Jak szybko nauczyć się tańca? Poznajcie C.A.D. Catchers

Kiedy dostałam propozycję zostania Ambasadorką wyjątkowego miejsca do nauki tańca w sieci jak C.A.D. Catchers – nie zastanawiałam się długo. Bardzo lubię tańczyć, szczególnie w klimacie street, dlatego już niebawem będziecie mogli zobaczyć moją relacje z testowanie tego internetowego serwisu.

C. A. D. Catchers – nauka tańca bez wychodzenia z domu

C.A.D. Catchers to projekt tworzony przez ludzi, których pasją jest taniec. W swoim założeniu ma na celu przeniesienie do Internetu, a co za tym idzie ułatwienie nauki różnych technik tanecznych, doskonaleniem zdolności rytmicznych, tworzeniem choreografii oraz pokazów. Wiele ciekawostek tanecznych umieszczanych jest na Fan Page’u C.A.D. Catchers. Zdecydowanie warto tam zaglądać. Serwis promuje Ania YouYa Jujka, tancerka zasiadająca w jury programu „Got2Dance – Tylko Taniec”.

ania juja

Zdradzę Wam, że kiedyś chodziłam do trzech szkół tańca, chcąc bardzo nauczyć się tańczyć w klimacie street. Niestety, za każdym razem coś mi nie wychodziło, stąd też zmiany szkół na nowe. Okazuje się jednak, że wszystkie trudności można pokonać pracą i znajomością techniki nauki rytmu.

Pomysłodawca przedsięwzięcia, Paweł Zając, dzięki wieloletniemu doświadczeniu opracował metodę Finger Rhythmics, na której oparte są nowatorskie narzędzia do nauki tańca wykorzystane na portalu. Mówi się, że do trzech razy sztuka. Mimo tego ja czwarty raz spróbuję nauczyć się streetowego tańca, a relacje z moich tanecznych postępów będziecie mogli zobaczyć na moim blogu.

Jak działa C.A.D. Catchers?

1. Tańca uczymy się podczas oglądania video z lekcjami, zarówno poszczególnych układów jak i oddzielnych kroków tanecznych

2. Specjalnie przygotowane materiały video nagrywane są z kilku perspektyw (także zbliżenia), co ułatwia naukę poszczególnym grupom odbiorców (kidz zone – dzieci, ladies zone – kobiety, street zone – członkowie kultury ulicznej). Innowacyjny player umożliwiający zwalnianie czy zapętlanie materiału, a także płynne przechodzenie pomiędzy perspektywami maksymalnie ułatwi przyswojenie uczonego materiału.

3. Na stronie C.A.D. Cathers istnieje możliwość tworzenia własnych choreografii (indywidualnych lub grupowych)

4. Na bazie autorskiej metody rytmicznej Finger Rhythmics dostępna będzie aplikacja do rozwijania zdolności rytmicznych. Od kilku lat metoda jest stosowana na zajęciach tanecznych już od 2 roku życia uczestników (rozwija zdolności rytmiczne, ale także manualne i koordynacyjne).

KONKURS

Dostęp do lekcji na stronie C.A.D. Catchers jest płatny. Dla 10 osób mam wcześniejszy dostęp do serwisu C.A.D. Cathers. Wystarczy w komentarzu zostawić swój adres e-mail i odpowiedzieć na pytanie “Dlaczego kocham taniec?“. Do dzieła!

CATCHERS

 

Comments

 1. avatarJULIa says

  Jest wiele powodów, dla których kocham taniec, ale najważniejszym jest chyba fakt, że zbliża ludzi, ułatwia otwarcie się na innych i pokazanie, kim naprawdę jesteśmy. Dzięki niemu potrafię wyrazić siebie, co nie zawsze udaje mi się za pomocą słów.

 2. avatarProsto ciuchy says

  Uwielbiam taniec! Sama tańczę hip-hop od 5 lat. A do hip-hopu polecam ciuchy prosto. Są wygodne i fajnie się prezentują.

 3. avatararmour says

  Bardzo fajna inicjatywa. przyda się zwłaszcza tym wstydliwym, którzy chcieliby jakoś rozpocząć przygodę z tańcem ( np. mi )

 4. avatarERP says

  Widziałam z nimi kilka filmików i muszę przyznać, że wymiatają. Uwielbiam takich zakręconych młodych ludzi, którzy pasją zarażają innych.

 5. avatarAdrian says

  Taniec to świetna sprawa, nie tylko dla zdrowia ale i psychiki.

  Problem polega na tym, ze ja mam kłody zamiast nóg i niełatwo jest mi tańczyć. Ba chyba wszyscy faceci tak maja nie tylko z tańcem ale z jakąkolwiek ekspresją…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge