Bingo, loterie, zdrapki, jednoręki bandyta – czy da się tam wygrać?

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej fenomenowi popularności jednorękich bandytów, również online, ich definicji, działaniu oraz jak można je oszukać. Tak naprawdę pewnie nie raz kusiło nas do tego, aby zagrać w jakąś grę i zastanawiałyśmy się, czy tam można wygrać.

JEDNORĘKI BANDYTA NA PRAWDZIWE PIENIĄDZE – JAK GO OSZUKAĆ?

         Współczesny hazard ma wiele twarzy. Wraz z rozwojem nowych technologii, cyfryzacji i mobilności, w znacznej części przeniósł się on do cyberprzestrzeni, gdzie ewoluował i wytworzył wiele nowych form. Oferta kasyn internetowych obejmuje imponujący wachlarz gier hazardowych, zaczynając od automatów do gier online na pieniądze zwanych jednorękimi bandytami, przez gry stołowe – ruletka, gry karciane – bakarat, blackjack, poker, gry losowe – Bingo, loterie, zdrapki oraz gry błyskawiczne typu crash, kończąc na opcji kasyna live z profesjonalnymi krupierami obsługującymi stoły na żywo. Najpopularniejszą formą hazardowej rozrywki jest jednoręki bandyta – gra na pieniądze w postaci znanej i lubianej maszyny hazardowej. Jak dokładnie działa jednoręki bandyta, jak go oszukać i co warto nim wiedzieć? Sprawdźmy.

Czym jest jednoręki bandyta na prawdziwe pieniądze?

         Gra jednoręki bandyta na prawdziwe pieniądze jest bębnową maszyną hazardową, uruchamianą za pomocą dźwigni, która wprawia jej bębny i umieszczone na nich symbole w ruch obrotowy, by po zatrzymaniu się wylosować składające się z nich układy, zwycięskie lub też nie. Współczesna wersja jednorękiego bandyty spotykana w kasynach działa na identycznej zasadzie, zdarza się tylko coraz częściej, że dźwignię zastępuje przycisk. Najbardziej znane odmiany tej popularnej maszyny hazardowej spotykanej w kasynach:

  • Jednoręki bandyta pięcio-bębnowy – automat do gry składający się z 5 bębnów
  • Jednoręki bandyta trzy-bębnowy – maszyna hazardowa zbudowana z 3 bębnów
  • Jednoręki bandyta wielorzędowy – automat z opcją kilku zwycięskich linii
  • Jednoręki bandyta owocówka – klasyczny automat do gry z symbolami owoców
  • Jednoręki bandyta z jackpotem – zaawansowana maszyna z kumulacją wygranych

Stacjonarne maszyny hazardowe spotykane w kasynach i salonach gier nadal cieszą się spora popularnością, która jednak blednie przy zainteresowaniu, jakie przyciągają automaty online.

Jednoręki bandyta online na pieniądze – jak to działa?

         Jednoręki bandyta online na pieniądze to cyfrowa wersja opisanych wyżej bębnowych maszyn hazardowych. Oczywiście o wiele bardziej zaawansowane technicznie, wizualnie, dźwiękowo i fabularnie. Oto najczęściej spotykane rodzaje automatów w kasynach online:

  • tradycyjne owocówki i siódemki – cyfrowa wersja najprostszych maszyn bębnowych
  • video sloty z animacjami 3D – z szatą graficzną, oprawą dźwiękową i fabułą
  • automaty z jackpotem stałym – sloty z niezmiennym mnożnikiem wygranych
  • sloty z jackpotem progresywnym – z rosnącym mnożnikiem kwot wygranych

Wszystkie powyższe rodzaje automatów do gry online są szeroko dostępne w ofercie kasyn internetowych, zarówno na stronie internetowej, przykładowo betssonpl.com, jak również w dedykowanej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Jednoręki bandyta – jak go oszukać i grać skuteczniej?

         Hazardowe automaty do gier, nazywane też slotami lub jednorękimi bandytami, to zaprogramowane losowo maszyny, których wynik całkowicie zależy od przypadku. W przypadku jednorękich bandytów online na pieniądze, o uczciwość i bezstronność wyników dba innowacyjna technologia Provably Fair, natomiast użycie Generatora Liczb Losowych RNG zapewnia całkowitą przypadkowość i losowość rozgrywki, uzależnionej wyłącznie od szczęścia. Co nie znaczy, że szczęściu nie można lekko pomóc, analizując i korzystając z:

Współczynnika wypłacalności RTP – wskazującego procentową wartość postawionych przez graczy stawek, jaka do nich wróci losowo w dłuższej perspektywie czasu 

Wskaźnika zmienności Volatility – określającego częstotliwość oraz potencjalną wysokość wygranych, im wyższy tym wygrane stosunkowo rzadsze, ale relatywnie większe, natomiast im niższy, tym wygrane dużo częstsze, ale o wiele mniejsze, zmienność może być też średnia

Współczynnika częstotliwości trafień – wyznaczającego jak często padają zwycięskie układy, co ma także związek z wysokością wygranych, gdyż im częstotliwość trafień wyższa, tym wygrane potencjalnie mniejsze, z kolei im niższa, tym kwoty wygranych realnie większe

Promocji na darmowe spiny – czyli obroty na automaty do gier, spotykane zarówno jako element bonusu powitalnego, regularnej promocji czy programu lojalnościowego, pozwalają na bardziej odważna i ryzykowną grę, dzięki braku konieczności stawiania swoich pieniędzy

Bonusowych środków na grę – tak jak w przypadku free spinów pozwalają na odważną grę

Jackpotów stałych i progresywnych – mnożników wygranej o stałej i rosnącej wartości

Etapów dodatkowych i mini gier – dających szansę zdobycia dodatkowych pieniędzy

Znanych systemów stawkowania – szeroko dostępnych w Internecie strategii obstawiania

Zastosowania posiadanej wiedzy – dopasowanie powyższych danych do własnego stylu gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge