Testuję: aplikacja Clotify do tworzenia wirtualnej szafy

Clotify to aplikacja modowa, która podpowiada, inspiruje i kształtuje styl ubierania. Pozwala na tworzenie wirtualnej szafy, w której bez problemu znajdziesz, przejrzysz i dobierzesz w zestawy swoje ubrania oraz propozycje znanych marek. Jesteście ciekawi mojego wyniku z testowania tej aplikacji?

Clotify – test aplikacji

Jak to działa w skrócie? Instalujemy aplikację. Robimy zdjęcia naszych rzeczy i dodatków, każde z osobna. Wrzucamy do aplikacji. Opisujemy. Potem łączymy z rzeczami dostępnymi w aplikacji. Zdjęcia rzeczy pochodzą z różnych sklepów, zarówno z sieciówek, jak i ze sklepów polskich projektantów. Tworzymy zestaw i już wiemy co do siebie idealnie pasuje!

Skąd pobrać aplikację?
Możesz pobrać aplikację Clotify z AppStore ( tutaj -> KLIK) lub GooglePlay ( tutaj -> KLIK). Tu znajdziesz stronę Clotify, z której również możesz pobrać  aplikację -> KLIK.

Czy korzystanie z aplikacji jest płatne?
Wersja podstawowa jest bezpłatna, ale w tej wersji do naszej szafy możemy dodać tylko 15 rzeczy. Płatna wersja kosztuje tylko co nic, bo 1$ na miesiąc.

Jak to działa? Zaczynamy!

1. Po zainstalowaniu aplikacji (możemy się zarejestrować albo szybko zalogować przez Facebooka) zobaczymy czytelne i proste menu. Zaczynamy od uzupełnienia swojego profilu, które znajdziemy pod pozycją “Clotify Me”.

clotify

2. W kilka chwil dodajemy swoje zdjęcie profilowe, uzupełniamy takie pozycje jak rozmiar ubrań oraz rozmiar butów. Dzięki temu aplikacja będzie dobierała ubrania i dodatki pod nasz rozmiar.

clotify

3.  Następnie wracamy do menu i wchodzimy w pozycję Uzupełnij Szafę. W tym miejscu możemy dodawać zdjęcia ubrań, butów i dodatków z naszej szafy. Zdjęcia musimy robić na jasnym tle. Każde zdjęcie opisujemy i zaznaczamy co to za ubranie, jaki ma kolor oraz w jakim jest stylu. Podoba mi się opcja “Wytnij tło” dzięki której można usunąć szumy powstałe na tle zdjęcia.

clotify 6
clotify 54.  Dodane elementy możemy zobaczyć później w menu w dziale “Moja szafa”. Rzeczy możemy później przeglądać pod kątem przypisania ich do danego stylu (np. Beautlify czy Sportlify)

clotify 10 (1)5. Następnie wracamy do menu i wchodzimy do pozycji “Stwórz zestaw”. Tam znajdziemy zarówno dodane przez nas ubrania i dodatki z naszej szafy, jak i propozycje ubrań i dodatków od Clotify, dopasowane do naszego stylu oraz naszego rozmiaru. Teraz możemy łączyć ubrania, tworzyć dowolne zestawy i ewentualnie kupować wybrane przez nas rzeczy.

clotify 12

Dlaczego warto korzystać z aplikacji Clotify?

  1. Świetny pretekst do tego, aby zajrzeć do swojej szafy i zrobić w niej porządek. Wartościowe rzeczy wrzucamy do aplikacji, a rzeczy, które uznamy za nudne pakujemy w karton i oddajemy potrzebującym albo wyrzucamy. Ja tak robię średnio raz na pół roku i każdemu polecam taki detoks szafy.
  2. Możemy zrobić sobie świetną bazę swoich ubrań oraz dodatków. Nie jest tajemnicą, że o wielu rzeczach po prostu zapominamy, a one tkwią gdzieś w naszej szafie. Z poziomu aplikacji możemy mieć dostęp do naszej szafy w kilka minut, i w chwilę możemy przejrzeć jej zawartość.
  3. Zanim stać rano przed szafą z dobrze już nam znanym “nie mam się w co ubrać” w głowie – nie wychodzimy z łóżka, delektujemy się porankiem, wchodzimy w aplikację Clotify i tworzymy sobie zestaw na dany dzień. Brzmi trochę jak bajka, ale to naprawdę działa!
  4. Jedyną rzeczą, która może nas zmęczyć, to wykonywanie osobno zdjęcia każdej rzeczy, ale wierzcie mi, jak wpadniecie w taki trans to uporacie się z tym szybciej niż myślicie.
  5. Nie za bardzo podoba mi się nazewnictwo kategorii, do których przypisujemy nasze ubrania. Sportify czy Beautify brzmią dosyć “topornie” i wolałabym prostsze nazwy takie jak styl Sportowy, Casual, Party czy Street.
  6. Niemniej jednak szczerze polecam aplikację Clotify!

clotify

 

 

 

 

Comments

  1. avatar says

    Ciekawa aplikacja, myślę, że warta przetestowania. Zastanawiam mnie jednak, jakie są kryteria doboru poszczególnych elementów garderoby przy tworzeniu zestawu… Czy jedne kryteria, na jakich opiera się aplikacja to rozmiar i styl, jaki preferujemy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge