swoich hitów, ale na pewno należy do nich m.in sensoryczna podłoga z cieczą. Julian uwielbia po niej chodzić i skakać, albo jeździć samochodami. Bardzo nam się przydaje również do tworzenia różnych, kreatywnych ścieżek sensorycznych oraz torów przeszkód. Można je kupić w różnych kolorach i zrobić z nich cały ciąg takich kafli. Nam wystarcza na razie jedna sztuka, i tak mamy dzięki niej sporo zabawy. Julian najchętniej chodzi po niej na boso. Skacze po niej, kuca, obserwuje co się dzieje pod wpływem jego ruchu. Ilość doznań, jaką dostarcza taka podłoga z cieczą jest nieograniczona. 

Podłoga z cieczą – zobacz w sklepie + cena

Takie zabawki przydadzą się szczególnie dzieciom miejskim, które mają ograniczony dostęp do naturalnych doznań sensorycznych takich jak bieganie boso po trawie, po kamieniach, po piachu. Zarówno w domu, jak i na zabetonowanym terenie dziecko po prostu posiada bardzo mało możliwości tego typu doznań, w porównaniu np. do dzieci mieszkających na wsi. Dlatego warto szukać zabawkowych alternatyw.

podłoga z cieczą zabawka sensoryczna zabawka sensoryczna podłoga z cieczą

Bańkowe lustro

Nasza kolejna, ulubiona sensoryczna zabawka to bańkowe lustro. Podobnie jak podłogę z cieszą, wykorzystujemy ją do różnych zabaw, a nawet do tworzenia sensorycznej podłogi. Panel wykonany jest z bezpiecznego akrylu odpornego na zarysowania. Dziecko będzie z zaciekawieniem obserwować swoje odbicie z efektem “rybiego oka”. Poza tym oglądanie swoich min w lustrach jest po prostu fajnym sposobem na rozśmieszenie malucha.

Bańkowe lustro – zobacz w sklepie + cena

Dodam również, że dzięki panelowi łatwiej dziecko zachęcić np. do wystawiania języka, do różnych ćwiczeń buzią. To z kolei może mieć pozytywny wpływ na lepszy rozwój aparatu mowy. Jednym słowem można mieć naprawdę wiele korzyści z posiadania takiego bańkowego lustra. My jesteśmy nim zachwyceni.

lustro bańkowe zabawka sensoryczna

Największy sklep z zabawkami sensorycznymi – empis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge