Co powinno znaleźć się na zawieszce na alkohol weselny?

Zawieszki na alkohol na wesele to już element polskiej tradycji ślubnej i wiele par wciąż sięga po tę ozdobę. Często wykorzystuje się ją także do tzw. paczki dla gości, na przykład butelki weselnej wódki i kartonika z ciastem, które stanowią formę podziękowania za przybycie. Czy istnieją uniwersalne zasady co do zawieszek na alkohol na wesele?zawieszka na alkohol

Zawieszki na alkohol na weselu: prosta personalizacja przyjęcia

Po co nam ozdoby na alkohol weselny? Odpowiedź jest prosta – to stosunkowo łatwa w przygotowaniu i budżetowa opcja personalizacji imprezy i podziękowania gościom za obecność na weselu. Prosta zawieszka dołączona do weselnej wódki wręczanej gościom na pożegnanie będzie przypominać im zabawę na Waszym przyjęciu i z pewnością wyróżni alkohol spośród innych butelek w barku.

Z tego względu warto zadbać o to, by na zawieszkach na alkohol znalazły się Wasze imiona i data ślubu – to właśnie one pomogą po czasie „zidentyfikować” Waszą wódkę weselną. Te zapisy nie muszą być duże i nie muszą na zawieszce dominować – możecie umieścić je w dolnej części i użyć mniejszej czcionki, u góry zostawiając miejsce na inne treści. A co jeszcze powinno się znaleźć na zawieszce na alkohol? Tak naprawdę nie obowiązują w tej kwestii żadne zasady – ogranicza Was tylko Wasza fantazja!

Elegancka zawieszka na alkohol z rymowanką, źródło zdjęcia: materiały partnera

Zawieszki na alkohol weselny z przymrużeniem oka

Wiele par młodych stawia na humorystyczne zawieszki na wódkę weselną – w końcu nie od dziś wiadomo, że po kilku „szybkich” krawaty się luzują, a obcasy spadają ze stóp i zaczyna się prawdziwe weselne szaleństwo! Na współczesnych zawieszkach na alkohol znajdziesz wiele zabawnych tekstów – „Zaufaj mi, potrafisz tańczyć”, „Travolto, parkiet jest Twój” to tylko kilka przykładów. Miłośnicy filmów czy seriali mogą też nawiązać do swoich ulubionych dialogów i wykorzystać je na zawieszkach na alkohol.

Tradycyjne zawieszki na alkohol: rymowanki i wierszyki

Nie brakuje też miłośników tradycji – na wielu zawieszkach na alkohol znajdziecie mniej lub bardziej nowoczesne krótkie wiersze zachęcające do wypicia za zdrowie młodej pary albo wznoszenia toastów. Szeroki wybór ozdób oferuje między innymi sklep artMA: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/zawieszki-na-butelki/.

Jeśli urządzacie wesele w „starym” stylu i chcecie nawiązać na przykład do dawnych ludowych zabaw, pokuście się o wyszukanie weselnych przyśpiewek (byle niezbyt sprośnych) i rymowanek sprzed dziesięcioleci. Takie nawiązanie na pewno docenią starsze pokolenia, a i młodsi goście będą zachwyceni oryginalnym pomysłem.

zawsieszka na alkohol weselny

Prosta, tradycyjna zawieszka na alkohol ze złoceniami, źródło zdjęcia: materiały partnera

Zawieszki na alkohol weselny z klasą, czyli umiar i elegancja

Zależy Wam na czymś bardziej stonowanym i klasycznym? Eleganckie zawieszki na wódkę weselną to przede wszystkim proste motywy i teksty oparte na życzeniach dla młodej pary. „Sto lat młodej parze”, „Zdrowie naszych gości” i inne tego typu treści są uniwersalne i sprawdzą się w każdym towarzystwie i w każdej oprawie wesela. Docenią je i starsi, i młodsi.

Dekoracje zawieszek na alkohol – motywy, wzory, tematy

Zawieszka na alkohol weselny nie powinna być stylistycznie oderwana od całościowej oprawy przyjęcia. Dobrze będzie zdecydować się na jeden motyw oraz paletę kolorystyczną i powtórzyć je zarówno w zaproszeniach, jak i w dekoracjach sali weselnej: planie stołów, zawieszkach na alkohol, pudełkach na ciasto i innych ozdobach. Dzięki temu przyjęcie będzie wyglądało spójnie i estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge