Poradnik: jak szybko i bez problemów zwrócić rzecz kupioną on-line?

Obecnie coraz częściej nabywamy rzeczy przez Internet. Ta metoda wypiera tradycyjne sposoby robienia zakupów. Ma ona wiele plusów, ale niesie za sobą również ryzyko otrzymania przedmiotu, który okazał się niezgodny z naszymi wyobrażeniami. Jak więc szybko i sprawnie zwrócić rzecz kupioną przez Internet? Zapraszam na poradnik oraz moje historie “z życia wzięte” odnośnie takich sytuacji.

Co zrobić gdy chcesz zwrócić przedmiot kupiony przez Internet?

Pierwsza ważna rzecz, o której należy pamiętać, to prawo, które pozwala zwrócić każdy produkt kupiony w sieci do 14 dni. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób kupujących online, ponieważ daje nam komfort, że mamy dużo czasu na ewentualny zwrot danej rzeczy. Mniej pozytywna wiadomość to taka, że zgodnie z art. 34 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta klient, który odstąpił od umowy zawartej na odległość, musi zapłacić za zwrot towaru. Oczywiście są sklepy, które odchodzą od tego warunku na korzyść Klienta i oferują możliwość zwrotu towaru na koszt danej firmy. 

Od wielu lat robię sporo zakupów przez Internet, czasem zdarza mi się konieczność zwrotu. Ostatnio działo się tak w przypadku zakupionych sukienek (materiał okazał się bardzo marnej jakości), a wcześniej elementów do łazienkowej szafki (zamówiłam pod zły wymiar). W pierwszym przypadku miałam możliwość darmowego zwrotu, w drugim musiałam wezwać kuriera na swój koszt. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się taki serwis jak Furgonetka.pl.

Zamawianie kuriera i zwrot zakupów online mogą być bajecznie łatwe i tanie! W ofercie serwisu Furgonetka.pl jest 10 firm kurierskich do wyboru ((DHL, DPD, UPS, FEDEX, INPOST, GLS, POCZTA POLSKA, GEIS, PACZKA W RUCHU). Bardzo szybko możemy poznać cenę nadawanej paczki, wystarczy wpisać jej parametry… i już! Trwa to dosłownie chwilę i mam już zamówionego kuriera, który odbierze naszą paczkę. Muszę przyznać, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Kiedyś, pamiętam, za kuriera kilka razy zapłaciłam “jak za złoto”, bo nie wiedziałam, że jest mnóstwo firm kurierskich, które mają niższe ceny. 

Kurier może być tańszy od poczty

Dzięki takim serwisom jak Furgonetka.pl nie muszę sprawdzać oferty każdej firmy kurierskiej. Serwis za mnie sprawdzi i porówna wszystkie oferty. Już sam fakt, że z serwisu korzysta prawie pół miliona Klientów świadczy o jego dużej popularności. Jednak takie statystyki to tylko dla większości suche liczby, najlepiej tego typu serwis sprawdzić osobiście. Jestem przekonana, że polubicie zamawianie kuriera i co ciekawe, taka opcja wygrywa z…. Pocztą Polską!

Od 1 kwietnia Poczta Polska drastycznie podniosła ceny za wysyłki. Przykładowo małe paczki, np. kosmetyki, które dotychczas wysyłałam za 10 zł, teraz kosztują… 18 zł! Wystarczy, że paczka ma powyżej 2 cm i już cena rośnie do prawie 20 zł za przesyłkę. Firmy kurierskie z pewnością na tym skorzystają. Wiele osób, które nie wie o tych wielkich podwyżkach cen Poczty Polskiej, nadal korzysta z usług, nie zdając sobie sprawy, że zamawiając kuriera mogli by zaoszczędzić naprawdę znaczne sumy.

Jeśli nie dowierzacie, sprawdźcie cennik Poczty Polskiej, a potem porównajcie z cenami za wysyłkę paczek na Furgonetka.pl. Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni. Kiedyś kurier był usługą niemalże luksusową. Obecnie jest tańszy niż tradycyjna poczta.

Jak szybko zamówić kuriera, aby zwrócić rzecz?

Kuriera bez problemu zamówisz rejestrując się na stronie furgonetka.pl – wpisz odpowiednie parametry paczki i sprawdź ceny u różnych kurierów. Następnie wybierz najtańszą ofertę. Zamówienie kuriera po zwrot ze sklepu internetowego trwa tylko kilka chwil. To wszystko! Paczka kurierska może kosztować czasem nawet kilka złotych (np. 7 zł). 

Obalam więc też mit, jakoby z takich serwisów kurierskich korzystały głównie firmy. Serwis Furgonetka.pl stworzony jest dla każdego “typowego internetowego konsumenta”, który np. nie ma czasu biegać na Pocztę i chce szybko zrobić zwrot rzeczy kupionej przez Internet. Jak się okazuje, można to zrobić szybko, tanio i bez wychodzenia z domu. 

Comments

  1. avatar says

    Sama korzystam z tej strony. To świetna porównywarka firm kurierskich. Nie wychodząc z domu można sprawdzić co najbardziej nam się opłaca, a omijamy też zbędne kolejki na poczcie. Ostatnio podczas przeprowadzki zamawiałam też stamtąd kuriera do przewozu materaca, od razu miałam podane, ile jaka firma sobie życzy za przewóz takiej przesyłki. Z doświadczenia jak najbardziej polecam. A artykuł warty uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge