Chinosy męskie – must have w… męskiej garderobie!

Dziś wyjątkowo nie o damskiej modzie, ale o… modzie męskiej. Okazuje się, że ten temat jest ciekawy zarówno dla mężczyzn, jak i dla… ich kobiet. Zainteresowanie modą wzrasta szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Co będzie królować w męskich szafach tego lata?

chinosy beżowe

źródło zdjęcia: merits.pl

Chinosy męskie – must have na lato 2022!

Jeszcze kilka lat temu pewnie nie było to do pomyślenia, że w 2022 roku chinosy będą jednymi z najchętniej noszonych przez mężczyzn spodni. Moda coraz śmielej wkracza do męskich szaf, a mężczyźni coraz częściej otwierają się na modowe trendy. Rewolucja w modzie dla mężczyzn pojawiła się wraz z coraz częstszym promowaniem ubrań w stylu slim. To właśnie wtedy mężczyźni przekonali się do ubrań nieco bardziej dopasowanych, przyległych, czasem wręcz obcisłych. Tym samym w męskich szafach zaczęło pojawia się coraz więcej różnorodnych elementów garderoby, w tym spodni. I tak właśnie do mody weszły chinosy. Jak wyglądają spodnie męski chinosy?

Chinosy męskie to spodnie bawełniane i cechuje je niezwykła wygoda. Mogą występować w wersji nieco luźniejszej, “wyspiarskiej”, albo bardziej dopasowanej, miejskiej, biurowej. Spodnie te można stylizować na wiele różnych sposobów. Co ciekawe, świetnie wyglądają zarówno z elegancką marynarką jak i casualowym t-shirtem. Podobnie z dopasowaniem butów, mogą to być zarówno szykowne, skórzane pantofle jak i wakacyjne mokasyny. Spodnie chinosy dają mężczyznom bardzo duże możliwości w kwestii ich stylizacji oraz łączenia z różnymi elementami garderoby. Co ciekawe, jednymi z ulubionych kolorów chinosów wśród mężczyzn to chinosy w odcieniach beżu oraz brązu.

chinosy spodnie męskie

źródło zdjęcia: dmarge.com

Do czego nosić chinosy męskie?

Jak się okazało, chinosy męskie to jedne z najbardziej przyjaznych spodni do stylizowania z różnymi częściami garderoby. Dzięki nim powoli odchodzi się już od eleganckich “spodni w kant” albo spodni garniturowych. Obecnie coraz więcej mężczyzn zakłada chinosy na przyjęcia weselne, łącząc je z elegancką koszulą i nieco bardziej sportową marynarką. Jednym słowem coraz częściej rezygnuje się z typowych zestawów garniturowych na rzecz nieco mniej zobowiązujących setów z chinosami.

Chinosy to spodnie, które będą tak samo dobrze wyglądać w pracy, na randce, na spotkaniu z kumplami, na rozmowie biznesowej czy na wizycie rodzinnej. Zawsze mężczyzna wygląda w nich tak samo dobrze. Czego nie można powiedzieć na przykład o jeansach, które mają już dużo mniej szyku w sobie i nie wszędzie pasuje ich zakładanie. Za to w chinosach mężczyzna wszędzie może czuć się dobrze. Wystarczy założyć do nich gładki np. biały t-shirt, do spodni skórzany pasek i prosta, ale elegancka stylizacja gotowa. 

Wystarczy mieć w swojej szafie kilka par chinosów w różnych kolorach, aby dzięki nim tworzyć przeróżne stylizacje. Dają one naprawdę wiele możliwości. Warto mieć również kilkanaście różnych t-shirtów, kilka gładkich bluz, kilka marynarek o różnym stopniu elegancji. Taki zestaw pozwala na to, aby zawsze wyglądać dobrze i z klasą. Nie liczy się ilość ubrań w szafie, ale umiejętność ich zestawiania. 

do czego nosic chionsy męskie

źródło zdjęcia: thehansindia.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge